Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej płyny i inne smary niezbędne w eksploatacji


Gość bercik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

profesor mówi

http://www.fakt.pl/Czy-zmieniac-olej-Jesli-tak-to-na-jaki-,artykuly,165907,1.html

i namieszał wszystkim w głowach

myślę że teoretyk ma zawsze racje bo może udowodnić każdą tazę

Edytowane przez siara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest ...

 

tekst dobry i konkretny, jak dla mnie masz pracę domowa z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hugh_h  uppsssss  :|  :rolleyes2:

 

coś wczoraj źle przeczytałem :rolleyes2: a widziałem Twoj post, tak czy inaczej, ostatnio miałem dwie bańki oleju ale nie pamietam dokladnie ile. 

 

Po co w ogole tyle tych olejów to nie rozumiem! zrobiliby jeden do diesle drugi do benzyny, albo jak w reklamie olej do silników francuskich, niemieckich i prima! :punk:  :thumbsup:

 

Orzeszek będzie jednak popędzał na valvolajnie jak radzi starszyzna z forum i będzie git! dzieki za porady :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

za namową kolegów z forum wlałem do skrzyni maxlife atf

po przejechaniu około 15 tys km stwierdzam :

- słabe wkładanie  1-go biegu , na zimnym ja i na ciepłym

- szumy ze skrzyni podczas jazdy na 5-ym biegu ,

 

wracam na maxlife MTF GL-4  75W80

chodziło  o wiele lepiej ,nie sądze żeby skrzynia padła -zaczeła szumieć akurat w tym momencie

 

zalewam MTF GL-4 75 W80  -3.5 LITRA TAK JAK WCZESNIEJ

podziele sie obserwacjami jak polatam trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jednak skrzynia ...

w każdym bądź razie ja na ATF-ie od 2 lat jeżdżę i jest dobrze ... nie mam porównania z innym olejem bo od początku wlałem ATF właśnie

a poprzednia skrzynia nie wiem czym była zalana, olej nie był czerwony ... a na korku spustowym złomowisko, tak że tamtej skrzyni to już nic by nie pomogło, huczała na każdym biegu oprócz 4-ki oczywiście a wrzucanie samych biegów jak w Starze ... z podwójnym wysprzęglaniem 

 

3126cdda0eb7e64fmed.jpg

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Nie ma co sugerować się kolorem oleju jaki wylatuje ze skrzyni. To że jest czerwony wcale nie oznacza że była zalana ATF.

Przy okazji remontu wymieniłem wszystkie oleje zgodnie ze specyfikacją  jaką znalazłem w manualu.  Czyli skrzynia takim jak napisał siara74, pochodził około 3 miesiące padło jedno z łożysk w skrzyni zlewam olej i szok leci czerwony a skrzynia była  płukana do czysta Olejem napędowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oststniej wizycie w bagnie a właściwie w BAGNIE, mam do Was pytanie o most z LSD. Czy on robi zerojedynkowo, tzn. robi albo nie, czy też może działać słabiej np. na pół gwizdka? Po uniesieniu tyłu koła kręcą się w tą samą stronę.

 

Pytań garśćdo praktyków:

 

1.Jaki oleum do LSD do auta które ciężko robi w terenie?

2. Zlewam stary i zalweam nowy, czy czymś przepłukiwać?

3. Czy możecie przypomnieć ile trzeba gada wlać, mam wrażenie żę ok 3.5 litra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zero jedynko to robi diff lock.... LSD robi bardzo w odcieniach szarości... może działać lepiej, gorzej... może nawet działać jako 100% szpera. Temat LSD jego tuningu regulacji itp najlepiej mają opracowany driftowcy... trzeba trochę poczytać ich forumków i stronków... można dokładać płytki, można podkładać podkładki... tuningowe płytki do nissanów kosztują pewnie zylion...

 

oleum do auta które robi w ciężkim terenie to w sumie najtańszy bo:

primo i tak LSD w ciaplycie nie pomoże 

secundo i tak trzeba co chwilę wymieniać

 

Ja leję come... do dostania w każdym IC w śmiesznej kasie

 

zlewam, nalewam. 

 

zależy czy z tyłu masz hb233 czy c200, jest gdzieś na stronie taka "rozpiska" ile gdzie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie to opracowanie na poziomie molekularnym budowy olei silnikowych ,zajmie to pare dni ale dam rade -przypone sobie studia

jeżeli koś chętny i zrozumie to wpisywć chęci  i zainteresowanie tematem

10w40 ma lepszą wytrzymałość termiczną niz 15 w 40 ponieważ bazą olejową są tzw bazy olejowe z grupy 3 (przy olejach 15w40 z grupy 2 ) zalezność tachnologiczna

....

To ja poproszę i jeszcze jak da radę z klasyfikacją API .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w pełni dopiąłem pakiet olejowy :

 

 

 

czyli od lewej:

1. ... skrzynia (manualna), reduktor, wspomaganie ukł. kier.

2. ... silnik (benz.)

3. ... tylny most (z blokadą LSD)

4. ... przedni most

 

filtr powietrza Knecht

..... oleju Deckermann

usłyszałem również o dziwnej aczkolwiek ciekawej teorii od gościa z Valvo... , mianowicie "...filtry oleju tak samo jak akumulatory im cięższe panie, tym lepsze ..."   :dj:

... w sumie logika jakaś w tym jest, słyszeliście o czymś takim?  :huh:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorja o ciężarze może być śliska, czytałem kiedyś o awanturze wokół producenta akumulatorów żelowych który początkowo produkował dobre aku a potem księgpwi cieli koszta, stosowano cieńsze płyty ołowiane ażeby zachować mase dawali płytki szklane. Wpadli przez dociekliwego konsumenta który intemsywnie korzystał z akumulatorów i wnerwiła go ich słaba jakość i otworzył aku a tu zamiast olowoiu szkło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być i tak...akumulator to już większy wydatek i większy zysk, marża ale w filtrach takie numery też by się chciało im robić?

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić olej w skrzyni i reduktorze. Z tego co czytałem zalecany jest olej GL-4. Czy olej GL-4/5 75W/90 będzie dobrym rozwiązaniem, czy szukać GL-4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki olej mam wlać do moich mostów i skrzyni?

Terrano "okularnik". Samochód z roku '00. Z VIN wychodzi, że rocznik '99. Wie ktoś jaki tylny most mam w tym moim wozidle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić olej w skrzyni i reduktorze. Z tego co czytałem zalecany jest olej GL-4. Czy olej GL-4/5 75W/90 będzie dobrym rozwiązaniem, czy szukać GL-4?

gl4 - najlepiej 75w80

Panowie jaki olej mam wlać do moich mostów i skrzyni?

Terrano "okularnik". Samochód z roku '00. Z VIN wychodzi, że rocznik '99. Wie ktoś jaki tylny most mam w tym moim wozidle?

było już w tym temacie ,parę stron do  tyłu

 

http://www.valvolinepolska.pl/s,11,dobierz_olej_valvoline.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki olej mam wlać do moich mostów i skrzyni?

Terrano "okularnik". Samochód z roku '00. Z VIN wychodzi, że rocznik '99. Wie ktoś jaki tylny most mam w tym moim wozidle?

daruj kolego, ale VIN swoje a życie swoje ... papier jest cierpliwy, przyjmie wszystko

zbadaj czy masz LSD czy nie masz i dopiero szukaj tam gdzie siara pokierował

to samo tyczyć się będzie np. sprzęgiełek ... panowie najpierw liczymy ilość zębów na półosi przegubów a dopiero szukamy

i z samymi przegubami podobnie ... z felgami, półosiami 

ja dla przykładu przyjąłem że posiadam rocznik 1990 (styczeń) na potrzeby korzystania z serwisówki .... i mniej więcej wstrzeliłem się celnie

 

co do samych mostów przypadek Dżema wiele nas nauczył

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...