Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coobcia Sunny N14 GTI - BANDIT [193KM & 208Nm]


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

e nie dla mnie do czegoś takiego trzeba by wszystko zmieniać... Spalanie pewno nie mniejsze jak 30L na sto i mase mase problemów co wtrysk to wtrysk - nie ma sobie równy no i na wybojach nie zmienia się praca silnika :D

Ps. dziś wchodzą amorki KONI czewone - no biję na legionowo :)

A co do silnika to postanowione czyli: Seria + przestawiony wałek, 4-2-1 SSAC kolekotr, ECU master, wydehc TOMALA fi 60mm i jakiś tam dolocik.

Powinno być coś pod 170KM i grubo ponad 200Nm a to puki co mam nadzieję wystarczy przy tej masie jakoś dawać sobie radę na kajtkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

projekcik profi,jak każdy twój nissanek

może pokusisz się o najmocniejszego sunny w Polsce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pokusisz się o najmocniejszego sunny w Polsce??

no tak primerka już była...to teraz zbuduj najmocniejsze N14 ;)

Ciekawe po jakim okresie czasu zaturbisz motorek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będzie mocny wolnossak a w związku z tym że wszystkie SR20VE wyszły... to będę rozbudowywać SR16VE ale puki co dopieścić muszę to co jest teraz :D

 

Wczoraj zmieniłem zawias na KONI + springi H&R wóz o jakieś 1,5cm poszedł do góry - w sam raz na warszawskie ulice, krawężniki i Kajtki no i wreszcie się prowadzi :)

 

[ Dodano: Czw 19 Cze, 2008 10:33 ]

No to kolejny mały upgrade, weszła pompa wallbro i zrobiło się sporo za bogato w zakresie od 5000 w górę tak więc strzeliłem mod przepływki (wmontowałem czujnik w rurę fi 70mm) i problem przelania się rozwiązał, a dolot rozluźnił tak więc auto podaje o niebo lepiej i obeszło się bez montażu ECU Mastera :D a no i przy tej okazji wleciał stożek w oryginalną puszkę.

grubaprzeplywka.jpg

 

Na dniach mam zamiar całkowicie odchodzić wóz i porobić porządki pod maską bo syf jest aż nie miło patrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jadę oglądać tą większą przepływkę bez strojenia. Za jakiś czas wleci inna pompa i może zklonuję coś podobnego u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozik zacząłem powoli odchudzać no i dołożyłem ecuM po wstępnym strojeniu na ulicy - poprawił się dół ale bez szaleństw, do końca projketu silnikowego brakuje tylko kolektora wydechowego SSAC - wtedy ROSSI na 16" strzeż się :D

Ps. 12.07 szykuje się ciekawy rajd (http://www.rajdswkrzysztofa.pl/) i pierwszy chrzest bojowy mojego sunniacza... Do tego czasu obowiązkowo muszę zapodać płytę pod silnik oraz zapodać hydrauliczny ręczny także pasowało by wjechać z jakimś kubełkiem i szelkami a czasu tak mało no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje... rajd Św. Krzysztofa to też był mój pierwszy kjs... co ci mogę doradzić to

jeżdzij płynnie (na okrągło na 2 biegu bez pałowania, szybko zaciągaj ręczny (lekko zacinaj na ułamek sekundy i tylko przy nawrotach) i bardzo dokładnie zapoznaj się z próbami (na pamięć) pilot na niewiele sie przyda :) - pilot w kjs to balast :)

 

niektóre próby są tak ustawione że po 3, 4 słupku sie głupieje i nie wiadomo gdzie jechać

nic nie widać... postaraj sie obejrzec kilka przejazdów poprzednich załóg - to pomaga

 

lepiej ukończyć próbę wolniej niż zaliczyć taryfę (150% czasu najlepszego zawodnika)

 

powodzenia....

 

ps.. to ja za młodu => http://www.ak-polski.org.pl/galeria_foto.p...c=7015&ids=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przygotowania do św. Krzysztofa powoli idą dalej, dzisiaj walczyłem z motaną elektryką w wozie - ktoś wiązki przerabiał nie wiem czemu a ja teraz to wszytko wycinam w pień i doprowadzam do serii oraz dodatkowo odchudzam ze wszystkiego co nie potrzebne a więc od ABS-u począwszy a na wygłuszeniach skończywszy... :D

 

050720081597.jpg

050720081598.jpg

 

Czasu coraz mniej a jeszcze chciałbym zmienić kolektor wydechowy, zapodać płytę pod silnik oraz wrzucić szelkowe pasy oraz kubełki, o lekkich boczkach na dźwi nie wspominając... W między czasie chciałbym jakąś próbę maszyny sobie strzelić i przygotować zestaw kół na szuter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... tylko sportowe obuwie, rękawiczki i kaski a co do auta to ma być ono sprawne technicznie i bardzo na badaniu zwracają uwagę co do pasów i foteli - jak się nie wyrobię to na serii pojadę - więc się nie przyczepią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe coś wam się nie podoba ??

Ps. dzisiaj kolejną zabawkę ogarnąłem dzięki OSIE, a nie będę się rozpisywał:

IMG_0960.jpg

Prawdopodobnie dzięki niej będę dysponować najmocnijeszym autem w klasach od I do IV :)

- oby pomogło mi to zrekompensować totalny brak doświadczenia w rajdowym kierowaniu... :D

Od dwóch tygodni nie mogę z tego powodu spać spokojnie - strasznie pękam przed pierwszą jazdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma niespełna 165KM, wypadające biegi z powodu porwanej tylnej poduszki, nie ma płyty pod silnik i odpadający wydech, do tego z karą 150 sek dowiózł mnie i pilota na 3 miejce w klasie - No Kocham ten wóz ;)

 

Przed pierwszą próbą "Rynek" Prezentował się tak:

120720081637.jpg

 

Po odcinkach szutrowych już bardziej zaczął wyglądać jak rajdówka:

120720081643.jpg

 

Jak ogarnę te choroby wieku dziecięcego to obowiązkowo będę musiał rozejrzeć się za jakimś oszperunkiem dla i wrzucić jakieś porządne amorki bo na te chwile siedzi seria i to każdy pochodzi z innego dawcy :D, tak czy siak auto stworzone z myślą o napadaniu :)

 

Ps. filmiki i fotki z rajdu niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...