Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Olej przekładniowy


Gość kmich76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mnie koledzy dlaczego wylaliście oliwę ze skrzyni ?? i ile macie nakręcone na zegarach ??

 

Przede wszystkim dlatego,że nic w naturze nie jest wieczne :( .A tak naprawdę,zalecenia w manualu wymiany co 60.000 ,własne doświadczenia z mechaniką oraz to ,że olej jest tańszy od skrzyni.Motto nr 1:

"Kto smaruje ten jedzie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra więc co zalecacie nalać np do n16 QG18DE ?

Witaj

Jak to już wielokrotnie napisano na tym forum:

Każdy syntetyczny przekładniowy o specyfikacji od 75W do 90, API GL-4 do GL4+

a dokładnie 75W-90 i dalej tak jak podał kolega logis

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość thanatos30

Witam wszystkich posiadaczy almery:)

Mam mały dylemat. W instrukcji obsługi nissana jest podane że prawidłowym i zalecanym olejem do skrzynii jest olej 80w90 API GL4, natomiast na forum wszyscy piszą że uzywają 75w albo inne tego typu.Niestety zakupiłem już olej i nie wiem czy w końcu go zalewać tym bardziej że nie wiem co siedzi w środku:(((((Dziękuję za rady i wyrozumialość. Nissana mam dopiero od kilku dni.

Lać czy nie lać oto jest pytanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kovalcik

Witam.

Również przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni. Po przeczytaniu postów stawiam na Castrol 75W90 - bo nie ma jak praktyka a nie puste słowa z instrukcji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli olej który zakupiłeś jest syntetykiem GL-4 do GL-4+,to różnica 5W nie odbije sie znacząco na eksploatacji samochodu.Lejemy 75W bo takie są zazwyczaj dostępne i ten olej lepiej się spisuje przy dużych mrozach.Ważne żeby olej był syntetykiem GL4 do GL4+ ( nie GL 5) i zawierał się w lepkości 75W-90. :)

PS

Nie zakładaj podwójnych postów z tym samym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thanatos30

Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie:)))Czyli już wszystko jest jasne.

Co do podwójnych tematów to drugi znalazl się tam gdzie nie trzeba i zostal przeniesiony, stąd powielanie tematu.

Mam nadzieję, że jako nowy mogłem się chyba pomylić?Bardzo przepraszam za zamieszanie i dzięki za pomoc.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra a macie gdzieś wiarygodne dane czy w Tino się wymienia olej? mam 1,8 benzynę chciałem zmienić po 105.000 ale serwis powiedział że tu się nie wymienia wcale -możliwe to? Że wymiana zalecana tylko w Primerce a tu szkoda kosztów :| ok 300zł Kurcze i wycofałem zlecenie dobrze zrobiłem? biegi chodzą ładniutko. Jak to możliwe że w Prince się wymienia a tu nie? różnice w produkcji, zużyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w autach z syntetykiem nie przewidują wymian oleju w skrzynce ja w primce przy 160 000 wymienilem no i stary zlewany byl przezroczysty jak nowy, nie trzeba bylo ale jak tu nie dbac o swoja slicznotke;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w autach z syntetykiem nie przewidują wymian oleju w skrzynce ja w primce przy 160 000 wymienilem no i stary zlewany byl przezroczysty jak nowy, nie trzeba bylo ale jak tu nie dbac o swoja slicznotke;)

 

Każdy olej ,nawet najlepszy syntetyk ulega procesom starzenia tracąc stopniowo swoje właściwości.Generalnie nikt nie każe bezwzględnie go wymieniać ,ale "Kto smaruje ten jedzie". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszly poniedzialek jade z moja almerka do serwisu

na generalny przeglad...

zastanawiam sie czy zmienic olej w skrzyni biegow - automat

chociaz z drugiej strony to 25000 mil nie jest jeszcze powowdem do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszly poniedzialek jade z moja almerka do serwisu

na generalny przeglad...

zastanawiam sie czy zmienic olej w skrzyni biegow - automat

chociaz z drugiej strony to 25000 mil nie jest jeszcze powowdem do tego

 

Co 60.000km chyba ,że samochód pracuje w ciężkich warunkach np. częste ciągnięcie przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

My lejemy TEXACO GEARTEX 75w90

 

szukam tego oleju od kilka dni ..na allegro nie ma W mojej mieścinie Tczewie gdzie nie zajadę ( sklepy) to ludzie oczy otwierają że pierwsze słyszą o takim oleju Pytanie?? ktoś w okolicy pomorskie zna sklep z takim olejem Ewentualnie sklep internetowy Piszcie Dzięki z góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Marcin_B

Witam wszystkich. A czy ktoś orientuje się może, ile oleju wchodzi do skrzyni biegów silnika 1.5 dCi K9K? Bo w ASO Nissana nie wiedzą biedacy...

Czy można założyć, że tyle samo co do skrzyń silników benzynowych N16-tek czyli do 3 litrów??? Co do typu - będę zalewał Castrol Taf-X... Drogi okrutnie ale cóż...

 

No i już sprawdziłem... Do skrzyni 1.5 dCi K9K wchodzi dokładnie 2.3 litra oleju. Moja nadgorliwość spowodowała, że zostały mi 3 nieruszone butelki Castrola Taf-X po 0.5 l. Jeżeli jest ktoś zaintersowany odkupieniem za dobre pieniądze (najlepiej z Wawy) to proszę o info na priva.

Edytowane przez Marcin_B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem jak kupiłem samochód przy niecałych 50 tyś km :-) - wymieniałem parę rzeczy to już stwierdziłem że zrobię wszytko. Rzeczywiście zaraz po wymianie skrzynia lepiej pracowała. W ASO wlali mi 3,3 l 75W80 MT-XZ. Wymiana z olejem to ok 200 PLN w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...