Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPRĘŻYNY


Gość Domino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zorganizowałem zniżki dla klubowiczów na sprężyny Platimex - www.platimex.pl. Ceny są bardzo przystępne a jakość podobno bardzo dobra. Do Twojego modelu zamienniki kosztują 254,56 zł, ale po uwzględnieniu 15% zniżki dla klubowiczów będą kosztowały 216,37 zł.

 

Jest już informacja o tym zniżkach na naszej stronie Upusty: http://www.nissanklub.pl/upusty.php

oraz na stronie przedstawiciela na Polskę: http://www.platimex.pl/pl/160/

 

W przyszłym tygodniu może już będę testował ich sprężyny u siebie - progresywne, obniżające o 40mm 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu może już będę testował ich sprężyny u siebie - progresywne, obniżające o 40mm 8)

 

Czekam na dokładną recenzję, bo jakos ta firma nie rzuciła mi się w oczy.

 

Zapytam od razu w tym wątku:

 

Jaka jest różnica między PLS35022NI, a PLS35023NI - z katalogu rozumiem, że pierwsze dają obniżenie 35/20mm a te drugie 40mm, tylko, że przy drugich dopisali, że to są do kombi. No i właśnie, czy ktoś może mnie oświecić i napisać czy jest różnica między budową sprężyn w hatchbacku i kombi? Czy te z kombi by pasowały, bo cena niby taka sama, a różnica w obniżeniu spora.

 

Edit: Doszedłem do wniosku, że -40mm na tyle, to jednak by była przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu z tego powodu ma 2x tańsze amorki ?

A ja pisałem o sprężynach.

 

 

W kwestii zawieszenia, cytat z informacji prasowej:

 

Nie istniała potrzeba dokonywania jakichkolwiek zmian w tylnym zawieszeniu, przestrzennie prowadzonej belce skrętnej; jedyną zmianą w Wagonie jest jej adaptacja do dłuższej powierzchni bagażowej tak, aby zachować to samo sportowe prowadzenie właściwe dla Primery sedan czy hatchback. Legendarne już doskonałe prowadzenie, komfort i stabilność Primery, osiągnięte dzięki starannie kontrolowanej geometrii, poprzez zastosowanie poprzecznie prowadzonej belki skrętnej, jest również udziałem Primery Wagon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa, tylko jedem maleńki szczegół - tak jakby mowa cały czas o sunny a nie o primerze ... do tego to dział sunny :]

 

Tiaaa, a ja myślałem, że czytasz to na co odpowiadasz. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podpowiedź na Twoje pytanie IvanH: sprężyny od sedana nie można wstawiać do kombi i odwrotnie - szczegółów dlaczego nie znam, jednak odpowiedź tą uzyskałem bezpośrednio w Platimexie.

Informacja 35/20 oznacza, że przód idzie o 35 w dół a tył o 20 mm.

 

Moje sprężyny już do mnie dotarły - może w przyszłym tygodniu je założe, ale chciałbym przy tej okazji wymienić pare gumek w zawieszeniu, bo trochę już stukocze - nie wiem czy to trochę nie opóźni tej operacji. Wrażeniami rzecz jasna się podzielę.

 

Jakby było kilku chętnych na sprężynki Platimexa to załatwię jeszcze jakiś mały rabacik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce obnizac auta a znalazlem sprezyny na allegro za 85pln sztuka ponoć sprzedaja dobre (moze sie zdecyduje) ale predzej bede musial chyba wymienic amortyzator, nie pracuje prawidlowo i mi stuka mialem je odkrecone i jeden dziala prawidlowo a ten sam mi opada chodzi w gore i w dół bez zadnych oporwo a drugi stawia opor i sam sie nie chowa .

Gdzie szukac amortyzatorow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie. Ostatnio zakupiłem N13 diesla. Stary bo stary, ale ma niewielki przebieg jak na swój wiek. Jest oczywiście kilka rzeczy w nim do wymiany. Ma pękniętą tylną spręzynę. I tu właśnie mam do was pytanie: czy pasowałyby do niego sprężyny od N14? Jeśli tak to gdzie polecacie je kupic? Widziałem klika używanych na Allegro, tylko nie wiem czy warto pchac się w nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero żeś chłopie odgrzał kotleta :D ponad rok leżakował :wink:

A jeśli chodzi o sprężyny to nie wiem czy pasują. Ostatnio w Wawie rozciągałem sprężyny tylne. Za samo rozciągnięcie zapłaciłem 100 za 2 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem sprężyny na tył szweckiej firmy lejsfors (jakkolwiek to się pisze). Niestety jeszcze ich nie założyłem bo chciałbym wymienić również amorki przy okazji, a że jestem w fazie realizacji projektu wymiany tradycyjnego zderzaka na zderzak z gti więc nie mam narazie kasy na amorki i nie moge w sumie nic powiedzieć o tych spręzynach poza tym ze 120 zł za szt. zapłaciłem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam namiary na gościa co je sprzedaje.

 

Pozdrawaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 za roziąganie? kupe kasy i no jakims czasie bedzie to samo, ja kupilem sprezynki od goscia na allegro , firma sie zajmuje produkcja sprezyn.

Najpierw wziełem twardsze ale pojezdzielm troche i wymieniłem je na normalne , na razie działaja bez zarzutów nie siadły itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy kupa kasy- bez przesady. Mi chodizło o to żeby auto równiutko stało i troszke twardsze. Kupując drugie tego bym nie uzyskał. Poza tym jest to firma która produkuje resory i inne badziewia, kiedyś robiłem podobnie ale w przeciwną strone, sprężyny szły na - :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

»spręzynach poza tym ze 120 zł za szt. zapłaciłem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam namiary na gościa co je sprzedaje.

 

Pozdrawaiam

ja bym jestem w miare zainteresowany, a miał by sprezyny progresywne czy jakos tak ktore pozwalaja obnizyc autko ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zakupiłem używane spręzyny od gościa. Poszły 30 zł za sztukę. Myślę że na razie wystarczą mi one. Założyłem je już i autko od razu lepiej się prowadzi. Do tego doszły jeszcze nowe amory i jest gut.

 

Co do tego czy sprężyny od N14 pasowałyby do N13 to myślę że tak. Oto ich wymiary:

 

N13: średnica: 142 mm

wysokośc: 342 mm

grubosc drutu: 11,75 mm

 

N14: średnica: 141 mm

wysokosc: 354 mm

grubosc drutu: 11 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to ja mam nissana N14 (tak mi sie wydaje moze sie myle) i interesuje mnie obnizenie autka bo miałem w planach ospojlerowac go ale narazie niema kasy :sad: wiec pomyslałem ze zamiast tego obnizył bym sobie sunnego bo to taniej wychodzi jak sie orientuje.

*Jeśli bym załozył takie sprezyny, czy to by wystarczyło i czy niemusiał bym wymieniac amortyzatorów?

*Gdzie moge znalesc jakis cennik z takimi sprezynami(nowymi) zebym mogł sie zorientować.(prosił bym o jakieś linki lub coś takiego, bo ja to niemam czasu na szukanie bo syn mi niepozwala- musze sie zajmowac nim,ma 6 miech. wiec sami rozumiecie i w dodatku niezły agenT :grin: )

 

Pede bardzo wdzieczny za pomoc,dzieki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to ja mam nissana N14 (tak mi sie wydaje moze sie myle) i interesuje mnie obnizenie autka bo miałem w planach ospojlerowac go ale narazie niema kasy :sad: wiec pomyslałem ze zamiast tego obnizył bym sobie sunnego bo to taniej wychodzi jak sie orientuje.

*Jeśli bym załozył takie sprezyny, czy to by wystarczyło i czy niemusiał bym wymieniac amortyzatorów?

*Gdzie moge znalesc jakis cennik z takimi sprezynami(nowymi) zebym mogł sie zorientować.(prosił bym o jakieś linki lub coś takiego, bo ja to niemam czasu na szukanie bo syn mi niepozwala- musze sie zajmowac nim,ma 6 miech. wiec sami rozumiecie i w dodatku niezły agenT :grin: )

 

Pede bardzo wdzieczny za pomoc,dzieki bardzo.

 

Ja do swojego kupilem na allegro od firmy pod nickiem schraubercompany, progresywne -35mm Premium Tec :] zaplacilem za nowe komplet 370zl jakos :) Jezdze na nich od pazniernika 2005 i jak na razie to jestem zadowolony:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli ja w Sunny N14 zmieniłem amorki(wstawiłem gazówki)a autko dalej jest twarde jak taczka typu Golf po tunningu,może być jeszcze wina sprężyn?Auto nie wygląda zeby ktoś zmieniał sprężyny na twardsze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Mam Sunny N-14 5d i wymieniłem tylne amorki na gazowe. Jest fajnie tylko że powinienem był wymienić także sprężyny, bo moje już siadły.

W związku z tym mam pytania:

Czy tylne sprężyny od kombi będą pasować ?

Czy przednie sprężyny od mojego modelu można jakoś zaadoptować na tył (mam możliwość kupienia takich nowych za 80 kpl.)?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podpowiedź na Twoje pytanie IvanH: sprężyny od sedana nie można wstawiać do kombi i odwrotnie - szczegółów dlaczego nie znam, jednak odpowiedź tą uzyskałem bezpośrednio w Platimexie.

Informacja 35/20 oznacza, że przód idzie o 35 w dół a tył o 20 mm.

Cns80 czytaj uważniej to się dowiesz, już wcześniej bort pisał że nie pasują,używaj opcji "szukaj" jak nie chcesz dostać warna od Bombla,lubi je dawać haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cns80 czytaj uważniej to się dowiesz, już wcześniej bort pisał że nie pasują,używaj opcji "szukaj" jak nie chcesz dostać warna od Bombla,lubi je dawać haha :D

O sorki. Tego nie zauważyłem. A co do przeróbek przednich na tylne masz może jakieś informacje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...