Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Artukuł do poczytania


Gość yacek13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kuźwa chciałbym zobaczyć to spralanie 5,6 litra na 100km na autostradzie przy prędkościach 130 - 170 kmh.

 

Oni chyba nie mają tego auta bo powyżej 120kmh silnik w tym aucie wyje jak oszlalały. Jazda 170kmh to już katorga i nikomu jej nie życzę.

Ten artykuł to chyba jakąś reklamówka bo napewno nie jest to obiektywny opis.

 

Owszem auto jest OK i jego zakup nie jest błędem ale wycofałbym się ze sformułowania, że chodzi genialnie.

 

Acha na marginesie już w naszej Micrze powoli 2 raz klęka stacyjka :x

 

Pozdro

HHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa chciałbym zobaczyć to spralanie 5,6 litra na 100km na autostradzie przy prędkościach 130 - 170 kmh.

 

Oni chyba nie mają tego auta bo powyżej 120kmh silnik w tym aucie wyje jak oszlalały. Jazda 170kmh to już katorga i nikomu jej nie życzę.

Ten artykuł to chyba jakąś reklamówka bo napewno nie jest to obiektywny opis.

 

coś musi być nie tak bo ja jechałem teraz już 1 mc mikrą (tekna) żony na trójmiejskiej obwodnicy i spokojnie wyciągnełem 170 a w kabinie delikatny pomruk silnika (ok 5000 obrotów). Mam almerę i stwierdzam, że k12 jest znacznie cichsza niż almera n16 2004. Z resztą żona jest zachwycona bo killuje mnóstwo autek. Bądź co bądź do setki rozpęda się mniej niż w 11 sec.

 

jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

żona lekkij nogi nie ma a komp pokazuje spalanie 7,5l/100 w jeździe miejskiej co uważam za dobry wynik dla silnika 1,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekna 170 pociągnie bez łaski. Tyle i moja Visia+ pojedzie, ale fakt faktem w małym samochodzie jakim jest Micra, jazda powyżej 130 nie należy do najprzyjemniejszych.

A w mieście to faktycznie autko śmiga. Do tych 11s do setki to trochę mi daleko, ale mimo wszystko samochód ma charakterek i niezłą zrywność

 

pasmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sprawdzałem ile mi poleci na silniku 1,2 80 km no może po 2 tygodniach od zakupu. Doszło do 169 a potem sobie uswiadomiłem, że już niedługo stoi drogówka i zdążyłem zhamować do 122. I zapłaciłem tylko standardowe 50 bez wypisywania. Potem już nie sprawdzałem osiągów, ale podejrzewam, że ok 175 to max. I tak to szybkość absurdalna jak na samochód tej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej_u

Hmm no to ja swoja w takim razie pobilem rekord :D na autostradzie w niemczech ( i na ich paliwe) zamknalem licznik, czyli 200. Nie wiem jakie jest przeklamanie,ale sadze ze bylo conajmniej 190-185km/h w rzeczywistosci. Ale dla mnie 200 na liczniku w mojej micruni wystarcza :D:D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś musi być nie tak bo ja jechałem teraz już 1 mc mikrą (tekna) żony na trójmiejskiej obwodnicy i spokojnie wyciągnełem 170 a w kabinie delikatny pomruk silnika (ok 5000 obrotów).

 

jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

żona lekkij nogi nie ma a komp pokazuje spalanie 7,5l/100 w jeździe miejskiej co uważam za dobry wynik dla silnika 1,4

 

 

I tu jest różnica bo nasz model to 1,2 80KM i wyje powyżej 130kmh.

Silnik sprawniejszy i optymalniej dobrany do tego auta ale cudem też tego nazwać nie mogę. Generalnie Nissan dość mocno się upodlił po fuzji z żabami... faaaak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś musi być nie tak bo ja jechałem teraz już 1 mc mikrą (tekna) żony na trójmiejskiej obwodnicy i spokojnie wyciągnełem 170 a w kabinie delikatny pomruk silnika (ok 5000 obrotów).

 

jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

żona lekkij nogi nie ma a komp pokazuje spalanie 7,5l/100 w jeździe miejskiej co uważam za dobry wynik dla silnika 1,4

 

 

I tu jest różnica bo nasz model to 1,2 80KM i wyje powyżej 130kmh.

Silnik sprawniejszy i optymalniej dobrany do tego auta ale cudem też tego nazwać nie mogę. Generalnie Nissan dość mocno się upodlił po fuzji z żabami... faaaak

 

U mnie też wyje, bo taki sam silnik, ale w tym huku powietrza, które chce rozerwać kabinę prawie tego nie słychać. To się nazywa antyaerodynamika, albo konsekwencja w budowaniu auta miejskiego (żeby nikomu nie przyszło do głowy wyjechać na otwartą przestrzeń) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pierwszego postu, który przytacza nam opis Micry K12 jakie to cudowne autko co pali kropelkę paliFka na trasie przy szalonej prędkości 130-170kmh

 

 

Oto moje testy przeprowadzone samochodem żony w ostatnich dniach.

 

 

Warunki:

 

- temp: ok. 18 C

- boczny wiatr, taki lekko średni

- auto puste (tylko ja i parę klamotów w bagażniku)

- pomiary od startu zatrzymanego do zatrzymania

- zbiornik paliwa wypełniony po korek tak, że do krawędzi brakowało 1-2mm

 

Założenia:

- 50% odcinka będzie to jazda z prędkościami od 130kmh do 170kmh

- drugie 50% odcinka to jazda z predkością stałą 130kmh

- 2-krotne powtórzenie tego samoego pomiaru

 

I odcinek:

- długość 52 km

- prędkość średnia ~145 km/h

- średnie zużycie paliwa 9,7 L/100km

 

II odcinek:

- długość 48km

- prędkość średnia ~138 km/h

- średnie spalania 9,4 L/100km

 

Podsumowanie:

Pomiaru dokonałem na stacji benzynowej przy autostradzie wlewając palifka znowu po korek 1-2mm od krawędzi.

Wydaje mi się że jak na małe auto z 4 cylindrowym silnikiem o poj. 1.2 dm3 to chyba nie było najgorzej. To są normalne poziomy spalania paliwa

 

 

Więc niech NIKT w takich artykułach mi nie "PIEPRZY" głupot, że auto typu Micra K12 z jakimkolwiek benzynowym silnikiem przy predkościach autostradowych w zakresie 130-170kmh spala 5 litrów z hakiem.

 

To są fałszywe informacje i wprowadzają tylko ludzi w błąd !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Posiadam w Mikrze K12 komputer i przy jeździe na autostradzie ok 100 - 120 km spalanie przy benzynie Vpower (SHELL) w lecie miałem na poziomie 4,8 / 100 km w chwili obecnej wynosi ona ok. 5,2 przy jeździe w mieście na tym samym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zepsutej drugiej sondzie Lambda ( silnik 1.2 80 koni )  :

 

" Przejechałem 216 km , spaliłem około 11,38 l. wysokooktanowej co daje 5,268 litra na 100 km. "

Trochę miasta , wiosek , ogólnie trasda  i wszystkie ograniczenia . 

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/77365-k12-zolta-kontrolka/


Tylko że  jechałem w trasie 90 - 100 km/h .

Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...