Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] JAK Spolszczyć komputer pokładowy [Nissan]


Gość spider1151
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spider1151

Witam chce sie zapytać jak można spolszczyć komputer pokładowy w nissanie primera 2003

ponieważ mam kilka rożnych jeżyków a nie ma polskiego a trudno mi dojść do niego :(

wiec proszę podać co mam zrobić :) a Kupiłem 2 dni temu samochód :)

 

a i czy jest możliwość zrobienia tego osobiście :) (posiadam laptopa) ale nie mam odpowiedniego kabla.

zajmuje sie informatyka wiec sie zastanawiam co cza tu zrobić bo nie chce tez czegoś poprzestawiać :P Proszę o Pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kordzio

Z tego co wiem to nie można spolszczyć programu i chyba jednak będziesz musiał nauczyć się tych kilku słów po angielsku ;) To nie takie trudne z tym komputerem jak telewizor i wieża razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej płytki to nie wiem czy jest w j polskim. Kolega miesiąć temu kupił primerę w salonie (model z 2007 roku) i j. ma angielski bez mozliwości ustawienia na polski. Jeśli znajdziesz gdzieś interface oraz odpowiednie oprogramowanie nie koniecznie do zmiany jezyka, ale np do zczytywania błędów powiedzmy przez Laptopa to zapodaj ifo na forum.

 

Druga sprawa, widzę że masz primerke kombi tak jak ja, powiedz czy masz zmieniarke cd? Jeśli tak to w którym miejscu jest ona montowana fabrycznie w P12 kombi, bo jak na razie to niekt nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi, jeśli ja masz to spraedź w którą strone i w jwką wiązke odchodzi kabel od niej

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich!

 

Jestem tu nowy, Primerkę mam od kilku dni. Niestety mam tylko wersje językową niemiecką lub francuską? Skoro nie można PL, to jak wgrać język angielski, bo ten niemiecki już mnie do szału doprowadza :(

 

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Żeczywiście po polsku nie możesz, a jeśli chodzi o angielski to musisz użyć płyty do zmiany języka.

Powinieneś mieć dwie płyty jedną z nawigacją, a drugą z oprogramowaniem.

Na włączonym silniku wsuwasz płytkę z oprogramowaniem i postępujesz według instrukcji, pod koniec (wyświetli się komunikat), musisz wsunąć płytę z navi.

Powodzenia :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie posiadam żadnej płytki, więc mam ogromną prośbę: czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc w ich zdobyciu? oczywiście nie za darmo - dogadamy sie ;)

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja rowniez kupilem autko pare dni temu i nie mam zadnego jezyka na ktorym bym sie znal :D

 

Czy jest ktos tak mily i moglby mi udostepnic plytke z jezykiem angielskim lub polskim ?

 

Okolice zawiercia (katowice - czestochowa) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest angielski, to moze da sie przetłumaczyc na Polski, czy ktoś mógłby mi podesłać taka płytke? Spróbowałbym zrobić tłumaczenie na polski, przynajmniej częściowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plyte systemowa z 2003r.Ale widzialem w katalogu primery ze tam troche inna grafika na ekranie jest(ladniejsza).Wiec czy jak wgralbym plyte nowsza to mialbym tez taka sama grafike czy raczej nie?Czy ktos juz próbowal to zmieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co to za plik i czy da sie go zdebugować, oczywiście wchodzi w grę tłumaczenie tylko z angielskiego.

Jak załadowac to do nissana, ktoś pisał ze przez DVD, a jak ja nie mam dvd to czy przez cd sie da? Poproszę o krótkie streszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Druga sprawa, widzę że masz primerke kombi tak jak ja, powiedz czy masz zmieniarke cd? Jeśli tak to w którym miejscu jest ona montowana fabrycznie w P12 kombi, bo jak na razie to niekt nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi, jeśli ja masz to spraedź w którą strone i w jwką wiązke odchodzi kabel od niej

z góry dzięki

 

Jeśli pytanie jeszcze aktualne i o ile miejsce montażu u mnie jest fabryczne to mam ją w schowku po prawej stronie w bagażniku. Jeśli potrzebujesz jeszcze ukierunkować kable, to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, widzę że masz primerke kombi tak jak ja, powiedz czy masz zmieniarke cd? Jeśli tak to w którym miejscu jest ona montowana fabrycznie w P12 kombi, bo jak na razie to niekt nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi, jeśli ja masz to spraedź w którą strone i w jwką wiązke odchodzi kabel od niej

z góry dzięki

 

Jeśli pytanie jeszcze aktualne i o ile miejsce montażu u mnie jest fabryczne to mam ją w schowku po prawej stronie w bagażniku. Jeśli potrzebujesz jeszcze ukierunkować kable, to sprawdzę.

 

Potwierdzam co prawda ja nie mam zmieniarki bo jakis h...j :< ja wyciagnal ale otwor znajduje sie z prawej strony(patrzac od bagaznika w miejscu tam gdzie jest apteczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zmieniarkę w schowku po prawej stronie patrząc od tyłu (z bagażnika);

a czy może ktoś wie czy tym DVD można odtworzyć coś jeszcze oprócz programu do navi, czy można DVD w jakiś sposób wykożystać, bo wiadomo ,że w navi w P12 nie ma mapy Polski,czy to DVD to można tylko wywalić, macie jakieś doświadczenia?

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD nie wykorzystasz do niczego oprocz nawigacji.Nawigacja dziala swietnie ale sa dostepne tylko mapy Europy ktore nie obejmuja Polski. A map Polski nie ma poniewaz zyjemy w takim kraju - zadupiu ze programisci piszacy program nie wzieli Polski pod uwage. Wg mojej wiedzy nie mozna wymontowac czytnika DVD jesli go juz masz, poniewaz jest integralna czescia calego systemu , po wymontowaniu czytnika na wyswietlaczu nie bedzie info typu : radio ,klima, oraz innych informacji z kompa pokladowego . Mozesz ewentualnie wymontowac czytnik DVD z miejsca w ktorym jest obecnie i przeniesc przedluzajac kable na przyklad do schowka lub pod siedzenie i w to miejsce wstawic sobie co tylko chcesz.

 

[ Dodano: Sro 29 Paź, 2008 15:05 ]

DVD nie wykorzystasz do niczego oprocz nawigacji.Nawigacja dziala swietnie ale sa dostepne tylko mapy Europy ktore nie obejmuja Polski. Wg mojej wiedzy nie mozna wymontowac czytnika DVD jesli go juz masz, poniewaz jest integralna czescia calego systemu , po wymontowaniu czytnika na wyswietlaczu nie bedzie info typu : radio ,klima, oraz innych informacji z kompa pokladowego . Mozesz ewentualnie wymontowac z miejsca ktore jest obecnie i przeniesc przedluzajac kable na przyklad do schowka lub pod siedzenie i w to miejsce wstawic sobie co tylko chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sunny001 gdzies na forum bylo o tym jak po podpieciu pewnego urzadzenia/emulatora czy jak sie to tam nazywa mozna czytnik seryjny dvd uzywac takze do odtwarzania plyt np z muza/filmem niechce mi sie szukac ,ale jest to ponoc mozliwe,byly tam tez linki do allegro czy ebaya do tego urzadzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...