Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny 1.6-16v--GTi version


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ha,ha znowu stałem się posiadaczem nissanka-to już 6 nissanek z mojego dorobku[almera,3x p10,1x p11 kombi,a teraz sunny]

 

potrzebuję sprawnego autka na dojazdy do pracy,dziennie robię ok 100km,rozważałem wiele opcji poza nyską-civica,swifta gti,colta itd-itp--ale wróciłem do korzeni

 

oto moje autko ;

-Sunny sedan,1993 rok,od 2 lat w Polsce,wersja na rynek niemiecki,225tys km przebiegu

-1.6 16v,wersja 100km

-sekwencyjna instalacja lpg

-4x el.szyby

-el.lusterka

-podgrzewane fotele

-welur

-wycieraczki przednich reflektorów

 

z moich pierwszych obserwacji wynika że jest w świetnym stanie technicznym,ale jest to autko jakby nie było typowo rodzinne,brzydkie i niepozorne(ale napewno coś da się z tym zrobić)

 

PROJEKT I ZAKLADANE MODYFIKACJE:

-montaż smt 6[perfect power]

-C.A.I[stożek]

-wydech 2.25 cala na bazie tłumików z maximy v6

-wałki rozrządu z sentry

-regulowane koła rozrządu

-większa przepustnica(od sr20)

-regulator ciśnienia paliwa (stillen)

-pompa paliwa wyczynowa(walbro)

-modyfikacja kolektora ssącego

-kolektor wydechowy 4-2-1

 

co do samej głowicy i jej modyfikacji to nie wiem co będzie robione,zakładam na przyszłość możliwość uturbienia auta,jeśli osiągi nie usatysfakcjonują mnie.ps opisałem jedynie plany co do poprawy osiągów-hamulce i zawias będą również poprawiane

 

a oto link do ogłoszenia z tym autkiem,potem dodam zdjęcia po kupnie

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5322147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczę na to ze szybko odwiedzę hamownię i pewne drobne mody ogarne szybciutko-zresztą

mam juz SMT6,oraz regulator ciśnienia paliwa ,cai to tylko 250zł,zapło9n można też już nastawić więc ruszamy z tym koksem :diabel:

-wiem że projekt i plany wyglądają na rozległe,ale to,już czwarty męski nissan którego będę tuningował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odwiedziłem naszego coobcia,na regulację wolnych obrotów,no i pierwsze oględziny dokonał

zapłonik już przyspieszony,jest poprawa na dole,wczesniej się troszkę dusił,teraz już chętniej pracuje

od byłego właściciela dowiedziałem się ze jeździ od zawsze na syntetyku-CASTROL TSW 10w60-męski olej

 

-w następnym tygodniu wjeżdzamy z kompletnym CAI :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ od zawsze na syntetyku-CASTROL TSW 10w60-męski olej

W ASO Nissana to bardzo bardzo popularny olej tzn. wśród pracowników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już od kupna zrobiłem 300km,autko było zamulone,ale układa sie już pod moją nogę-na dodatek jestem w trakcie pomiarów zużycia lpg,a z kolejnych spostrzeżeń to jak każdy nissan mój ma najlepszy 3 bieg jak trzeba coś łyknąć na trasie,a z gorszych newsów-to mam wrażenie że sprzęgło się kończy... :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamownia jak cai założe bo tak to nie ma sensu bo pewnie nawet serii nie trzyma-230 tyś km robi swoje-w mordkę żeby tak kiedyś 16ve zarzucić[pomarzyć dobra rzecz-gorżej z kasą]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no smt6 do całkowitej serii wleciało - z dołu dolane na maksa ile się dało a na górze nieco zdjęte, ciekawe co z tego wyszło, Łukasz jak wrażenia z jazdy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he rezultaty lepsze niż się spodziewałem-

 

a ponieważ na sekwencji smt6 też się dobrze sprawuje to jestem zadowolony

największa różnica jest w elastyczności-mniej stresujące jest wyprzedzanie i szybciej na obroty wchodzi

 

w następnym tygodniu montaż CAI z stożkiem wjeżdza ,to osiągi też się poprawią i dzwięk silnika-IDZIEMY DO PRZODU Z TYM KOKSEM

 

[ Dodano: Pią 13 Cze, 2008 09:23 ]

w srodę założyliśmy CAI,ale eksperymentowaliśmy z 3 różnymi długościami,pozostawiłem średni dolot tak na okpo 60-70cm długości-spodziewałem się pięknego dzwięku ale był taki jak by ktoś dudnił w pustą rurę...na dodatek pojawiło sie SPALANIE STUKOWE,ale

tylko na benzynie --dolot zdemontowałem w trosce o silnik--zawsze jakieś problemy!!!

a co do osiągłów to na tym dolociku pięknie dół się poprawił[elastyczność super była]

 

[ Dodano: Pią 13 Cze, 2008 22:33 ]

nowości w projekcie heble brembo+ferodo premium,na pokładzie!!!teraz tył też na ferodo czeka :027:

 

[ Dodano: Czw 19 Cze, 2008 22:04 ]

Dzisiaj założyłem piękne nowiutkie męskie gumy DUNLOP SP SPORT 01-185/60/14

wreszcie jakoś daje się to autko kontrolować-teraz chyba jakieś JAMEXY -35 MM muszą wjechać??

 

[ Dodano: Pon 30 Cze, 2008 23:05 ]

byłem u fachmanów od sekwencji-podstroili mi lpg,ale coś widzę że teraz z dołu mi auto się zalewa io dławi,a na górze jest niewiele lepiej,a nadodatek po wyspawaniu tylnego tłumika[wczesniej były dziury]sunny zbiera się jakoś odczuwalnie gorzej...-chyba czas udać się do TOMALI na męskie 2cale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwszy twój wóz co tak dawno broni się przed hamownia... :D

Ps. najwyższy czas na Tomalę fi 55x1,5mm przelotowo komorowy i powinno być odczówalnie lepiej a z tymi gaziarzami to co oni bez szerokopasmówki mogą zdziałać - zwłaszcza ze jak robią pomiary to na luzie gdzie nie ma zadnego obiciązenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

noooo.czrrwony rosso ferrari+ oryginalne naklejeczki i jest pięknie[łatwo się pomlić]

 

ale czas chyba jakieś fotki zapodać bo miłem to już dawno zrobić

ale wrócmy do PROJEKTU-wałeczki DS czekają już na montaż,a w sobotę odbieram nowiutki zestaw sprzęgła AISIN made in japan

potem hamownia!!! :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hamownie bedziez jechac sam, czy moze dostrajac wóz z Kuba??? Bo i moje Nismo bedzie trzeba dostroic na rolkach, to moze jakas zoorganizowana akcja by byla :D

 

No i pokaz wkoncu sunnego swiatu, dawaj fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zawsze na syntetyku-CASTROL TSW 10w60-męski olej

 

nie wiem jak z tym castrolem ale prawie nikt nigdzie niepolecam oleju castrol.zdarzaly sie rozne historie, jednym jakies uszczelki potrafil rozpuscic, inni narzekali na to ze robia sie dziwne grudki a masters kiedys nie mogl domyc rak przez dwa dni po rozbnieraniu silnika zalalny castrolem.ale nie o tym

 

gdzie fotki;) jestem ciakwe orijektu bo od zawsze kochalem sedany wszelkiej masci(zupelnie jak japonczycy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio zalecł Mobil1 10W50 do VE z fitrem od P11 i na takim dymam :) Zaraz będzie kolejna wymiana dla przepłukaniu motora - 1000 km od wstawienia pod machę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba zaleca rozne oleje :-) wiec dobierz wg siebie. Na lato polecam Valvoline VR-1 Racing 10W60, na zime Valvoline VR-1 Racing 5W50 , chyba jedna z najlepszych możliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi, dzięki za radę, teraz, to już chcę zrobić te 10 000 na jednym oleju. Przyjemność kosztuje trochę dużo. :D Moja dzidzia, czyli xkarol bierze czerwoną i prawie codziennie zalicza CARGO ok. 23.00 Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ,przede wszystkim to nie temat o olejach jakie lejecie do swoich silników :< .teraz jak się silnik odmulił to strasznie ten olej zużywa,więc niebawem moje autko wzbogaci się o niespodziankę-ale o tym innym razem :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie trzymam w tajemnicy,kasę zaczynam odkładać-ale doskonale wiadomo że lubię większe silniczki,hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basta z olejkiem

najwyższy czas na Tomalę fi 55x1,5mm przelotowo komorowy i powinno być odczówalnie lepiej a z tymi gaziarzami to co oni bez szerokopasmówki mogą zdziałać - zwłaszcza ze jak robią pomiary to na luzie gdzie nie ma zadnego obiciązenia...

robię też wydech u cóby i może w piateczek hamowanko na mineralnej ?, a w sobotę Ryki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamowanko mówisz?zobaczę ale bez nowych wałeczków to w błoto kasa wyrzucona-i tak widze że jest min 100km po osiągach mojego sunny-nawet z tym zakatowanym sprzęgłem łykam dużo frajerstwa na ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...