Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny 1.6-16v--GTi version


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wiecie ale maciek chwilowo nie ma hamowni - musi się gdzieś przenieść a co do wałeczków to czekają przy tej okazji będzie nieco przestawiony rozrząd coby to z dołu lepiej szło nie tracąc przy tym nic na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo długo nic a poszliśmy na grubości, wleciały wałki z DS oraz przestawiony rozrządzik, auto chodzi mniej więcej tak jak mój sunny GTi w momencie kupna... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach dzięki COOBCIOWI znowu projekcik ruszył do przodu-sam był zdziwiony jak auto się zbiera-a to przecież 1.6...na ale do rzeczy wałeczki super się sprawdzają,narazie jeszcze nie wystrojone to a korekty napewno się przydadzą..dół jest fajny,zas między 5000-6000obr poprawa jest rewelacyjna-napewno duża zasługa przestawnego kółka na wałku ssącym

 

teraz tylko sprzegiełko które już czeka na założenie,wydewszek fi 55mm u TOMALI i stroimy-może jakać p10 z sr20de na pokładzie mi się postawi na kresce???

 

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 08:48 ]

miałem chwiliowe kłopoty z lpg-sygnalizował że paliwo nie dochodzi-ale już się problem rozwiązał za 10zł...jeden wtryskiwacz był nie podpięty

 

poprawili mi też reakcję na wciśnięcie gazu-nie dławi się na początku

no i zmieniłem oliwe na ...HIPOL 15w40 i olej nie zużywa się[wczesniej był syntetic i półsyntetic-co trzeba uszczelnić w silniku,jak sądzicie-oczywiście POWER jest]???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wczesniej był syntetic i półsyntetic-co trzeba uszczelnić w silniku,jak sądzicie-oczywiście POWER jest

Uszczelniacze zaworowe.

 

[ Dodano: Sro 06 Sie, 2008 03:52 ]

PS. Lukasz coś co cię zakciekawi i powinno zaspokoić głód na moc:

http://pl.youtube.com/watch?v=IqB71UqtkPg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widziałem już ten film-ale jeździ baaaardzo ładnie

ach żeby łatwiej dało się dokonać SWAPA na sr16ve...[czyt.taniej..]

 

[ Dodano: Pią 29 Sie, 2008 22:07 ]

na ostatnich streetach zakończyłem żywotność sprzęgła -obecnie na pokładzie mam AISIN-japan made-i po dotarciu daje radę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

spoko,spoko właśnie się okazało że jakiśpółmózg zarzucił na przód sprężyny o 20mm wyższe niż seria-to dlatego tak stoi,ale już w najbliższym czasie wjeżdżają sportowe sprężyny oraz nowe poduchy amorków-powinno być ładniej i bardziej sportowo

 

[ Dodano: Czw 04 Wrz, 2008 21:50 ]

No to doszedłem juz do konkretnych wniosków-nie będzie żadnego SWAPA w tym autku-jeździ mi na tyle fajnie że wybrałem inną opcję-na wiosnę coobcio przeprowadzi remont silnika-a jak już będzie na wierzchu to ogarnie sie głowicę,mocniejsze wałeczki i kilka innych spraw

ROBIMY NAJSZYBSZEGO SUNNY GA16DE W POLSCE-n/a!!!-130km musi być :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Musze sie uwijac z Prima bo sunny juz jest szybkie, co to bedzie na wiosne :diabel: wyglada niepozornie szczegulnie z fotelikiem na tylnim siedzeniu, i moze jeszcze znaczek 1,6 zastapisz 1,4 :diabel2:

Jakies ciekawe kille z ostatnich dni??? Jak tam sprezyny???? Sa????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powinny LESJOFORS wjechać w przyszłym tygodniu :D

no i czekam aż coobcio ogarnie mi obrobiony kolektoreki kilka innych delikatnych modów-a do LPG dołaczy parownik o wydajności ok 170km oraz duże wtryski :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah te niezastąpione Sunniacze :)

Ps. Kolektor dla Ciebie jest już po portingu (idealnie dopasowany do uszczelki)- o taki bonusik, do niego domontujemy przepustnicę Fi60mm i może wreszcie hamkę odwiedzimy ??

Szykuje się nam tłuste 1,6,... :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusza powolutko po malutku, najpierw tradycyjnie zaczynamy od sprzątania pod maską... kg uciekają i robi się przyjemniej dla oka :D

lukasporzadek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak EGR wypadł z auta,wyrzuciliśmy też filtry weglowe i jakies inne pierdoły

we środę jak obiecał mi coobcio wjeżdżamy z naprawdę dobrymi modami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia, zeby udalo sie w srode zrobic co zaplanowane ;)

Jak cos to moge pozyczyc Ci g-techa zebys sprawdzil sunny :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(oddam przy najblizszej okazji, obiecuje)

 

:one: :one: :one: :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mody wleciały, czyli to co widać na fotce poniżej:

powerzmota1.jpg

powerzmota.jpg

Jak źle widać to opiszę a więc:

- przepustnica gazu fi60mm z primery P11

- kolektor ssący przygotowany pod nią i dodatkowo poddany portingowi

- kawał aluminiowej rury

- stożek K&N

 

Do tego dostrojenie elektroniki no i auto trochę ożyło, Lukasz napisał mi że osiągi się poprawiły do poziomu jego zielonej primery... Tak naprawdę to najlepszy test będzie jak się z nim ustawisz na kresce panie ROKI :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pancin_007

Ojoj ..widze ze nie tylko ja krece swoje 1,6;P powodzonka w projekcie i czekam na rezultaty ...a od coobcia na glowke;Pa jeszce tak pozatym to przeplywka w rurze i przepustka duzo moze dac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak coobcio zapomniał dodać że przepływomierz powędrował na dolocik

 

 

A co do poprawy osiągów to jest sporo lepiej,ale niewiem czy wyścig z ROKIEGO p10 rysuje się dla mnie w tak rózowych barwach-choć jak mnie zje na streecie to płakał nie będę-toć to 1.6 tylko i nawet nic wydeszek nie został ruszony

w najbliższym czasie pomiary GTECHEM,oraz kreska z ROKIM

 

 

ps.jak ktos będzie z klubu na MODLINIE w tą niedzielę to można będzie mody z bliska ocenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...