Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny 1.6 SR


Gość Krawiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez ściągania łba idzie z tego silnika podstawowymi modami dojść spokojnie do 135KM...

wykreszhamowni.jpg

Mi udało się wygrzebać 134 ale już nie bawem będę wrzucać większą przepustnice.

 

Przed zabawą trzeba sprawdzić jaki mamy kolektor ssący tutaj opisałem jak go odróżnić: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=40359

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć co ile dałe, generalnie na wałkach z DS dociąga się maks do 123-125KM (przy porządnym wydechu, kolektorze 4-2-1 i strojeniu elektroniki + zdrowa pompa paliwa).

Na wałkach JWT myślę że idzie przekroczyć 140KM zwłaszcza jak się przesunie odcinkę i wrzuci dużą przepustnicę :).

Powyżej tej wartości to już obowiązkowo łep trzeba obrobić nie zapominając o rozciąganiu gniazd i wrzuceniu sportowych zaworów...

Ps. więcej o grzebaniu GA16DE tutaj: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 1.6 ? Okazyjnie :) Auto z niemiec "motor szaden" ;) , a okazało sie ze komputer był spalony. Jeden wtrysk przelewł. Gdy to zrobilem, hmm, auto dzialoalo, ale nie wiedzialem ze zaciął sie termostat i przegrzałem motor na autostradzie ( przy 200km/h)

 

Została sciagnieta głowica, którą splanowałem o jakiś 1 mm (po wyliczeniu, stopień sprężania wzrósł do 10,2:1) Pierścienie były pęknięte, wymienilem je, ale niestety gładz cylindryczne nie wyglądały najlepiej, nawet po wyhonowaniu. Złożyłem to tak, by pojeździć tym trochę. W planach zmiana silnika na większy. Ale o swapie to kiedy indziej bede pisac :)

 

 

Teraz auto przyspiesza do 100km/h w 9,5s ... tragedia ;) Motor ozywa dopiero powyzej 4500 rpm. Wiem ze przeplywka szwankuje trochę, bylo sprawdzane na kompie diagnostycznym. Zawias gazowa KYB + H&R

 

Raczej jest to baza na ciekawy projekt, niz juz gotowa maszyna :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema,oj ciasno się robi w tych projektach z silnikiem 1.6,

ps.tak się zastanawiam jak zmierzyłeś osiągi do paki w swoim sunny bo 9,5 sekundy przy głowicy splanowanej i kiepskim silniku[tak wywnioskowałem że stan ma taki sobie]to nadzwyczaj dobry wynik-a no i jeszcze widzę że felgi masz chyba 15 a to nie wpływa chyba zbyt dobrze na dynamikę??według katalogów sunny w zależności od wersji mocy[90-102km]mają osiągi 10.5-11sekund...mój nie był mierzony jeszcze ale nie sądzę żęby teraz miał pon 11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam G-Techa :) , czyli dokladniej byl to pomiar do 60mil/h

Nie potrafie ruszyc tym autem by go nie zdławiło na starcie.

 

Moim zdaniem ten silnik zdecydowanie ma za słaby moment w dolnym zakresie obrotow.

 

Tez tak macie ze silnik wkreca sie równo, a przy 4 tys jest jakby przeskok (lekkie szrpniecie) i motor zaczyna sie inaczej wkrecac. Jest to moze spowodowane tym ze komp zaczyna dzialac z wlasnej mapy, nie patrzac na parametry czujnikow?. Tak jak bylo w starych ukladach Jetronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak macie ze silnik wkreca sie równo, a przy 4 tys jest jakby przeskok (lekkie szrpniecie) i motor zaczyna sie inaczej wkrecac. Jest to moze spowodowane tym ze komp zaczyna dzialac z wlasnej mapy, nie patrzac na parametry czujnikow?. Tak jak bylo w starych ukladach Jetroni

Przewarznie tak jest jak jest za późny zapłon, silniki te lubią mieć aparat zapłonowy w pozycji prawie na maksa przyspieszonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pobawiłem sie zapłonem, czas spadl do 8.8s

 

Planuje zamontowac swinke do komputera , gdyz na samym aparacie nie jestem wstanie ustawic dobrze zaplonu w calym zakresie pracy silnika :)

 

Zobaczymy co da sie zdzialac na samej zdlubanej glowicy i poprawkach w sterowaniu ;]

 

-wydech i dolot poki co seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GA16 do 4500 obr.min lubi przyspiesziny zapłon z aparatu ale potem robi się kupa, stopniowo od tych 4500 warto go cofać przy 7000 optymalnie to -4 -5 stopni względem bazowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...