Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blubird aga&kropek


Gość Kropa_AMS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cornholio78

a stawiałem że powołasz się na Polcar :D

 

nie wiem jakie masz doświadczenia w kwestii tanich zamienników, ale z bhmd pokrywa silnika za 170 zł to nie jest "porządny zamiennik" tylko kiszka, obojętnie czy jakośc jest oznaczona jako porównywalna, zblizona lub odpowiadająca oryginałowi. Wcześniej wyraźnie napisalem o zamiennikach dobrej jakości.

Materiał z jakiego wytwarza się te tanie zamienniki pozostawia wiele do zyczenia, częsci te nie daja się spasować itp, większośc z tanich częsci nie powinna w ogole być sprzedawana bo nie spelnia swojej załozonej funkcji.

W momencie wypadku na przykład zderzak wykonany z "gównolitu" pęka na ostre kawalki zamiast się chwilowo odkształcac i wracac do swojego dawnego kształtu.

 

Podtrzymuje to co napisałem wcześniej że do bluebirda ciężko o porządne zamienniki

 

hurtownie intercars, bhmd, polcar znam z pracy bo mam z ich produktami do czynienia.

 

Wiele razy przyznany do wymiany tani zamiennik jest źrodłem konfliktu z ubezpieczalnia, warsztat wzywa do dodatkowych oględzin żeby udowodnic że dana częśc po oprostu nie pasuje bo nie trzyma kształtu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrywa silnika za 170 zł to nie jest "porządny zamiennik" tylko kiszka

 

no zgadzam się- dlatego ja twierdzę że w wypadku części karoserii lepiej kupić używany oryginał niż nową podróbę- nawet jak nówka jest tańsza od używanego oryginału. Dlatego jeśli chodzi o części karoserii- allegro- najtaniej i najprawdopodobniej że kupisz oryginał jeżeli część pochodzi z dobrego źródła.

 

hurtownie intercars, bhmd, polcar znam z pracy bo mam z ich produktami do czynienia.
- szkoda że nie napisałeś co o nich sądzisz- czy ściągają dobre części czy raczej syfne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

z jakościa ich części jest naprawdę bardzo różnie.

Bo mają i hellę, boscha, klokkerholma a i zdarzają się kwiatki w stylu zderzak za 60zł :D

 

 

 

Słuchajcie a z bluebirdami to czasem nie jest tak, że te zaniedbane sa od dawna na złomie (bo w końcu najmłodsze maja chyba z 18 lat) a te z którymi mieliście do czynienia to po prostu perełki o ktore dbali ich poprzedni właściciele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te z którymi mieliście do czynienia to po prostu perełki o ktore dbali ich poprzedni właściciele?

Z 2-3 widziałem pod marketami, przez 2 lata zima nie zima/ deszcz nie deszcz zawsze rano widziałem złotego BB na światłach rano, inny stoi mi praktycznie obok klatki i stoi non stop pod chmurką i też nie ma różowo, a nie kwitnie na nim rdza, a widać że służy jako autko do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

znaczy się oglądałes podłogę, ramy drzwi, podłuznice i nie miały żadnej korozji podpowłokowej?

 

te blueburdy ktore ja oglądałem kilka lat temu (po zakupie wpadlem na pomysł dokupienia bluebirda jako drugiego auta) miały problemy z korozją i były zapuszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SnowLady

po dlugich rozmowach z Kropa podjelismy decyzje o sprzedazy BB ;) oczywiscie jesli jest ktos zainteresowany prosze pisac na pw do mnie lub do Kropy nie wykluczamy iz BB pojdzie na częsci jesli nie znajdzie sie kupiec calego autka ;)

 

dziekujemy za pomoc :D

 

w ciagu 2 lub 3 dni pokaze sie ogloszenie w innym dziale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest na chodzie :?:

 

Poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie - BB to FWD ?

 

No i nieszczęsna cena, jestem ciekaw, bo na 60% jeszcze rozszerzę rodzinkę Nismo do sztuk 3 :D ale może padnie na BB a nie Laurela jako codzienne autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kropa_AMS

zapadla decyzja

BB na sprzedaz

 

chetni do nabycia tego bb kontakt na pv z agusia cena jaka nas zadowoli nie powinna byc nizsza niz my zaplacilismy

osoba piszaca na pv sklada propozycje co do ceny jaka jest w stanie zaplacic

autko na chodzie potrzebuje wymiany oleju i plynow oraz swiec i swoznia wachacza dolnego

oraz drobnych poprawek a przedewszystkim porzadnego sprzatania ;)

 

no i oczywista sprawa chetnie bym zobaczyl tego cukierka w przyszlym roku w BORSKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość edison19

hmmm wiecie co niebylbym taki pewien czy to jest Ca18De Taki jak w sunny gti.

ja mam ca16de a od ca18de rozni sie pojemnoscia i moca tylko.

zrobcie moze dokladniejsze zdjecie ale ja i tak na 1-szy rzut oka widze pewne roznice>

 

 

23fde0bcfe2322dem.jpg

 

po pierwsze dolot.calkiem inny system i inny dolot w typowym ca16de i ca18de jest system NICS , a u was widze ECCS.

te silniczki wystepowaly w tych autach :

Sunny coupe B12 CA16DE 02/87-89

sunny N13 CA18DE 10/88-91

Sunny N13 CA16DE 02/87-89

Bluebird T72 CA18DE 02/89-90

 

ECCS to chyba w CA18DET bylo wiec to jest przejsciowka pomiedzy ca8de a DE+T

napewno jest kilka rzeczy innym od typowego CA18de z sunny Gti.A ten silnik niema napewno 169 KM tak jak mi podawaliscie a co najwyzej 130.

dajcie dobra fote silnika!

 

cytuje: "system NICS (Nissan Induction Control System – system kontrolowanego wtrysku) system wtrysku zbudowany był z 12 bardzo małych dysz dolotowych, i system rozdzielał porty dolotowe w połowie co sprzyjało modyfikacjom przy niskich obrotach. Potem wersje zaopatrzone były w system ECCS (Electronically Concentrated Control System – skupienie kontroli silnika za pomocą elektroniki) silnik kierował dwunastoma miniaturowymi dyszami, dla pojedynczych sześciu, o wiele większych dysz (one przechwytywała 12 portów)

starsze mialy NiCS nowsze ECCS. tylko ze w tej chwili juz wiem ze do mnie niepodejdzie ten silnik na zasadzie plug&play.a szkoda

 

mam nadzieje ze to wyjasni co nieco-

Production 1985–1990

Body style(s) 4-door Saloon

5-door Hatchback

Layout FF layout

Engine(s) 1.6 L-SOHC-I4 (CA16S)

1.8 L-SOHC-I4 (CA18NS)

2.0 L-SOHC-I4 (CA20S)

2.0 L-SOHC-I4 (CA20E)

1.8 L SOHC Turbo-I4 (CA18ET)

2.0 L OHC Diesel-I4 (LD20)

mało?-

The CA18DE is a 1.8 L DOHC 16v (1809 cc) engine produced from 1987 through 1989. It produces 131 hp (98 kW) @6400 rpm and 159 N·m (117 ft·lbf) @5200 rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engine(s) 1.6 L-SOHC-I4 (CA16S)

1.8 L-SOHC-I4 (CA18NS)

2.0 L-SOHC-I4 (CA20S)

2.0 L-SOHC-I4 (CA20E)

1.8 L SOHC Turbo-I4 (CA18ET)

2.0 L OHC Diesel-I4 (LD20)

 

1.8- SOHC CA18NS- moc 90KM na gaźniku - rzadko występował w BB

2.0- SOHC CA20S- moc 102KM na gaźniku(występował głównie w U11)

2.0- SOHC CA20E- moc 105KM na pełnym wtrysku(system wtryskowy EGI) i po 2 świece na cylinder

1.8- SOHC CA18ET- turbo benzyna 135KM- taki motor ma Bort w swoim białym

No i ten nieszczęsny CA18DE- wg danych z moich prospektów o BB ten motor to DOHC 16V ma 129KM. Ale żeby było śmieszniej były też super rzadkie wersje BB- Exclusive- była w nich np skóra.- i w nich ten motor miał 145KM. Poprawcie mnie jak coś jest źle- mogę wrzucić jeszcze trochę o tych silnikach.

 

DIESLE:

2.0 - LD20 OHC - 58.5KM-wolnossący

2.0- LD20T- OHC- 74KM- turbo diesel

ww. występowały w serii U11.

2.0- LD20-II- OHC- 67KM-wolnossący- różnił się(nieznacznie) od LD20 konstrukcją głowicy(w LD20-II świece żarowe pionowo; w LD20 poziomo) i kolektorem ssącym. LD20-II występował w T12 i T72. Był ładowany także do Vanette.

Aha- SOHC=OHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...