Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 2.2 di immobiliser problem HELP!


Gość tomes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstepie przywitam sie, bo jestem tu nowy. Przeszukalem archiwum forum i niestety nie znalazlem jasnej odpowiedzi jak rozwiazac problemy z immobiliserami w almerkach.

Problem w Wielkanoc objawil sie tak:

Wsiadam, przekrecam kluczyk. Zamiast grzac swiece, zapala sie na stale kontrolka immobilisera (autko z kluczykiem). Oczywiscie nie daje sie uruchomic. W instrukcji oznacza to awarie ukladu NATS. Dodam, ze wczesniej w chlodne dni bywalo, ze pojawialy sie podobne problemy, ale po kilku minutach ustepowaly. Teraz zablokowalo mi autko na dobre. Co zrobic? Ile taka naprawa moze kosztowac?

Dodam, ze profile kluczyka sa poprawnie odczytywane. Radio ustawia sie tak jak powinno.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam Olsztyn w całej okazałości. Widze, że powoli nasz skład osobowy się powiększa.

Szkoda, ze nie mogę nic Tobie pomóc, ale napewno nasi koledzy i koleżanki coś wymyślą. Skontaktuj się może z naszym ASO. Gdybyś miał z nimi problem to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo

 

wyłącz stacyjkę poszekaj 10 sec i próbuj jeszcze raz immob powinien wejść w tryb serwisowy (potem świeci się kontrolka immobilajzera a silnik działa!!!)

 

prawdopodobnie awaria anteny

 

mi wymienili na gwarancj w 15 min.

 

podobno wina leży po stronie elektrostatyki. Niby człowiek jest na ładowany i przeskakuje iskra która cośtam psuje - takąteorię mi powiedzieli w ASO

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz stacyjkę poszekaj 10 sec i próbuj jeszcze raz immob powinien wejść w tryb serwisowy (potem świeci się kontrolka immobilajzera a silnik działa!!!)

 

A czy to nie byloby za proste obejscie tej blokady dla zlodziei?

 

prawdopodobnie awaria anteny

mi wymienili na gwarancj w 15 min.

 

ALe jak wspominalem, dane kluczyka odczytuje poprawnie, bo ustawia profil radia.

Mimo wszystki ide sprawdzic, czy to cos pomoze.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz stacyjkę poszekaj 10 sec i próbuj jeszcze raz immob powinien wejść w tryb serwisowy (potem świeci się kontrolka immobilajzera a silnik działa!!!)

 

A czy to nie byloby za proste obejscie tej blokady dla zlodziei?

 

prawdopodobnie awaria anteny

mi wymienili na gwarancj w 15 min.

 

ALe jak wspominalem, dane kluczyka odczytuje poprawnie, bo ustawia profil radia.

Mimo wszystki ide sprawdzic, czy to cos pomoze.

 

Tomek

 

wiałem dokładnie tak samo tzn mam wersję acenta i po włożeniu innego kluczyka ustawia się inne radio, lusterka(?) i itp

 

apropos złodziei to nie treba się martwić bo komputer nadal widzi kluczyk (mrugająca kontrolka immobilajzera) ale sygnał jest za słaby więc z tąd to info o awarii immobilajzera. Podobno najlepiej pomaga odłączenie akumulatora na 15 min ale nie zawsze

 

prawdopodobnie nie ma się o co martwić

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test "akumulatorowy". Wylaczylem na pol dnia. Poza skasowaniem wszystkich pamieci radia i licznika dziennego nie zauwazylem zmiany. Nadal nie rozpoczyna procedury grzania swiec i zapala sie na stale sygnalizacja immobilisera.

Co do baterii w kluczyku, to nie ma to chyba znaczenia. Sluzy ona jedynie do sterowania nadajnikiem alarmu. Immobiliser dziala niezaleznie od obecnosci czesci kluczyka zawierajacej baterie.

Sugerowane przez AdaSch wprowadzanie immobilisera w tryb serwisowy niestety nie powiodlo sie. Moze u mnie ta opcja nie dziala.

Zobacze co jutro powiedza w ASO.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do baterii w kluczyku, to nie ma to chyba znaczenia. Sluzy ona jedynie do sterowania nadajnikiem alarmu. Immobiliser dziala niezaleznie od obecnosci czesci kluczyka zawierajacej baterie. ...

 

Niby nie powinna a jednak mój znajomy w Reno miał dokładnie taki przypadek i okazało się, że po wymienieniu baterii wszystko działało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiazany. W ASO w Olsztynie trafilem na dobrego elektryka, ktory w lot zlapal w czym problem. Okazalo sie, ze powodem moich klopotow byla zniszczona wiazka przewodow biegnaca pod chlodnica. Podobno to czesta usterka w almerach. Dodam, ze po wyjeciu brazowego przekaznika (taka puszka po lewej stronie stojac przodem do auta) i zwarciu dwoch stykow - samochod uruchamial sie bez problemow. Nie obylo sie zatem bez wymontowania chlodnicy i rozprucia tej rurki z kablami.

Jak na naprawe bez uzycia elementow zastepczych (nie liczac cyny i tasmy izolacyjnej) koszt dosyc duzy - 320 pln (za zlutowanie dwoch przewodow).

Niestety pojawila sie w tzw. miedzyczasie inna usterka. Przestal poprawnie dzialac termometr zewnetrzny. Caly czas wskazuje 0 stopni. Po ponownej wizycie serwisant "przeprogramowal" go uzywajac zaplonu i przycisku do przestawiania zegara w desce rozdzielczej.

Niestety, po ponownym wylaczeniu i wlaczeniu silnika, znowu to samo - 0 st C.

Jak pozbyc sie tego problemu i jaka to byla sekwencja czynnosci do przeprogramowywania termometra?

Moze ktos wie?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiazany. W ASO w Olsztynie trafilem na dobrego elektryka, ktory w lot zlapal w czym problem. Okazalo sie, ze powodem moich klopotow byla zniszczona wiazka przewodow biegnaca pod chlodnica. Podobno to czesta usterka w almerach. Dodam, ze po wyjeciu brazowego przekaznika (taka puszka po lewej stronie stojac przodem do auta) i zwarciu dwoch stykow - samochod uruchamial sie bez problemow. Nie obylo sie zatem bez wymontowania chlodnicy i rozprucia tej rurki z kablami.

Jak na naprawe bez uzycia elementow zastepczych (nie liczac cyny i tasmy izolacyjnej) koszt dosyc duzy - 320 pln (za zlutowanie dwoch przewodow).

Niestety pojawila sie w tzw. miedzyczasie inna usterka. Przestal poprawnie dzialac termometr zewnetrzny. Caly czas wskazuje 0 stopni. Po ponownej wizycie serwisant "przeprogramowal" go uzywajac zaplonu i przycisku do przestawiania zegara w desce rozdzielczej.

Niestety, po ponownym wylaczeniu i wlaczeniu silnika, znowu to samo - 0 st C.

Jak pozbyc sie tego problemu i jaka to byla sekwencja czynnosci do przeprogramowywania termometra?

Moze ktos wie?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...
Gość FullOfHoles007

Miałem podobny problem... nie grzały mi świece,musiałem palić go na krótko nie czekając na wygaśnięcie kontrolki grzania świec, gdy było ciepło auto nie wymagało grzania świec wiec paliłem go na krótko.. ale problem był w zime, wystarczyło -3 i już nie odpalił. Kupiłem go w lato to nie patrzyłem na to i że mój kluczyk ma uszkodzony przyciski imobillaisera. Wiec co byłem u elektryka.. też szukał jak u Ciebie wiązki przepalonej czy uszkodzonej. Było ok. Wiec wymiana komputera z sterownikiem nowy chip w kluczyku i jest ok, świece grzeją itd. Koszt 900zł. Tylko mam pytanie czy nie za dużo zapłaciłem i prosze o madre porady kogoś z doświadczeniem. Bo owszem widziałem komplety za 600 zł ale sam komputer mołem kipić za 250 a on mowił ze potrzebuje komputera sterownika i chipa (czipa) do kluczyka i niby 600 zł a 300 robocizna. Prosze o ocene. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość jestczynie

Miałem podobny problem... nie grzały mi świece,musiałem palić go na krótko nie czekając na wygaśnięcie kontrolki grzania świec, gdy było ciepło auto nie wymagało grzania świec wiec paliłem go na krótko.. ale problem był w zime, wystarczyło -3 i już nie odpalił. Kupiłem go w lato to nie patrzyłem na to i że mój kluczyk ma uszkodzony przyciski imobillaisera. Wiec co byłem u elektryka.. też szukał jak u Ciebie wiązki przepalonej czy uszkodzonej. Było ok. Wiec wymiana komputera z sterownikiem nowy chip w kluczyku i jest ok, świece grzeją itd. Koszt 900zł. Tylko mam pytanie czy nie za dużo zapłaciłem i prosze o madre porady kogoś z doświadczeniem. Bo owszem widziałem komplety za 600 zł ale sam komputer mołem kipić za 250 a on mowił ze potrzebuje komputera sterownika i chipa (czipa) do kluczyka i niby 600 zł a 300 robocizna. Prosze o ocene. Pozdrawiam.

 

Witam,

Mi też padł immobilaizer i za wymianę i programowanie kluczyka zapłaciłem 400pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imobilizer w kluczyku nie ma zasilania,tylko pilot do centralnego zamka i alarmu.Wiązka w rynience pod chłodnicą fakt często siada(trzeba sprawdzić wszystkie przewody)Wiem,że nie ma zasilania Imo.w kluczyku,bo wyciągałem paręnaście razy Transponder(tak to nazywają) z starego kluczyka do nowego,po to,żeby nie programować komputerem.

Edytowane przez Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...