Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] 1.4 i chiptuning


Gość AdaSch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś robił chip tuning w micrach k12 1.4?

 

gość z firmy tuningowej mówił, że da się z nowego silnika micry wyciągnoć ponad 100km

 

czy ktoś próbował

 

(btw i tak się daje killować większość standartowych autek na standarcie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś robił chip tuning w micrach k12 1.4?

 

gość z firmy tuningowej mówił, że da się z nowego silnika micry wyciągnoć ponad 100km

 

czy ktoś próbował

 

(btw i tak się daje killować większość standartowych autek na standarcie :) )

 

 

To w trąbę Cię ktoś robi. To są zwykłe atmosferyczne silniki i podniesienie mocy będzie rzędu 4-5KM.

 

To nie są doładowane silniki wiele z nimi się nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady! Za wszelką cenę moc podwyższać tak? A co z przebiegiem momentu obrotowego po takim podniesieniu mocy. Jedno z drugim musi jakoś współgrać, musi to być jakoś umiejętnie i proporcjonalnie dobrane.

 

Ja nie wierzę w spore podnoszenie mocy w atmosferycznej benzynie w połączeniu z wysoką jakością usługi. Przez wysoka jakość usługi rozumiem właśnie zestrojenie mapy mocy i momentu w sterowniku silnika.

 

HHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dane podawane przez V-tech jeszcze mogę uwierzyć bo robią pomiar na hamowni ale i tak bardziej wierze w zdrowe podejście M.Staszewskiego z Master's tuning.

 

V-tech podaje, że max to edzie 8 KM a wląśnie wolę wierzyć, że będzie to ta dolna granica 5% czyli zaokroąglam do 5KM.

 

I to wydaje mi się realne do wyciągnięcia. Pozatym 5KM się nie odczuje a - 1200zł napewno :)

 

Pozdro

HHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konie jak to konie nie są tak ważne jak moment

 

konie wylicza się z momentu i obrotów. Za to moment jest najważniejszy przy wyprzedzaniu i przyspieszaniu a na tym mi najbardziej zależy.

 

i apropos chip tuningu

 

teraz w almerze mam 116km a po gwarancji 13x.

 

widziałem wykresy na stronie niemieckiej firmy tuningowej. Wypytałem co i jak. Koszt ok 1000€ za przeprogramowanie kompa ale coś za coś ta moc to dopiero przy 7000 obrotów a to już kres :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...