Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tarcze Mikoda


Gość mpkukla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zbliża się wymiana tarcz i klocków w mojej kochanej N15 i jestem już zdecydowany na zestaw Mikoda + Ferrodo Premier. Tu jednak jest mały zgrzyt który z wasza pomoca może uda się rozwiązać. Dzwoniłem do producenta w Częstochowie i okazało się że nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej.W archiwum znalazłem post w którym coobcio podawał ceny producenta . Pośrednik handlujący częściami chce ok. 40% więcej. Rozumiem oczywiście to że każdy musi zarobić ale może ktoś z was przerabiał ten temat i może mi pomóc znaleść tańsze dojście. Z góry dziękuję .

Drugie pytanie dotyczy średnicy tarczy mam Almerę 1.4GX z 98 po lifcie i czytałem że pasują do nich większe tarcze tzn. od wersji 1.6 ( 247 mm). Czy mogę kupić w ciemno te większe czy do wszystkich modeli N15 1.4 one pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że 1,4 jak i 1,6 maja dokaldnei takie same ukłądy hamulcowe - choc najlepej to sprawdzić np. zdjąć koła i porównać jak to wyglada u Pecnya i u Borta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem zalozyc felgi 13 do siebie N15 1.6 i nie wejda a na N15 1,4 kumpla weszly a dlatego ze mam ABS. Wiec mysle ze i z tarczami moze byc podobnie to ze sa u mnie wieksze niz w 1.4 to wiem ale czy nie bedzie problemu to nie wiem dokladnie... Tak jak Kuba napisal mozna to sprawdzic :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było Pecyn jakby s zmierzył linijką swoją srednice tarcz i poweidział koledze od porówna ze swoja i po problemie a i jeszcze dobrze by bylo zmierzyć grubość tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze to zoabczyć, w sumie golwnei rto zalerzy od sposobu jazdy...

po 6 tyś km na twardym kocku to normalka... zwłaszcza jak się smiga po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze to zoabczyć, w sumie golwnei rto zalerzy od sposobu jazdy...

po 6 tyś km na twardym kocku to normalka... zwłaszcza jak się smiga po mieście

 

 

no moja jazda... 15l/100km czasem z 200 cza szybko wyhamować hehehehe

w sumie to zaczęły piszczeć z tyłu klocki co mnie denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie silniczek 1.4 a tarcze (z przodu) mam od 1.6 - czyli średnica 247 mm. Piotrek zdaje się też ma te większe, więc stawiam, że u Ciebie też są 247.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki juz dokonalem pomiaru srednica to tak jak pisal Bort ok 247mm(korozja na rantach) a grubosc calej tarczy wentylowanej to tez ok 19mm(w obecnej chwili ale mysle ze ok 3mm juz sie starlo). Pomiary robione suwmiarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i dziękuję kolegów za zaangażowanie. Wczoraj z powodu nagłego wyjazdu byłem zmuszony wymienić tarcze i klocki korzystając z tego co w danej chwili mogłem kupić. Olbrzymim dla mnie zaskoczeniem był fakt ze ani 232 ani 247 nie sa właściwym wymiarem tarczy do mojej Almerki. Trafiłem na mechanika któremu chciało się poszukać w jakimś magicznym programie jakie to moga być tarcze i jedyna opcja to srednica 252 a takie były montowane jedynie w Nissanie Suny 1.8 GTI z lat 91-94 ( może pokręciłem lata, ale był to poczatek lat 90 ). Dziwna sprawa a dodatkowo moja tarcza była grubsza od nowej Mikody. Mimo to zamontowałem ten zestaw - czyli Mikoda 247 mm + klocki ICER (nic nie wiem na ten temat ) ryzykując jednak że w momencie krańcowego starcia klocków ( do czego oczywiście nie dopuszczę ) klocki mi spadna z zacisków bo nie bedą dociskane do tarczy. Czy ktoś z was potkał się z takim przypadkiem.Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję za porady i poświęcony czas. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Piotrek

W końcu przyszedł czas na wymianę tarcz i w mojej Almerce bo śmigam już na żyletkach a to mało bezpieczne, jak sie dowiedziałem w ASO po nr nadwozia miły Pan nawet otworzył pudełko z tarczami i zmierzył je po czym powiedział że powinny być średnicy 245 mm, zdecydowałem sie na zakup tarcz Brembo... pojechałęm do intercarsu poprosiłem o tarcze do Almery podajac wszystkie dane samochodu szczęsliwie jechałem do domu aby szybko zdjąć koła nastepnie zaciski i założyć nowe tarcze i nowe klocki, moja stara tarcza ma 245 mm, a zakupiona Brembo 232 więc porażka jutro muszę jechać wymienić, ciekawe czy będą i czy np. nie okaże się że u mnie powinny być te 247 mm... jutro powalcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz ale zes Piotrek zakup zrobil :wink: widze ze tyle tu wymiarow co i samochodow. A co do tych programow z danymi to bym uwazal ( juz raz sie nacialem ). Piotrek jak kupisz te dobre to podaj wymiary ,cene gdzie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Kupiłem w Intercarsie bo ktoś załatwił mi je ze zniżką po 112 zł za szt. ale jeśli nie będzie innych to wezme kasę i będe zmuszony do zakupu tarcz oryginalnych w sumie też w dobrej cenie bo po 160-170 zł za szt, a w ASO po 270 za szt.

Mam oryginalne nowe klocki więc niechce kupić byle jakich tarcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem specjalnie zadowolony przynajmniej z bębnów Mikody.

Trochę to miękkie jest. Jeden bęben mam już krzywy :roll:

I po roku zrobiły się niezłe frezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

W końcu kupiłem tarcze firmy SBS.... podobne całkiem całkiem, ale okaże sie po kilku tysiącach, no i w końcu średnica moich tarcz to 247mm

Za tarcze Brembo o średnicy 247 mm Intercars zyczył sobie sporo za dużo... SBS kosztowały mnie 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, chciałem odświeżyć temat czyli MIKODA, muszę wymienić i tarcze, prawdopodobnie zdecydował bym się na mikody ale już sam nie wiem. W necie spotkałem się z pozytywnymi opiniami,(nawet taka opinia, że Brembo bierze od Mikody i je przerabia) a że minęło troszkę czasu jakie macie opinie na ich temat. I gdzie w warszawie tanio kupić. Dodam jeszcze, że chciałem kupić nacinane, ale jakie trzeba dać wtedy klocki. TEXTAR, REMZA??

 

Zwykłe na Okrzei 120, na pl. Hallera po 99,

Nacinane na Okrzei po 150-170 /sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lada dzień będe ojcu do Skody Octavi na frond pakować tarcze nacinane Mikody i klocki hmmm pewno Ferodo Premier albo właśnie Textar

 

Najtaniej CI wyjdzie jak zamówisz tarcze bezpośredniu u producenta, gdzies zgubilem linka do ich strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lada dzień będe ojcu do Skody Octavi na frond pakować tarcze nacinane Mikody i klocki hmmm pewno Ferodo Premier albo właśnie Textar

 

Najtaniej CI wyjdzie jak zamówisz tarcze bezpośredniu u producenta, gdzies zgubilem linka do ich strony...

 

 

Dzwoniłem do CARIX przy placu Hallera za zwykłe 99zł sztuka za nacinane 140zł (nacięcia o głębokości 1mm), klocki Textara i Remza są po 170, ale mają japońskie Kashiyamy po 99zł.

jak myślicie te kashiyamy będą dobre do tych tarcz(nie za twarde lub miękkie)

Ktoś na forum pisał że Mikoda nie wysyła tarcz.

ILE może kosztować wymiana tarcz i klocków. Jest za zimno i niemam narzędzi a bym sam wymienił.

 

PS. u Banshiora w e-parts za textary 102.48 pln

I jeszcze jedno co wybrać MiKODA nacinana czy gładkie Brembo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dzwoniłem do CARIX przy placu Hallera za zwykłe 99zł sztuka za nacinane 140zł (nacięcia o głębokości 1mm), klocki Textara i Remza są po 170, ale mają japońskie Kashiyamy po 99zł.

jak myślicie te kashiyamy będą dobre do tych tarcz(nie za twarde lub miękkie)

Ktoś na forum pisał że Mikoda nie wysyła tarcz.

ILE może kosztować wymiana tarcz i klocków. Jest za zimno i niemam narzędzi a bym sam wymienil

 

jak chcesz wpadnij do mnie mam garage i narzędzia :wink:

właśnie zamówiłem klocki kashiyama na allegro za 50 zl z przesyłką

kashiyama

za zwykle gładkie tarcze sygnowane logiem Inter Cars 64zl szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Dzwoniłem do CARIX przy placu Hallera za zwykłe 99zł sztuka za nacinane 140zł (nacięcia o głębokości 1mm), klocki Textara i Remza są po 170, ale mają japońskie Kashiyamy po 99zł.

jak myślicie te kashiyamy będą dobre do tych tarcz(nie za twarde lub miękkie)

Ktoś na forum pisał że Mikoda nie wysyła tarcz.

ILE może kosztować wymiana tarcz i klocków. Jest za zimno i niemam narzędzi a bym sam wymienil

 

jak chcesz wpadnij do mnie mam garage i narzędzia :wink:

właśnie zamówiłem klocki kashiyama na allegro za 50 zl z przesyłką

kashiyama

za zwykle gładkie tarcze sygnowane logiem Inter Cars 64zl szt.

 

 

dzięki za propozycję ,ale ostatnio jestem zarobiony :cry: .

Natomiast koleś od aukcji zaproponował mi cene za 78zł +przesyłka, więc to i tak na to samo wychodzi (jak w sklepie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

Dostałem takiego maila od firmy CARIX w Wawie, zapytałem o tarcze nawiercane i nacinane i o oto co dostałem: Tarcze nacinane do pańskiego auta będą na zamówienie w cenie 140 zł/szt.Czas oczekiwania ok.tygodnia od momentu złożenia zamówienia. Natomiast dobre klocki jakie mogę polecić to: Remsa - 89 zł , Lucas - 110 zł , Textar - 150 zł. Jeżeli byłby Pan zainteresowany tarczami nawiercanymi to byłyby one również dostępne na zamówienie z okresem oczekiwania ok.2 tygodni w cenie ok.220 zł/szt.

Chyba warto, tylko ciekawe z jakim materiałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej CI wyjdzie jak zamówisz tarcze bezpośredniu u producenta, gdzies zgubilem linka do ich strony...

 

Lipa.. nie bawią się już w wysyłanie: albo odbiór osobisty albo odsyłają do przedstawicieli regionalnych = +40%marży :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem takiego maila od firmy CARIX w Wawie, zapytałem o tarcze nawiercane i nacinane i o oto co dostałem: Tarcze nacinane do pańskiego auta będą na zamówienie w cenie 140 zł/szt.Czas oczekiwania ok.tygodnia od momentu złożenia zamówienia. Natomiast dobre klocki jakie mogę polecić to: Remsa - 89 zł , Lucas - 110 zł , Textar - 150 zł. Jeżeli byłby Pan zainteresowany tarczami nawiercanymi to byłyby one również dostępne na zamówienie z okresem oczekiwania ok.2 tygodni w cenie ok.220 zł/szt.

Chyba warto, tylko ciekawe z jakim materiałów

 

Nacinane to MIKODA, a nawiercane facet powiedział mi że ZIMMERMAN'y a ile w tym prawdy, może za taką cenę sami wiercą ;). Textary bardziej opłaca się kupić www.e-parts.pl po 113zł (ale do mojego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...