Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N 16 po lifcie świeci się kontrolka od poduszek


Gość Toshiro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TO skandal żeby w takiej marce jak NISSAN zdażało się cos takiego jak to .

Jakieś dwa tygodnie temu sprzątałem autko i przesunołem fotel pasażera do tyłu żeby odkurzć. Za parę chwil wjeżdzałem do garażu i patrzę a kontrolka od Poduszek sie świeci.

Zatem nie do garażu a do serwisu jadę. Wchodzę mówie co się stało a Pan mi odpowiada to normalne w tym samochodzie . wysłał gościa on pogmerał chwilę w kostce pod fotelem zresetował komputer w autku . już.

A dziś to samo . :twisted:

 

 

Może ma ktos patent na to ,Czy tylko moja taka fekerna :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muchomor

no niestety.przykro mi.Myślałem,że to był przypadek ale widzę,że nie.U moich rodziców był poprostu walnięty komputer a nie łączenia kostek więc może to coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie przesówam też głównie przy odkurzaniu ale pierwsze słysze by coś takiego się działo u mnie nic takiego się nie zdarzyło i mam nadzieje ze się nie zdarzy teraz dużo ostrożniej będe ten fotel przesówał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to jeszcze nie przytrafiło (jak na razie).

co prawda samochód często do myjni wstawiam a tam chlopaki raczej mało delikatnie się obchodzą z fotelami. Ciekawe :-k aż sam tam dzisiaj pogrzebie.......gwarancja mi sie konczy w maju więc wole teraz sprowokowac coś co sie może stać np. za 3 miechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , może tez dożuce kamyk do ogródka.

 

przesówałem i nawet wyjmowałem fotele z samochodu , ale nalezy miec jedno na uwadze w tym czasie nie wolno ruszać kluczykami ( włączać napięcia ) komputer zakoduje błąd poduszek i kłopot gotowy - nalezy jechać na stację i wykasować błąd komputera .

A co się dzieje - na 99% jest uszkodzona wtyczka pod siedzeniem a na dodatek nie można kupiś jej osobno tylko z całą instalacją , chociaż u ludzi parających się airbeg można coś takiego dostać

Wtyczka jest o tyle wredna że jak jest pęknięta lub żle zapięta to robi zwarcie aby nie wybuchła poduszka powietrzna ( chodzi o to żeby nie było impulsu na żarnik w materiałe wybuchowym czytaj iskry przez pomyłke )

i wtedy wchodzi cały czas w błąd uszkodzenia poduszki powietrznej na komputerze w serwisie powiedzą która jest uszkodzona i tam na wtyczce należy szukać błędu , ale tylko przy wyłączonym zapłonie i wyjętych kluczykach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda tylko tytle to i ja wiem że przy zapłonie ale nie jak klucze leża na dachu. Nic jadę jutro do ASO to się wywiem i dam znać co jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takich problemów, chodziaż sprzątam auto regularnie. Może to zasługa tego, że moja jest jeszcze z przed liftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowimy co jest normalne a co nie w Almerze to normalne jest

Parowanie lamp , branie oleju 1.8 głośna praca klimatyzacji, korozja tylnej klapy, padanie solnika tylnej wycieraczki itd........ Powiem jedno mam Almere 1.8 od sierpnia 2003 i do dokumentacji napraw założyłem już teczkę. Nissan jest to wielka kiszka. To jest mój pierwszy i ostatni nissan. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość grzegorz568
no niestety.przykro mi.Myślałem,że to był przypadek ale widzę,że nie.U moich rodziców był poprostu walnięty komputer a nie łączenia kostek więc może to coś innego

 

Przeczytalem tą wypowiedz i zainteresowała mnie o tyle, że być może też mam walnięty sterpwnik srs ale niestety ASO nie kwapi się jakoś ze 100% diagnozą i zwodzą mnie od 2 tygodni :kosci: . Daj, jeśli możesz Zn gdzie naprawialeś autko i jak doszlo do wymiany sterownika. Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie steownik - tylko niełączy Ci kostka pod fotelem. popatrz bo do 2 kostek lecą 3 kabelki z róznych stron - napinacz i poducha jak przesuwasz fotelem czasem te kable się napinają w różnych kierunkach i rozłączają - jedno rozłaczenie wystarczy by sterownik zgłosił błąd serwisowy. Niw trzeba jechać do ASO - reset niektórych błędów możesz wykonać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...