Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] montaż obrotomierza


Gość pk007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko odnośnie wymiany samego modułu obrotomierza w P10, otoż czy ktoś przeprowadzał od początku do końca taką operację?? Jeżeli nie czy ktoś może stwierdzić jednoznacznie skąd idzie sygnał z cewki czy z ECU bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. I czy jak oddam to do jakiegoś elektro-mechanika to będzie wiedział co i jak i jakie pieniądze może za to wziąść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie naprawialem obrotomierz bo troche szwankowal :?

wedlu schematu w wyd. Auto sygnal niby idzie z rozdzielacza zaplonu, ale niech sie wypowiedza spece jeszcze, nie chce Cie wprowadzac w blad.

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg schematu Haynes - sygnał idzie z modułu zapłonowego, przewodem do zestawu wskaźników i do ECU. czyli jeśli sygnału nie ma przy wskaźnikach, to na pewno można gowziąć... z ECU i z modułu zapłonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Borykam się właśnie z podpinaniem obrotomierza i zgłupiałem, ponieważ mam dwa schematy i na jednym sygnał brany jest z ECCS - pinu 2 , a na innym z pinu 3., a poza tym, nie mogę dostać rozrysowanego złącza ECCS. Może ktoś z Was ma taki schemat, gdzie dokładnie pokazane jest skąd brać sygnał. Bo w sumie prościej jest pociągnąć kabelek z cewki z cewki zapłonowej, ale nie jestem pewien czy to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w wielu P10 2.0 LX które w miejsce zegarka montowałem obrotomierz, wszystko jest plug and play nic tylko wyjąć zegar i wsadzić w jego miejsce obrotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o primerach bez NATS. Wystarczy zamiana samego zegarka na obrotke - reszta pozostaje twoja. Mowa o benzynowych silnikach 2.0 na jednopunkcie i wielopunkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek2109

ostatnio też nie wiedziałem, szukałem na forum i nikt nie wiedział, ale mi to znawcy:) w serwisie osły też nie wiedzieli, musieli w schemat patrzeć, nie chciałem im zawracać głowy, to sam sie tym zająłem, otóż sygnał bierze z pompy wtryskowej, na górze jest czujnik tam gdzie linka gazu sie konczy, jest on elektroniczny, trzy kabelki z niego odchodzą, także jeśli masz tylko sam obrotomierz, to szukaj czujnika, bo ja po wielkich staraniach znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek2109 - ten pan zasługuje na pochwałę, watro do działu zrób to sam dać ktorki opisik z paroma fotkami pt. "Podłanczanie obrotomierza w Diselu Primera/Sunny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...