Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Pod deską rozdzielczą coś mi brzęczy


Gość sonar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z koleżeństwa miał taki przypadek. Przy około 3200- 3500 obr. coś zaczyna mi brzęczeć pod deską rozdź.Przestaje przy ok 4000 . Wymontowałem radio - dalej brzęczy. Sprawdzałem gdzie tylko udało mi się sięgnąć -nie pomogło. Sprawdzałem od strony silnika ale tam tego nie słychać. Jakaś piepszona rurka, spinka, itp wpada w rezonans ale w żaden sposób nie mogę dojść gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w desce nic nie brzęczy a to może dlatego że mi łożysko na pompie wspomagania tak wyje że nic pozatym nie słychać :wink:

 

A tak poważnie to mogą być to bardzo "indywidualne brzęczenia" i trudno chyba będzie tak coś na szybko stwierdzić. U mnie na przykład było brzęczenie od kabla anteny bo był długi i się chuśtał radośnie :wink:

 

Życze owocnych poszukiwań brzęczyka 8)

 

 

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio zaczęło coś brzęczeć w desce w N16 niemogłem zlokalizować tego brzęczenia i któregoś dnia żona zlokalizowała. Okazało sie że po stronie pasażera na desce u góry jak się dociśnie miejsce gdzie jest poduszka to przestaje. kilka razy mocno docisłem (może nawet stukłem) i przestało.

Może Ci mój przypadek pomoże a jeżeli nie życze szybkiego zlokalizowania uciążliwego brzęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi.Widzę że sam będę musiał się zmagać z brzęczykiem.Nie pozostaje mi nic innego jak pojeździć jako pasażer swojego auta z głową pod deską rozdzielczą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo - brzęczy mi przy 2800 obr/min. Scyzor kiedyś mi podpowiedział, że do przewodów wentylacyjnych mogły wpaść odłamki szkła z rozbitej szyby - u mnie wiem, że kiedyś była rozbita boczna szyba, więc może to być to. Nie próbowałem jeszcze tego usuwać, więc nie wiem co i jak na 100%. Dźwięki tak jakby z dmuchawy dochodzą - pewnie tak jak u Ciebie.

 

Daj koniecznie znać jak sobie z tym poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo - brzęczy mi przy 2800 obr/min. Scyzor kiedyś mi podpowiedział, że do przewodów wentylacyjnych mogły wpaść odłamki szkła z rozbitej szyby - u mnie wiem, że kiedyś była rozbita boczna szyba, więc może to być to. Nie próbowałem jeszcze tego usuwać, więc nie wiem co i jak na 100%. Dźwięki tak jakby z dmuchawy dochodzą - pewnie tak jak u Ciebie.

Hmm... Mam dokladnie to samo w tej samej okolicy obrotow. Pojawilo sie po wizycie w warsztacie, kiedy to bylo robione z wydechem. Mam sie zjawic w tygodniu, co by Pan Mechanik sprawdzil co to jest. Dam znac, jesli cos sie wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość patison1980

Mi brzęczy dokładnie jak mam 2000obrotow i takie trzymam, jak wcisne gaz albo zupelnie puszcze to przestaje. Mam klime i odkrylem ze to brzeczy w tej skrzynce od klimy za schowkiem. Jak ja bardzo mocno dociskam to brzeczenie zmienia ton, czasem nawet ustaje. Problem w tym ze nie wiem jak rozmontowac ta skrzynke. Sa tam rurki, przewody od klimy i to pewnie ktoras z nich sie o cos obija ale nie wiem jak sie do tego dostac. Czy ktos moze to rozkrecal? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mi też brzęczy... Od dłuższego czasu mnie to denerwuje, niekiedy jak walne od góry to przestaje, ale już nie chce mi się tego robić bo po chwili wraca to samo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iskierka
no i mi też brzęczy... Od dłuższego czasu mnie to denerwuje, niekiedy jak walne od góry to przestaje, ale już nie chce mi się tego robić bo po chwili wraca to samo

To pewnie TEŚCIOWA na tylnim siedzeni. :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja mam bardzo podobna przypadlosc. Tylko mi sie wydaje ze to jest w okolicach dolnej srodkowej czesci deski rozdzielczej gdzies w okolicach skrzyni biegow lub w okolicach pedalow.Ja rozmontowalem srodkowa czesc deski nic tydzien jezdzilem bez radia nic. Dzwiek jest taki jakby metaliczny i jest w okolicach 3000-3400 obrotow. Jak narazie tez sie tego jeszcze nie pozbylem ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Belzebub

U mnie wyszło że kabelki koło radia ciagle wpadały w wibracje (a miałem dwa luźne) -wystarczyło je dobrze zamocowaćzachaczyć i jest OK.

Druga sprawa z brzęczeniem to przy wlocie powietrza po stronie kierowcy tuż przy przedniej szybie (skrajna dmuchawa -ale nie boczna dla kierowcy od strony drzwi) -czasem coś tam pomrukuje jakby zeschniety listek -ale ciężko powiedzieć -rozbierać sie nie chce wiec trzeba sie przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witajcie

Mam podobny objaw brzęczenia ale niezależny zupełnie od prędkości. Otóż czasami zaczyna mi metalicznie brzęczeć pod deską rozdzielczą w okolicy kolumny kierowniczej. Udaje mi się to naprawić poprzez obniżenie kierownicy a następnie zdecydowanym szybkim ruchem dopchnięcie jej do góry i zablokowanie. niestety czasem wraca to brzęczenie i powtarzam manewr. Wololbym jednak wiedzieć co to brzęczy bo brzmi to jak poluźniona śruba. Jeśli wie ktoś jak zdjąć caly kokpit lub dostać się pod deskę to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczeć może dosłownie wszystko...

 

Spinka od elementów deski, wiązki przewodów radia lub nawiewu, sama kieszeń radia jeśli nie przykręcona.

Drobiny szkła lub poluzowane śruby w drzwiach. Puszki w schowku :rolleyes: a ostatnio nawet środkowe lusterko w moim przypadku.

 

Opcja podróży na "pasażera" to chyba jedyna opcja :)

 

Pozdrawiam i Witam wszystkich przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nadaje pułka która jest zamiast airbaga pasażera, rura od prawego nawiewu bo ktoś ją kiedyś ułamał, i schowek sam z siebie bo się zawiasy wyrobiły. DO tego jeszcze lewarek jak drży na luzie to nadaje bo się guma mieszka rozciągnęła i się telepie. O tylnej połce już nie wspomnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to metaliczne brzęczenie blaszki to jest to za mocowaniem zegarów do deski gdzieś w szkielecie deski. Nie zlokalizowałem tego dokładnie ale wiem, ze stamtąd pochodzi, przysłuchałem się przy okazji wymiany podświetlenia tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie brzęczało w okolicach licznika ,podszybia taki metaliczny dźwięk doprowadzał mnie do szału.Rozebrałem prawie cały kokpit i nic dalej ten dźwięk.Potem sprawdziłem na podszybiu tam gdzie cały mechanizm wycieraczek ale tam też lipa.I co się okazało pękła blacha przy mocowaniu filtra paliwa i przy wysokich obrotach wydawała właśnie ten dźwięk.Pomógł kawałek gumy który podłożyłem pomiędzy blachą a uchwytem filtra dokręciłem i co? błoga cisza .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

Mnie do szału doprowadzają brzeczenia wydobywające sie gdzieś z okolicy półki po stronie pasażera. Poza tym, co ciekawe brzęczy cos w dmuchawie (nawet gdy jest wyłączona), jedyna słuszna pozycja to nawiew na pasażera, wtedy brzęczenie ustaje. Gdy dmuchawa 'pochodzi' a silnik sie nagrzeje brzęczenie ustaje rowniez w innych pozycjach :P. Zastanawiam się cóż z tym fantem zrobić. Może ktoś miał podobne upierdliwe doznania?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brzeczalo cos z okolic silnika bardzo nisko, sprawdzilem wszystko pod spodem i ok tlumnik itp, dopiero jak przejechalem po tym wysokim sniegu przestalo na dobre. :D ale to w primerze p11

Edytowane przez Maciek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...