Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 Sri Szkapa Esziego


eszi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zaczynam prezenatcję na razie wstępnie, resztę w miarę na bieżąco:

Nissan Primera P11 SRi:

Nadwozie:

-sedan,

-spojler na tylniej klapie(seria),

-usuniete emblematy wersji silnika z przednich błotników,

-grill zmieniony z chromu na grafitowy metalik,

-czerwony znaczek SRi zmieniony na czarny;

Wnętrze:

-kubełkowe fotele(seria),

-skrócona dźwignia zmiany biegów(2 cm)+nowa gałka(z elem. chromowanymi)+nowy mieszek,

-roleta przeciwsłoneczna na tylniej półce,

audio:jednostka sterująca ALPINE CDE-9873RB, odseparowany system Helix Dark Blue 62.1 z przodu, tył Helix Dark Blue 6.1;

-nowe wiązki zasilania jednostki centralnej i głośników;

Silnik:

SR20De

-przestawiony zapłon,

-dolot CAI na stożku-fi 77,5, całość Jacky, stożek Fujita,

-kolektor 4-2-1+przelot fi 55, końcowy Sebring,

-instalacja sekwencyjna STAG-300, po własnej regulacji,

-ecumaster II regulacja by Coobcio

-przestawiony rozrząd by COOBCIO

-wałek ssący z DEH (GT);

Zawieszenie:

-amortyzatory przód Kayaba, tył Monroe + sprężyny dla wersji SRi

-zaciski hamulcowe pomalowane na czerwono,

-wałki półosi z motomaxu,

-seryjne heble na ATE i Ferodo Premier;

-koła:

lato: 195/60/15 Firestone FZ80 na alu seryjnych,

zima: 185/65/15 Sava Eskimo 3 na stalówkach fabryczny;

Edytowane przez eszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo, a jakie plany jeszcze są??

Na pewno przestawienie rozrządu u Coobcia, na pewno jakiś "świniak", aby to jakos wystroić, jak będzie kicha po hamowaniu to pewnie i wydech sie poprawi, ale wszystko powolutku z czasem, będe uderzał na 150-160 KM i mam nadzieje że mi to starczy i żona nie wypedzi mnie z domu :D

 

[ Dodano: Czw 26 Cze, 2008 20:43 ]

Dziękuje, sam prosiłem o prezentację, teraz już mamy większe towarzystwo. Gratulacje !!!

Dzieki, ale jeszcze nie ma się czym chwalić, no może troszke... :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Myślę o pomalowaniu markerem- białym napisów na oponkach, ale to chyba troszke pod wiejski tuning podchodzi. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PMW i Bombel, tak też myślałem, może gdybym jeździł pickupem, lub terenówką to jakoś by to wyglądało ale w aucie klasy średniej nie przystoi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150-160km -wysoko mierzysz...seria juz shamowana na rolkach?życze powodzenia ale silniki w p11 jakoś cięzko dochodzą do wysokich mocy-w p10 jakoś było łatwiej sam nie wiem dlaczego...tak mi się wydaje że bez wałeczków i regulowanych kółek rozrządu to i świniak mało ci doda mocy-ale niech MOC BĘDZIE Z TOBĄ[i ze mną oczywiśćie,hihi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150-160km -wysoko mierzysz...seria juz shamowana na rolkach?życze powodzenia ale silniki w p11 jakoś cięzko dochodzą do wysokich mocy-w p10 jakoś było łatwiej sam nie wiem dlaczego...tak mi się wydaje że bez wałeczków i regulowanych kółek rozrządu to i świniak mało ci doda mocy-ale niech MOC BĘDZIE Z TOBĄ[i ze mną oczywiśćie,hihi]

Auto wciąż nie hamowane, brak czasu. Kółka wskoczą, co do wałków to raczej bardzo daleka przyszłość. Ciekawe ile ma na teraz, wtedy wiem ile muszę dołożyć, aby był komplet w stadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostsze rozwiązanie to było od razu celować w GT - 150 kucy miałbyś gratis :)

 

a tak bez wchodzenia w silnik mom zdaniem nie da rady

 

3 rzeczy bez których 150 kucy nie wyda

1. wałek ssący z gt

2. płaskie tłoki z gt (ale tego nie jestem pewien bo chyba w każdej SR20 po 1996r. były płaskie tłoki

3. ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostsze rozwiązanie to było od razu celować w GT - 150 kucy miałbyś gratis :)

 

a tak bez wchodzenia w silnik mom zdaniem nie da rady

 

3 rzeczy bez których 150 kucy nie wyda

1. wałek ssący z gt

2. płaskie tłoki z gt (ale tego nie jestem pewien bo chyba w każdej SR20 po 1996r. były płaskie tłoki

3. ECU

Dzięki za info., choruje strasznie na SR20VE ale koszt swapa troszkę nie na moja kieszeń, w końcu nie jestem już kawalerem :(

Musimy kiedyś się ustawić, chętnie obejrzę twoją sport line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. płaskie tłoki z gt (ale tego nie jestem pewien bo chyba w każdej SR20 po 1996r. były płaskie tłoki

3. ECU

Wszystkie SR20DEH (w P11 i N15) mają płaskie tłoki i stopień sprężania 10:1 :)

Ps. Greg w Rudej Suce na wydechu, dolocie i seryjnym kolektorze 4-1 z katem miał 149KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No czas na kolejne zmiany:

-wleciały wałki półosi z motomaxu,

-na dniach zmina dupnych seryjnych elementów hebli, wlecą tarcze+klocki ATE

 

[ Dodano: Wto 14 Paź, 2008 10:25 ]

I kolejne zmiany:

-przestawiony rozrząd

I nareszcie mój nowy rozrząd został przestawiony. Coobcio wczoraj wieczorem pomiędzy godziną 23:00, a 0:00 zajął się nim używając swoich opatentowanych sztuczek :P , dodatkowo sprawdziliśmy jeszcze kompresję i wyszło magiczne 14 :D (zdrowy ten mój SR :diabel: )dzisiaj hamowanko, więc w końcu będzie jasność co drzemie w moim "blaszku". Dzięki Kuba za poświęcony czas w tak późnych godzinach!!!

Oczywiście wykresik będzie, liczę na ponad 140 KM, zobaczymy.

 

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 12:24 ]

A oto moje wczorajsze wyniki:

widać ewidentną dziurę, tak w mocy jak i momencie :kosci: :kosci:

 

[ Dodano: Sro 29 Paź, 2008 11:12 ]

W planach test wydajności seryjnej pompy paliwa, jeśli okaze się "cienka" wleci walbro 255l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj wleciał stożek Fujita za namową PMW, Jacky poszedł na półke. Auto jakby odetchnęło, ale wiadomo nowy jest wiekszy i ma lepszą przepustowość. Boję sie tylko, że ten nieimpregnowany filtr może przepuszczać wode a jest w błotniku.Liczę że po odetkaniu wydechu i lepszym stożku dojdzie w końcu powera i odrobine momentu.Fotki "kominów" wieczorem.

 

[ Dodano: Sob 08 Lis, 2008 17:43 ]

Jutro pewno się nim u mnie pochwali :)

Ps. wpadaj to się to ciśnienie paliwa cholerne zmierzy...

Wczoraj tyrałem w robocie, a wieczorem byłem na "popijawie". Wpadne po niedzieli, bo to jedyne co mnie trapi.

 

[ Dodano: Nie 09 Lis, 2008 00:32 ]

Oto obiecane foty:

http://www.fotka.pl/albumy/eszi1980/2,Fotki_z_2008_11_09/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacky poszedł na półke.
to i tak nieżle... nie powiem gdzie jego miejsce... dobry zakup zrobiłeś fujita to najlepiej filtrujący stożek zaraz po apexi wg przeprowadzonych testów... (fujita to wierna kopia Apexi) tylo że trochę większa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacky poszedł na półke.
to i tak nieżle... nie powiem gdzie jego miejsce... dobry zakup zrobiłeś fujita to najlepiej filtrujący stożek zaraz po apexi wg przeprowadzonych testów... (fujita to wierna kopia Apexi) tylo że trochę większa ;)

To prwda jak je porównuje wizualnie to faktycznie sa podobne. Boje sie jedynie, o jego zachowanie w ulewnym deszczu :/ . A gdzie planujesz swojego schować po zrobieniu dolotu, pod maska czy w błotniku? A tak w ogóle nie ma porównania miedzy jacky i fujita, czuje po aucie.

 

[ Dodano: Nie 09 Lis, 2008 21:03 ]

hmm, ciekawe jak to brzmi?

Mnie sie podoba, ale przyznaje że od 3 tyś. to daje czadu, kwestia odsłuchu. Jak mi sie znudzi, lub bedzie za luźno to wstawie silencery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...