Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] spalanie


Gość sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, juras2017 napisał:

Ja mam co prawda T32 1.6 dCi w manualu, ale jakie macie roznice miedzy wskazaniem a "realnym" zuzyciem?

nigdy nie przykladam nadmiernej wagii do wskazan sredniego spalania komputera pokladowego, po przejechanej trasie zwykle 7,2 - 7,4 l/100 km, po wjechaniu w miasto i kilku 'kolkach' po nim, wskazanie o 1 l w gore
wyznacznikiem sredniego spalania jest dla mnie tankowanie pod korek, do drugiego odbicia pistoletu dystrybutora paliwa a ze zwykle tankuje na jednej stacji i tym samym dystrybutorze, uwazam taki parametr za wiarygodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowanie pod korek tez może być mało wiarygodne.

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

Ilość wlanego paliwa do zbiornika jest zależna od tego czy auto stoi  prosto czy jest przechylone(Ci co jeździli za wschodnia granicą doskonale wiedza o co chodzi),czy np. tankujący czeka aż ze zbiornika wyleci powietrze ,czy spieniona ropa ostoi się.

Nie każdemu chce się czekać przy dystrybutorze ,dlatego ilość wlanego paliwa "pod korek "może znacznie różnić się .

Osobiście w paru autach jakie ostatnio użytkowałem akurat dość skrupulatnie i dokładnie sprawdziłem wskazania komputera z tym ile max.wejdzie paliwa do zbiornika i to co pokazał  komputer zgadzało się z realnym zużyciem paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd niektórym takie wyniki spalania wychodzą. Jak kupowałem swojego X'a to się nastawiałem na ~10l/100km, bo znajomy jak takim jeździł to miał wynik między 11 a 12l/100km, ale ostatecznie okazuje się, że miał bardzo ciężką stopę. U mnie regularnie wynik poniżej 6.5l/100km w cyklu mieszanym. W trasie jadąc 90km/h można zejść poniżej 5l/100km. Oczywiście kanciak jest bardzo czuły na kierunek wiatru. Jadąc tą samą trasę w 2 kierunkach tego samego dnia po autostradzie różnica między kierunkami to było około 2l/100km bo wiało dość znacznie i w jedną stronę było pod wiatr.

 

@juras2017 moim zdaniem komputer nie przekłamuje za bardzo spalania średniego. Na początku jak liczyłem, to zdawało mi się, że przekłamuje 0.5l/100km, ale po kilku próbach wyszło żadne. Za to w T31 przekłamuje ile zostało paliwa. Obstawiam, że układ jest z Quashqai'a gdzie jest mniejszy zbiornik i dlatego pokazuje 0 zasięgu gdy w zbiorniku jest jeszcze z 10l. czyli dla mnie to jakieś 130-150km zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Eloar said:

 

@juras2017 moim zdaniem komputer nie przekłamuje za bardzo spalania średniego. Na początku jak liczyłem, to zdawało mi się, że przekłamuje 0.5l/100km, ale po kilku próbach wyszło żadne. Za to w T31 przekłamuje ile zostało paliwa. Obstawiam, że układ jest z Quashqai'a gdzie jest mniejszy zbiornik i dlatego pokazuje 0 zasięgu gdy w zbiorniku jest jeszcze z 10l. czyli dla mnie to jakieś 130-150km zasięgu.

W T32 sa przeklamania, uwierz mi

Malo tego, po roku zmieniali mi soft i zwiekszylo sie przeklamanie wskazan wzgledem tankowan o jakies 0,2 l/100km. To nie jest moje wyobrazenie. W poprzednikm odbiegalo  niewiele  od wskazan zeby narzekac, ale teraz to przegiecie.

Oczywiscie to sa wartosci usrednione poniewaz nie da sie zawsze tak samo tankowac etc...

Co ciekawe, zauwazylem, ze tam gdzie mam najblizej do stacji wchodzi mi wiecej paliwa niz na innych stacjach. Zawsze tankuje do pelna - az odbije

Mialem tankowanie na 64 litry gdy jeszcze wskazania byly do przejechania ponad 50 km  :)

Takie cuda na stacjach sa, prosze nie tlumaczcie tylko, ze to wina pogody, warunkow, podloza, strefy czasowej i nie wiadomo czego jeszcze. Ja nie wierze w krystaliczna uczciwosc stacji ale tez bez spiskowych teorii. po prostu biznes, ktory nalezy sprawdzac  - kontrole na stacjach pokazuja ze sprzedawcy nie sa krysztalowi  :)

 

Wprowadzam tanowania na strone i podaje wskazania komputera (zazwyczaj):  https://www.spritmonitor.de/en/detail/907533.html 

Odstepstwa od wskazan to 14%

 

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 10:20, Eloar napisał:

U mnie regularnie wynik poniżej 6.5l/100km w cyklu mieszanym. W trasie jadąc 90km/h można zejść poniżej 5l/100km.

nigdy nie udalo mi sie osiagnac sredniej spalania 6,5 l/100 km, oczywiscie podczas jazdy czesto wskazuje CHWILOWE (sic!) zuzycie paliwa w granicach 5 l i ponizej ale tych wskazan nie nalezy mylic ze srednim zuzyciem paliwa na 100 km

co do przeklaman podczas tankowania czytalem ostatnio jakis artykul ze podczas prowadzonych kontroli jakosci paliwa, inspektorzy zanotowali sytuacje ze zmienil sie proceder oszustwa, jakosc paliwa po uszczelnieniu systemu VAT zdecydowanie sie polepszyla za to dochodzi do przeklaman urzadzen odliczajacych ilosc tankowanego paliwa, wskazania niezgodne z rzeczywistoscia siegaly kilku procent

zeby wykryc takie oszustwo nalezaloby jechac na stacje z menzurka i przed wlaniem paliwa do zbiornika, najpierw wlac paliwo do niej

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedy jedziemy mierzyć jakąś stacje w Poznaniu? ;)

Mój XTrail jest ze mną od prawie roku. W mieście nierealne zejść ultraekonomicznie poniżej 9, zwykle 10-11.5.

Trasa bez autostrad jazda do 110-120 to 8-8.5. Jazda z autostradami 10-11.

benzyna 2.0, niezależnie chyba gdzie tankowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@juras2017 ciężko stwierdzić ile się rzeczywiście wlało od jednego do drugiego tankowania. Na początku liczyłem i raz mi wychodziło spalanie zaniżone, parę razy wyszło zawyżone, więc uśredniając uznałem, że spalanie w moim T31 nie przekłamuje. Muszę sprawdzić czy w parametrach na OBD jest i czy poda tyle samo. Bardzo możliwe, że tam gdzie wchodzi najwięcej to właśnie oszukują na ilości jak @borge wskazuje. Zdaje mi się, że na muszelkowej stacji ostatnio miałem wątpliwy pomiar jak mi w motocyklu weszło ponad 13l, co powinno oznaczać rezerwę. Stara maszyna, zero 'technologii', rezerwa jest na kraniku nie idzie przeoczyć.

@borge oczywiście mówię o spalaniu średnim z całego zbiornika. Najwyraźniej jeżdżę jak dziadek. Drobne rzeczy robią różnicę. Outlanderem nowym 2.0 benzyna znajomemu wychodzi spalanie 14l z przyczepą. Tą samą trasę jechałem wyszło podobno 7l jak liczył. Zdjąłem tylko 10km/h z tempomatu i mniej wyprzedzałem.

@MajkJaro dla benzynowego to spalanie brzmi całkiem realnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Eloar said:

... . Zdaje mi się, że na muszelkowej stacji ostatnio miałem wątpliwy pomiar jak mi w motocyklu weszło ponad 13l, co powinno oznaczać rezerwę. Stara maszyna, zero 'technologii', rezerwa jest na kraniku nie idzie przeoczyć.

Ja wlasnie o niej (muszelce) pisalem   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X T31 173km  zrobił u mnie ponad 15 tys. km

Średnie spalanie miasto, przy ciężkiej nodze minimum 9.5l/100km

Trasa 120km/h jakieś 8-9L

Trasa 160km/h powyżej 11L/100km

Tankuje zawsze na Shell, co jakiś czas Vpower Diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...