Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zielony Szerszeń czyli GTIR Wanna be


szopen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jestem ciekaw co będzie po ecu m bo idziemy z takimi samymi modami. U mnie spodziewam się straty momentu po kolektorze ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj zapadła męska decyzja a dziś nastąpiło wykonanie, tak więc wjechał ECU Master na pokład, zrobiona została mapka, do 4500 powinna wyjśc z tego poprawa i powyzej 6000 tak wiec 160KM powinno zostać złamane, do tego na hamce trzeba pobawić się z zapłonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w końcu znalazłem mistrza , który dorobił mi takie oto cudo:

 

PLS podaj mi dokładne wymiary tej flanszy do wydechu :) muszę ją dorobić oraz uszczelkę środek na pewno 64mm :D:D: ale rozstaw śrub ważny jest) jescze w tym roku bez rozpinania SSAC od reszty wydechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj zapadła męska decyzja a dziś nastąpiło wykonanie, tak więc wjechał ECU Master na pokład, zrobiona została mapka, do 4500 powinna wyjśc z tego poprawa i powyzej 6000 tak wiec 160KM powinno zostać złamane, do tego na hamce trzeba pobawić się z zapłonem...

 

 

Noo, dzięki coobciowi wczoraj udało sie błyskawicznie ogarnać strojenie wozu. Pierwsze odczucia są takie że auto jeszcze bardziej jedzie od dołu, no i wreszcie nie czuc spadku mocy powyżej 6000 tys. Teraz poczekamy na pomiar na Mineralnej, coby sprawdzić co udało się ugrać po wystrojeniu.

 

Kuba - duży respect - montaż i klibracja szybsza niz zmiana opon u Kubicy. Tylko lutownice mu padają jak muchy... :-D

 

A najważniejsze że wszystko juz gotowe na przyjęcie przeszczepu serca. :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest dobrze. 159 KM i 190Nm - ach ten jeden koń.... , chyba trzeba będzie jeszcze przepływkę przerobić na 70mm. No i nie wiem czy spowrotem stożka nie włożyć , górą zawsze dodawał trochę..

 

Szopen_wykres.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze. 159 KM i 190Nm - ach ten jeden koń.... , chyba trzeba będzie jeszcze przepływkę przerobić na 70mm. No i nie wiem czy spowrotem stożka nie włożyć , górą zawsze dodawał trochę..

 

Obrazek

dołóż stożek na krótkim dolocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szopen, u YArko jak mial SR20DE to na krótkim dolocie i przepływce fi 80mm z almery gti wyszedł nam taki wynik:

sunny_4.jpg

 

Tak więc w tyn silniczku idzie jeszcze trochę poprawić :)

 

Dla ułatwienia dodam że o tym dolocie mowa:

03102007664.jpg

 

Jeszcze jakby splanować łep to 170KM i 200Nm nie powinno stanowić problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice: szeroka przepływka; krótki dolot; walbro 255; 2,5" przelot; porting czego się da. Dołożyć do tego planowanie 1,5mm i 170KM/200Nm powinno być złamane. Wszystko na seryjnych wałkach :) To będzie również moja droga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Konwersja na 70mm przepływkę zakończona powodzeniem , wyniki poniżej:

 

wykres_przeplywka.jpg

 

Kuba, jeszcze raz wielkie dzięki za dostrojenie sprzętu ! :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny wynik Szopen, twoje auto to Kuba zawsze dopieści obserwowałem, co do momentu to liczy się głównie jego przebieg i przy jakiej rpm wystepuje max..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szopen, ładnie, byles dzis shamowac, gratki , tylko cos Nm malo jeszcze

Nm cięzko YArko na swoim starym silniku miał o 1mniej i tak :D

Ps. głowica w GT/GTi są mniej ciekawe jak te z gónymi kolektorami ssącymi to raz a dwa że mają grubsze zawory wydechowe przez co mniejszy przepływ jest...

I tak jest dobrze zwłaszcza że TOMALA maczał tu ręce :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wam to wyszło! Na tym secie powinno być ~6,5 do 100 i okolice 15,0 na 1/4.

 

Jak wrażenia z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia trudno ocenić przy obecnej aurze, jedzie jak wściekły, jest dużo płynniej ( trochę mi brakuje tego kopnięcia przy 3 tys. obr. ale był to efekt niedostrojenia przy częściowych uchyleniach przepustnicy) No i co najdziwniejsze do tej pory subiektywnie auto lepiej jechało na zamontowanym silencerze, teraz bez niego jedzie lepiej. Trochę głupieją wolne obroty ale Coobcio i to ogarnie - nie starczyło wczoraj czasu na sprawdzenie składu mieszanki na wolnych obrotach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto lepiej jechało na zamontowanym silencerze, teraz bez niego jedzie lepiej.

 

dokładnie tak było u mnie....

 

gratki dobry rezultat... 3km w tą czy w tamtą - żadna róznica

 

auto jest do jazdy a nie dla kresek :one:

 

6,5 do 100

 

Yarkoo przy 167km miał regularne 6,0-6,1 na g-tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupieją wolne obroty ale Coobcio i to ogarnie - nie starczyło wczoraj czasu na sprawdzenie składu mieszanki na wolnych obrotach :-)

Miałem ten problem i swoimi łapskami ruszyłem-kicha, ale zaznaczyłem połozenie i dzisiaj wróciło do normy i obroty ok, co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Radość jest ! Zwłaszcza, że wczoraj szerszeń otrzymał status Toy-Cara. Wyleciało właśnie z niego kolejne 30kg w postaci podtlenku lpg. W weekend definitywnie żegnam się z tylną kanapą i myślę że zrobie takie coś:

 

DSC00042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na mnie wnętrze tego czarnego sunny Turbo zrobiło piorunujące wrażenie...

Ps. lżejsza d*pa to więcej trakcji na starcie i idzie polatać trochę bokami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...