Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nagły spadek mocy silnika ????


Gość januszmonster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego sq9mcs, wbrew temu co piszesz nie bylo mojego "niedbalstwa". Nie ma lampki kontrolnej zaworu SCV, a nawet gdybym wymienil sonde lambda, ktora przedtem dawala sygnaly, to i tak by to nie zapobieglo awarii SCV. Nie zamierzam rozbierac silnika, zeby czyscic turbine itd oraz sprawdzac komory spalania, co wiaze sie z totalna demolka silnika, nie ma takiej potrzeby na dzis. W poprzednich postach pisales o popekanej glowicy, rozwalonych zaworach i innych horrorach. Udalo ci sie mnie nastraszyc, przyznaje, ale na szczescie moj warsztat bardzo profesjonalnie podszedl do problemu i nie zaczal od sciagania glowicy, wymiany zaworow i turba. Przyznaje tez, ze dzieki sugestjom z forum ( takze i twoim ) rozpoczeto od wlasciwego konca, tj. od zaworu SCV. Tak, ze dzieki jeszcze raz, ale powstrzymajmy sie od przesady  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś już na początku podjechał do mechanika obyłoby się z czyszczeniem/wymianą DPFu oraz wymianą EGRu. Zdiagnozowali by SCV nawet bez podłączania komputera pod silnik. Jak rozrząd się urywa to zapala się lampka informująca o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak mam spokój te zawory wytrzymują ok 80tyś i do wymiany znajduje się w pompie wymiana jest prosta

Nagły zanik mocy po dodaniu gwałtownie gazu to zawsze ten zawór nie mylcie z ograniczoną mocą w pewnym zakresie obrotów za co jest odpowiedzialny zawór kierownicy strumieniowej turbiny to dwie inne sprawy i objawy są zupełnie inne

Cześć! Proszę o podpowiedź:

- D 40 z 2007 roku automat

- 5 miesięcy temu 

Cześć! Proszę o podpowiedź:

- D 40 z 2007 roku automat

- 5 miesięcy temu został wymieniony rozrząd i pompa olejowa.

Cztery dni temu jak jechałem do mojego mechanika to po ruszeniu (przejechałem 500m) zapaliła się kontrolka oleju(!) - Wyłączyłem silnik, odczekałem około 0,5 minuty i wszystko w porządku. Dwa dni temu po uruchomieniu lampka zgasła i po paru sekundach zapaliła się. Wczoraj po uruchomieni też zgasła i po paru sekundach znów się zapaliła - po wyłączeniu i ponownym załączeniu wszystko ok. Czyżby to panewki, zła (nowa) pompa oleju, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Miałem ten sam problem...utrata mocy pod gwaltownym dodaniu gazu ..zwłaszcza przy wyprzedzaniu na 2-gim biegu.

Oraz kilka razy po uruchomieniu zimnego silnika po nocy, przy ruszaniu spadek mocy i potem na ciepłym silniku przy ruszaniu spod świateł.

Dotankowałem pół baku Vervy ON i było OK.

Ale sprawdziłem OBD błędu i pokazało P1272. Wyszło że czujnik SCV na pompie.

Ale naprawę zacząłem od EGR - wymontowałem i oczyściłem zawór. Wyjałem także tą stalową płytkę z rurką która wchodzi do kolektora dolotowego.

Rurka była cała oblepiona nagarem tak, że na moje oko zajmowała około 40% powierzchni kolektora dolotowego. Zatem stwierdziłem że jak i tak zaślepiam EGR to pozbędę się tej rurki ograniczającej przekrój kolektora dolotowego. Da się ją wybić z tej blachy stalowej , zatem nie trzeba ciąć a jak coś zawsze można wbić spowrotem i lekko zaspawać dla bezpieczeństwa.

Oczyściłem także przepustnicę dolotu powietrza na rurze obok EGR i ile się dało wyczyściłem kolektor ssacy z nagaru.

Złozyłem wszystko i sprawdziłem jak auto jeździ...i  o ile na VERVA ON nie było spadków mocy to teraz od razu przy dodaniu gazu był spadek. Wyłączenie kluczyka i chwila odczekania i wszystko wracało do normy do następnego dodania gazu. Błąd wyskakiwał znowu P1272.

Wymieniłem zatem czujnik SCV - który chyba najlepiej kupować po nr VIN. Cena 345 pln brutto oryginał Denso (Alledrogo)

Przy wymianie okazało się że oryginalny fabryczny zawór był przykręcony do pompy bez podkladki. Oring był a podkładki NIE.

Przykręciłem nowy zawor z podkładką która do niego była dołączona.

Przeprowadziłem kasowanie komputera systemem wcześniej wskazanym tj. kluczyk na ON, 3 sekundy, potem 5 razy gaz w ciagu 5-ciu sekund, 7 sekund czekać i gaz na 10 sekund.

Potem kasowanie błedów trzymaniem gazu powyżej 10 sec. Zgaszenie i odpalenie - i silnik chodzi.

Moje subiektywne wnioski:

- pierwsza operacja zaślepienia EGR i wycięcia tego trzpienia co wchodził w kolektor - dało to większy dopływ powietrza i silnik od razu wpadał w tryb serwisowy;

- wymiana SCV + zaślenienie EGR + wycięcie trzpienia z dolotu = większa moc i to wyraźnie wcześniej oddawana (uslizg kół przy ruszaniu bez jakiegoś specjalnego żyłowania),bardziej elestyczny silnik, wkręca sie szybciej i na wyższe obroty.

Pozdro

Edytowane przez M_Alien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam.

 

Muszę Was poprosić o pomoc, gdyż mojemu lubemu zepsuła się Navara (2006 r 2.5 dci 128 kw) i się mi chłop zamknął w sobie:)

Sytuacja wygląda następująco: w środę rano zaświecił się check engine. Komputer podłączony odczyt dwóch błędów:

P1272 - zawór regulacji ciśnienia - za niski sygnał

P0409 - zawór recyrkulacji spalin - zakłócenie działania.

Błędy skasowane, nic nie świeci. Aż do piątku. Check znowu zaświecił. Komp w sobotę podpięty, tym razem tylko jeden błąd (P0409). Po powrocie do domu wyciągnął EGR, wyczyścił, zamontował. I zaczęło się. Silnik stracił moc, może jechać więcej niż 60 ale brakuje mu "powera" no i okrutnie kopci na czarno.

I teraz pytanie, czy po wyczyszczeniu EGR mogło się coś zepsuć? Nowy egr zamówiony, wymieni w poniedziałek. Ale martwi nas ten spadek mocy, elastycznosci silnika, no i te czarne dymy bo to aż wstyd jeździć.

Z góry przepraszam jeśli napisałam nie w tym dziale.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...