Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] instalacja gazowa w almerze 1.4


Gość Ro.bert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

A ja chciałbym Was o coś zapytać, bo właśnie zagazowałem moją N15 1.4.

Założyli mi zwykła instalację za 1850 zł BRC. Pomijam fakt, że teraz będę walczył o właściwe dobranie miksera bo mi zdycha przy zdjęciu nogi z gazu :x.

Zastanawia mnie to czy u Was też przy przełączeniu się na zasilanie gazem szarpie samochodem dość odczuwalnie? Zauważyłem też że przy gazie jak na luzie przygazuję i puszczę nogę z gazu to z wydechu dochodzą mnie odgłosy brzęczenia jakby coś wpadało w rezonans w rejonie tłumika. Przy przełączeniu na benzynę problem znika. Czy to rozwalający się od środka tłumik czy zła regulacja mieszanki czy czegoś tam jeszcze ?

 

Pozdrawiam i proszę o porady, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnięcie przy przełączeniu jest normalne bo jest krótki moment kiedy silnik dostaje mieszankę gazu i paliwa.

Co do brzęczenia to faktycznie u mnie brzęczy...tak jakby od tłumika...

Odżałuję trochę paliwka i sprawdzę czy na benzynie również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyli u mnie instalacje i standard, samochód gaśnie na wolnych obrotach :( i przy przełączaniu z benzyny na gaz. Pojechałem na regulacje przyszedł jakiś mały Kazio i pierwsze co zrobił to w..............ł rurę by zmienić strumień powietrza dolotowego do silnika. Silnik zaczął gasnąć przy przełączaniu na benzynę :( i pan mi mówi że tak musi być bo ten typ tak ma. Zaczął coś regulować - efekt ? W samochodzie zaczęło śmierdzieć gazem i zaczął być mułowaty. Następnego dnia prawie stanął mi przed nadjeżdżającym z boku samochodem !!!! uratowało mnie że szybko przełączyłem na benzynę, a po południu samochód w ogóle przestał jeździć na gazie. Znów na regulacje kazałem wyjąć rurę i ustawić starszy pan który się za to wziął solidnie przystąpił do pracy i wyregulował elegancko - znalazł się minus 14 l na 100 km na mieście !!!!.

Kolejna regulacja kolejny magik reguluje i stwierdza że skład spalin jest doskonały w dolnych granicach normy i że inaczej się nie da !!!!! Uczy mnie jak liczyć zużycie paliwa bo się nie znam, a jak zwracam mu uwagę jak ślicznie spier......ł moje auto przy pierwszej regulacji mówi że tak powinno być :(. W tym momencie dostaje piany i zaczynam dymić. Efekt jest taki że biorą się za regulacje i wreszcie twierdzą że powinien palić mniej. Zobaczę jak pojeżdżę kilka dni. Szok normalnie.

 

Wniosek:

instalacja - bardzo dobra (duży plus)

montaż - dobry ( zrobione w miarę przyzwoicie)

serwis - do du......y, porażka (na 5 mechaników 1 chętny by coś naprawdę zrobić)

 

Ocena końcowa: firma EKO-GAZ - chcesz mieć dobrze zrobione patrz na ręce i opier.....j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...