Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] rozrząd+robocizna do N15? koszt


Gość Muchomor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromną prośbę do wszystkich,którzy mają wiadomości o cenach za wymianę rozrządu w almerze N15(94tyś km.).Może znacie jakieś dobre warsztaty w okolicach Gliwic,Katowic gdzie nie zedrą ze mnie więcej kasy niż to powinno kosztować. Już w jednym zakładzie powiedzeli mi,że jak to całkowita wymiana rozrządu to będzie to od 2000-2500pln.

Z góry bardzo dziękuję.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wypowiedż Jumper-a dodając jedynie że: W SILNIKACH ALMER N15 BENZYNA SPRAWNOŚĆ ROZRZĄD-U JEST RÓWNA ŻYWOTNOŚCI SILNIKA (MIN. ZE WZGLĘDU NA ZASTOSOWANY ŁAŃCUCH). Stanowi to oczywiście jedną z wielu zalet tych silników, więc tym bardziej wyrażam zdziwenie, że ktoś chce to ruszać.

BARDZO PODEJRZANE :?:

 

Pozdr,

Carfanr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.Wiem o tym doskonale ale ktoś tu ostatnio pisał,że miał wymieniony rozrząd na gwarancji przy 50tyś km więc wszystko widzę jest możliwe.Chyba,że źle to zrozumiałem.W każdym razie mam nadzieję,że to coś w rodzaju napinacza itp. a sam łańcuszek i zębatki są ok.Pocieszyliście mnie trochę zatem dzięki ale nadal nie wiem ile w razie co kosztuje taki zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też o różne dolegliwości obwiniałem rozrząd. Teraz już wiem, że tak minimum 200 tyś to powinieneś zrobić bez mrugnięcia.

 

Z tego co rozeznałem to wymienia się łańcuch z napinaczami, koszt coś koło 1200 - 1500 (oczywiście poza ASO).

Można też kupić podróbę za 300 PLN, ale nie polecam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też o różne dolegliwości obwiniałem rozrząd. Teraz już wiem, że tak minimum 200 tyś to powinieneś zrobić bez mrugnięcia.

 

Z tego co rozeznałem to wymienia się łańcuch z napinaczami, koszt coś koło 1200 - 1500 (oczywiście poza ASO).

Można też kupić podróbę za 300 PLN, ale nie polecam.

 

Hmm, ciekawe - ja jakieś 2 tygodnie temu w serwisie firmowym (Łódź, Liściasta) usłyszałem cenę ~1000 części + ~500 robocizna, a ten serwis do najtańszych nie należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na Brukowej 16 (tel.6511898).

Osoba polecona przez taksiarza, który czasami ma zleconka od naszej firmy (jeździ Primerką).

 

Tam na tej Brukowej mi facet powiedział za komplet jakieś 900 PLN.

Nie wiem ile za robocizne, facet obejrzał i wygonił, kazał wymienić kabelki zapłonowe (bo to prawdopodobie jest przyczyną szarpania u mnie).

 

Nie daj się skusić na tanie podróby, bo to się źle skończy (słyszałem o cenie 40 PLN za łańcuch...hehe taniej jak do roweru. Chińczycy wszystko podrobią ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wzystkim

Z tą ceną 900 zł to się zgadza.I ztym,że to rozrząt również.Mój silnik jest już rozebrany i goście nie mogli się nadziwić,że przy tym przebiegu są tak luźne łańcuszki.Sam widziałem.Czeka mnie więc kompletna wymiana kółęk i łańcuchów.Za robociznę chcą 350 zł więc połowę z tego co w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i już jest sprawa jasna.Całkowity kosz z robocizną wyniósł mnie 1300 zł.(950+350 robocizna).Odebrałem samochód zadowolony i po 20 km ........................wróciłem do warsztatu bo silnik pracował jak stary rozwalający się diesel!!!!Tak złożyli mi silnik w AutoBox w Gliwicach.Teraz mówią,że to jakaś tuleja się zatarła w silnku.Jak to w ogóle możliwe? Ja ta słyszałem łomoczący rozrząd.Pomóżcie jak wiecie co oni mogli spartolić.Dzięki.Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze współczuję.... chyba trafiłeś na partaczy...

 

A może to nie rozrząd był przyczyną dolegliwości autka?

 

Niesolidni mechanicy często idą na skróty i wymieniają połowę auta zanim dojdą do faktycznej usterki.

Dobry fachura to skarb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jest sprawa jasna.Całkowity kosz z robocizną wyniósł mnie 1300 zł.(950+350 robocizna).Odebrałem samochód zadowolony i po 20 km ........................wróciłem do warsztatu bo silnik pracował jak stary rozwalający się diesel!!!!Tak złożyli mi silnik w AutoBox w Gliwicach.Teraz mówią,że to jakaś tuleja się zatarła w silnku.Jak to w ogóle możliwe? Ja ta słyszałem łomoczący rozrząd.Pomóżcie jak wiecie co oni mogli spartolić.Dzięki.Pozdrawiam wszystkich
Panowie ,jak mogę cos powiedziec .... nie robcie rozrządu na zamiennikach z JC bo to szkoda kasy.... Ciągle poprawiamy po takich własnie Panach fochowcach ( dla mnie to druciarstwo ) Pozdrawiam. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jest sprawa jasna.Całkowity kosz z robocizną wyniósł mnie 1300 zł.(950+350 robocizna).Odebrałem samochód zadowolony i po 20 km ........................wróciłem do warsztatu bo silnik pracował jak stary rozwalający się diesel!!!!Tak złożyli mi silnik w AutoBox w Gliwicach.Teraz mówią,że to jakaś tuleja się zatarła w silnku.Jak to w ogóle możliwe? Ja ta słyszałem łomoczący rozrząd.Pomóżcie jak wiecie co oni mogli spartolić.Dzięki.Pozdrawiam wszystkich

 

Autobox??? hmmm to tam właściciel powiedział mi przez telefon, że mogę go pocałować w d... jak pytałem go co jest ze zniżkami, które nam obiecali na części....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kolega mogl jechac z tym do chlopakow do sosnowca !!! zajmujea sie japonczykami i znaja sie na rzeczy!!! tel. 032 299 53 72!

Poleacam!! maly warsztacik!! ale wiedza o co chodzi!! :wink:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kolega mogl jechac z tym do chlopakow do sosnowca !!! zajmujea sie japonczykami i znaja sie na rzeczy!!! tel. 032 299 53 72!

Poleacam!! maly warsztacik!! ale wiedza o co chodzi!! :wink:

 

pozdr

dokladnie tak jest - ja tez do chlopakow jezdzilem, nawet u nich gaz zakladalem i bylem z niego cholernie zadowolony! Polecam - profesjonalna obsluga japoncow, a przy tym calkiem niezle ceny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...