Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. Rozglądam się za Zetką. http://allegro.pl/item986183039_nissan_350z_lift_zarejestrowany_06_rok_300_ps.html ktoś może ma jakieś info o tym egzemplarzu?

 

 

rok 06 hmm za 50 koła nice , ja dałem 60+ za 03 no ale...coś za coś - przetrzep i tyle...ten juz troche wisi na alledrogo (eu) golas ,zależy jakie masz oczekiwania

 

Pzdr

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zadałeś pytanie o komfort jazdy. Otoż 350Z to samochód bez kompromisów. Jeżeli oczekujesz ciszy i komfortu przy 200 km/h to zostań przy MB cls . W Nissanie prędkośc 140 km/h potrfi być męcząca ze względu na hałas jaki dochodzi z podwozia (głównie odgłosy toczenia), a szczególnie tylnej częci samochodu.Nie znaczy to, że rozmaże ci się obraz przed oczami. Akurat tu chylę czoła przed konstruktorem zawieszenia. Cała frajda z jazdy tym autem to możliwość błyskawicznego wyprzedzenia wiekszości samochodów które twoim zdaniem jadą za wolno.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o wszelkie merytoryczne uwagi jakie tylko się wam nasuwają na temat auta z tego ogłoszenia.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1010931646

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o wszelkie merytoryczne uwagi jakie tylko się wam nasuwają na temat auta z tego ogłoszenia.

 

http://allegro.pl/sh...item=1010931646

 

Z góry dziękuje

 

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Jak jest z awaryjnością? Co leci najszybciej? Zawieszenie na naszych "pięknych" drogach czy też elektronika? Może coś jeszcze innego? Ma jakieś ewidentnie słabe punkty?

2. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie? Czy są jakieś rzeczy, którymi powinienem lub nie powinienem się przejąć, bo ten typ tak ma (np. w każdej V6 Alfy są lekkie wibracje na niskich obrotach, w 350z też jest podobnie?)?

4. Jakie macie wrażenia z jazdy? Czy jest to odlot i przy prędkości 200km/h wszystko się rozmazuje, źrenice powiększają i krew bulgocze w żyłach :D czy też prędkości nie czuć aż tak ze względu na wyciszenie wnętrza?

350z interesuje mnie jako samochód na przejażdżki weekendowe i do zabawy. Wożenie cementu nie wchodzi w grę ;) Spalanie schodzi na dalszy plan i jeśli zamyka się w 17 litrach w mieście, to i tak będzie to oszczędniejsze autko niż te które mam teraz :)

 

ad1 - mi nic nie leci. jeżdżę i nie oszczędzam niczego (szczególnie sprzęgła i opon bo czasami śmierdzi ;) )

ad2. od nowości mi wibruje przy około 2 tys obrotów na niektórych biegach, czuć te wibracje na lewarku zmiany biegów głównie. wydaje mi się że tak ma być niestety. ale nie są to jakieś specjalnie mocne wibracje.

ad4. narowiste, nerwowe, łatwo je wyprowadzić z równowagi, ale równie łatwo powrócić na tor jazdy. spalanie bez tuningowania poniżej 17. wnętrze niezbyt dobrze wyciszone , hałas jest spory. szczególnie gdy jest mokro i gdy przekraczasz 3 tys obrotów. ja najbardziej lubię jego dźwięk między 3 a 4 tys obrotów. pomimo niskiego oporu powietrza potrafi bardzo hałasować przy prędkościach powyżej 200 (oczywiście wyłącznie na autostradach niemieckich :) , w odróżnieniu od prawie lub 300 konnych fordów czy też seatów i vw, ciągnie niemiłosiernie na każdym biegu od dość niskich obrotów aż do 250 km/h. Dla przykładu testowana przeze mnie Cupra ciągnęła równo do 190km/h a potem w ogóle.

 

Tak tylko jako info dodam że w Z-tce to szpery niestety nie ma ( spięcie dyferencjału jest praktycznie nieodczuwalne ).

Więc jeśli ktoś chce w miarę dobrze podriftować to trzeba założyć szperę.

Bez szpery na suchym przy dłuższym drifcie niestety już zaczyna mocno brakować tej szpery i zaczyna prostować auto.

 

z tego co wiem to w niektórych modelach (USA?) jest szpera a w innych jest system elektronicznie sterowany udający szperę przy pomocy hamulców.

Szpera mechaniczna (LSD) w moim jest na 100%

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szpera mechaniczna (LSD) w moim jest na 100%

 

 

Pisząc że jej praktycznie nie ma miałem na myśli że spięcie jest minimalne może jakieś 15% czyli przy większej szerszych oponach praktycznie nie ma zeszperowania :)

Ja miałem wcześniej wersje z 2004 r. w którym była szpera ale tak jak pisałem wcześniej do ostrzejszego driftowania się to nie nadaje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KDS Tuning Team

Witam wszystkich uzytkownikow 350-tek:) Od jakiegos czasu poszukuje dla kolegi jakiegos fajnego egzemplarza Zetki. Auto ma sluzyc do jazdy po torze, wiec stweirdzilem ze najlepiej bedzie kupic wersje EU, bez zbednych dodatkow, ktore i tak bylyby wymontowane. Koniecznie manual. Po obejrzeniu paru aut "niebitych" lub lekko drasnietych rece mi opadly. To co ludzie probuja wciskac to jakas paranoja... Wiec doszedlem do wniosku, ze lepiej bedzie kupic rozbitka i zrobic go porzadnie i byc pewnym ze auto bedzie jezdzic. Jesli chodzi u mnie o zrobienie blacharki, mechaniki itd to nie ma problemu. Dlatego zwracam sie z prosba o ocene ponizszego egzemplarza. Czy takie uszkodzenia mogly mocno naruszyc rame/podluznice itd?? Nie mam mozliwosci jezdzic do kazdego znalezionego auta. A Wy, jako uzytkownicy tych aut na codzien i znajacy dobrze ich konstrukcje bedziecie bardziej zorintowani. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

http://allegro.pl/item1023088481_nissan_350z_350_z_2004r_280km_tanio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Auta nie mam , też szukam, ale już z coraz mniejszą ochota ze względu,że zapewnienia

właścicieli o ich nienagannym stanie, znacznie odbiegają od rzeczywistości sam się już chyba o tym przekonujesz.

Tak naprawdę przez kilka może kilka kilkanaście miesięcy byłem na 100% bliski zakupu

auta salonowego jeszcze na gwarancji, ale niestety wyrżnął mnie bez mydła handlowiec za ASO Nissan z Lublina A.B.T. AUTONISS Sp. z o.o. który puścił auto „”bokiem” nie informując o tym właściciela ,że moja oferta była większa prawie o 10 tys. od sumy, za którą poszedł samochód. Podzielił się z kupującym wredny skoorwysyn. Reasumując wszędzie wskazana max. czujność.Wracając do w/w auta.

1.Wg mnie nie ma takiej możliwości, aby to auto było proste, strzał konkretny

2.Zdjęcia są typowo tendencyjne i nie pokazują tego, co najważniejsze, prawy bok, ale

w stronę tyłu samochodu., szczeliny.

3.Zwróc uwagę na pokrzywienie przedniego l. koła, mimo, że nie ma tam uszkodzeń blachy

oraz na tylni lewy błotnik, oraz jak stoi prawe tylne koło.

4.Coś mi się wydaje ,że auto już trochę wcześniej było ”podrasowane” przed zdjęciami.

5.Ale jak zawsze wszystko trzeba sprawdzić na miejscu, bo zdjęci jak mi się wydaję

w praktyce zafałszowują rzeczywistość tak w 20-30%.

 

Pozdr.

Andrzej

 

Dla zainteresowanych na 99,99%:

 

http://otomoto.pl/nissan-350-z-C13061448.html

 

1.Auto z 2007 r. nie jak w ogłoszeniu 2008

2.Po takim strzale na pewno nie posiada gwarancji.

3.Kupione wcześniej od handlarza ,cena wtedy była ok. 36 tys.

4,Najprawdopodobniej wstawiana lewa tylna „ćwiartka”.

5.Dla zainteresowanych chyba gdzieś posiadam zdjęcia jak to wyglądało

gdy sprzedawał to poprzedni handlarz

 

Witam wszystkich uzytkownikow 350-tek:) Od jakiegos czasu poszukuje dla kolegi jakiegos fajnego egzemplarza Zetki. Auto ma sluzyc do jazdy po torze, wiec stweirdzilem ze najlepiej bedzie kupic wersje EU, bez zbednych dodatkow, ktore i tak bylyby wymontowane. Koniecznie manual. Po obejrzeniu paru aut "niebitych" lub lekko drasnietych rece mi opadly. To co ludzie probuja wciskac to jakas paranoja... Wiec doszedlem do wniosku, ze lepiej bedzie kupic rozbitka i zrobic go porzadnie i byc pewnym ze auto bedzie jezdzic. Jesli chodzi u mnie o zrobienie blacharki, mechaniki itd to nie ma problemu. Dlatego zwracam sie z prosba o ocene ponizszego egzemplarza. Czy takie uszkodzenia mogly mocno naruszyc rame/podluznice itd?? Nie mam mozliwosci jezdzic do kazdego znalezionego auta. A Wy, jako uzytkownicy tych aut na codzien i znajacy dobrze ich konstrukcje bedziecie bardziej zorintowani. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

http://allegro.pl/item1023088481_nissan_350z_350_z_2004r_280km_tanio.html

Może też coś napiszesz o samochodach które widziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KDS Tuning Team

No to opisze co ostanio widzialem i co pobilo wszelkie rekordy...

Ogloszenie z allegro, Wroclaw. Rocznik 2004, z USA, 280KM, wersja bez navi, czerwony, przebieg obecny ok 100 tys km po przeliczeniu z mil. Cena ok 44 800.

Wlasciciel od razu sie przyznal, ze auto bylo bite, ale podobno porzadnie naprawione. Sciagniete i naprawione ok rok temu. W ogloszeniu bylo ze auto jest po wymianie paskow, klockow i oleju.

Od razu po spotkaniu kolor mi sie nie podobal, wygladal jak zwykly akryl. Takim malowalem kilka lat temu maluchy;p

Krotki wywiad z wlascicelem: auto robione w profesjonalnym zakladzie, metoda bankowania. Robiony przod. Wlasciciel w ciagu roku zrobil ok 20 tys km. No to ogladam... W srodku niby ok, tylko galka zmieniona na jakas za 20 zl. Podnosze maske, a tam przed chlodnia wstawiona jakas blacha, caly silnik w pyle z lakierowania (kto to oklejal??) Plyn chlodniczy niby ok, ale oleju zero, bagnet doslownie suchy!! A podobno byl zalany pelny syntetyk... Klocki z tylu lyse, tak jak opony. Miernik lakieru w reke i lecimy... cale auto malowane, na blotniku z przodu szpachli ze 3mm. Poza tym lakier z bliska wygladal jakby mial ze 2 tyg... Sciagam uszczelke przy drzwiach od kierowcy i niby ok, ale od pasazera wszystkie zgrzewy zaszpachlowane!! wstawiany nowy prog i tylny blotnik. W dowodzie napisane ze pierwsza rejestracja w kraju w styczniu tego roku. (to gdzie on zrobil te 20 tys km??), a auto zarejestrowane na jakas kobiete.

Wlasciciel od razu zszedl z ceny na 37 tys!!

Odpuscicielm sobie...

Ale jeszcze nigdy nie widzialem takiej sciemy... Czy facet mysli ze ludzie sa slepi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony wer. USA z Wrocka to jest na sprzedaz od pazdziernika 2009. Facet dostal go w rozliczenie, od kogos kto nie placil. Szrot totalny... O ile mnie pamiec nie myli, tam byl dobry walek z przebiegiem i inne pomysly. Nie warto nawet ogladac.

Edytowane przez Kregon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedbmwm3

Witam wszystkich, jestem tu nowy na forum i tak jak inni poszukuje zetki :) natrafiłem na takie ogłoszenie http://allegro.pl/item1040631830_nissan_350z_19.html sprzedający wysłał mi wyciąg z carfax auto niby w koło poobijane, maska, dach i tylna klapa w oryginale a reszta prysnięta, widział ktoś to z bliska na oczy? warto kupić? co powiecie na ten egzemplarz

 

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy na forum i tak jak inni poszukuje zetki :) natrafiłem na takie ogłoszenie http://allegro.pl/item1040631830_nissan_350z_19.html sprzedający wysłał mi wyciąg z carfax auto niby w koło poobijane, maska, dach i tylna klapa w oryginale a reszta prysnięta, widział ktoś to z bliska na oczy? warto kupić? co powiecie na ten egzemplarz

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

To jest moje auto. Przyjedz na ogledziny a sam się przekonasz, że warto ;) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WooX,zderzak zmieniany-to oczywiste że był bity więc tym bym się tak bardzo nie przejmował jak faktem że rocznik 2004 po jak nic 3 właścicielach ma 20.000 przebiegu !!!

Licznik cofnięty i to mocno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...