Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
snowcraft

[Serena] Instrukcja Do 1.6

Recommended Posts

kojocik

Kolega str3ight trzy posty powyrzej Pobierz instrukcję wystarczy na to nacisnąć i będziesz miał

robertes

Przestał ,mi działać obrotomierz. Mechanik nie znalazł miejsca podłączenia linki z mechanizmem(?). Rzadko, ale czasami po zamknięciu przedniej klapy na krótki czas uruchamia się obrotomierz. Co zrobić?

Maylo

Obrotomierz czy prędkościomierz? Prędkościomierz działa dzięki lince, obrotomierz potrzebuje sygnału z alternatora. Masz może problem z ładowaniem? Wtedy to by mogło się zgadzać, ale skoro piszesz że po zamknięciu klapy potrafi zadziałać to przejrzałbym instalację elektryczną. Nie przerabiałem tego tematu w Serenie ale moim zdaniem najłatwiej sprawdzić, czy nie ma przerwy w instalacji dając plusa na wtyczce licznika pod odpowiedni pin, a potem przy wtyczce alternatora sprawdzić kontrolką czy dochodzi napięcie. Jeśli nie to można szukać przetartego kabla itp. albo zrobić bajpas tj. pociągnąć nowy kabelek z altka do wtyczki licznika.

pyoyo

witam wszystkich forumowiczów

od dwóch dni jestem posiadaczem vanettki 2,3d z 1998 roku,

poszukuję instrukcji do niej, na poprzedniej stronie tematu, ktoś pisał o tym samym silniku- czy ta instrukcja, zamieszczona powyżej jest też o tym samochodzie i silniku?

druga sprawa- padła mi chyba pompka od spryskiwacza- jakiś patent na zamiennik?, bo ogólnie z częściami-duperelkami trochę ciężko, 

skrzypi z tyłu- więc pewnie gumy do wymiany

silnik jest mocno zaolejony- więc pewnie jak umyje będę oglądał skąd leci- napewno spod pokrywy zaworów-ale czy niżej też, to nie wiem, jest uwalony od góry do dołu olejem ;-(  ,ale za 1900 zł jeżdżące auto z oc i przeglądem do lipca-żal było nie brać ;-)

pytanie laika- czy jest sens wymieniać samą uszczelkę pomiedzy "blokami" silnika, bez głębokiego remontu, szlifowania itp itd, poprostu aby zatamować wyciek,

ile może trwać taka wymiana? samochód raczej nie kopci i raczej nie jest tłusta woda, ani woda w oleju

kolejna sprawa to ogrzewanie, wskażnik temp silnika rośnie do połowy skali, więc chyba jest ok, w środku dmucha raczej letnim powietrtzem-ciepłym bym go nie nazwał- dmuchawa działa bez problemu-czytałem o nienajlepszym ogrzewaniu w vanettce- ale aż tak ;-) się nie spodziewałem

biegi  1 i 2 wchodzą "twardo" i z lekko ciężkim oporem dzwigni-  

więcej grzechów na razie nie poznałem- za wszystkie pewnie zapłacę a Was drodzy forumowiczę proszę o radę i właściwe pokierowanie

marekzieba

Link do instrukcji kolegi str3ight zdechł :(

To powinno działać, ale trzeba mieć konto na chomiku i wykupiony transfer:
https://chomikuj.pl/marekzieba/Motoryzacja/Nissan+Serena/Nissan_Serena,1738623089.rar

Wrzucam jeszcze tu - powinno być od ręki:
https://drive.google.com/open?id=11zpJmMMLLfxO8x8PKSQEB0xiH_pINGkS

Edited by marekzieba