Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Komputer pokładowy w N15 (projekt)


Gość ynio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze ja mam 195/50 15

 

Bedzie duza roznica???

 

 

Oblicz sobie :

Promien kola : 7.5 cala * 2,54cm = 19.05cm + 50 mm grubosci opony = 24.05cm.

 

Obwod kola = 2 * Pi * 24.05 = 151 cm.

 

Moje kolo 152.5cm Oczywiscie ok. Wiadomo jak nie obciazone itp. Wiec blad mamy podobny. U Ciebie 1cm krotsze wiec blad o ok 1.3km/h wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No jest regulator cisnienia. Ale z tego co zrozumialem on jest po to by paliwo dochodzace do wtryskow bylo pod stalym cisnieniem. ...

 

Prawdę powiedziawszy nie zagłębiałem się aż tak bardzo -po co on jest. Poczytaj ten wątek który podałem- może tam będzie jakaś podpowiedź i znajdziesz coś dla siebie. Pamiętam, że Coobcio robił jakieś pomiary ciśnienia paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie

Wkurzylem sie. Bo nie mam pojecia, gdzie to umiescic i nie mam pojecia do obudowy. Kupilem jakas uniwersalna to wielka krowa.Czy moze ktos cos doradzic ?

 

a co myslisz o półce pomiędzy sterowaniem nawiewem a popielniczką w panelu środkowym ?? mozliwe jest ewentualne zrobienie ładnej nadbudówki na deskę rozdzielczą centralnie na środku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslisz o półce pomiędzy sterowaniem nawiewem a popielniczką w panelu środkowym ?? mozliwe jest ewentualne zrobienie ładnej nadbudówki na deskę rozdzielczą centralnie na środku ??

 

 

Miejsce az sie prosi. Ale kurcze jadąc nie ladnie tam patrzec. Bo tracisz z oka co sie dzieje. Wiec ni cholery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie

Wkurzylem sie. Bo nie mam pojecia, gdzie to umiescic i nie mam pojecia do obudowy. Kupilem jakas uniwersalna to wielka krowa.Czy moze ktos cos doradzic ?

 

A ja bym proponował coś takiego ....

 

Faktycznie tam gdzie radio u góry, ale :

Z grubego "pleksiglasu" wyciąć płytkę wielkości radia i tej wnęki, ładnie wyokrąglić, wyszlifować krawędzie, zrobić samemu jakiś systemik mocowania, od tyłu podkleić czarną folię do szyb (za wyjątkiem miejsca gdzie jest sam wyświetlacz) no i to by było na tyl ... z mocowaniem można sobie zawsze jakoś poradzić..

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poczytalem wątek

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4879 zmakniety

 

O jezdzeniu z górki na luzie:) Samochod od pewnych obrotow przy puszczonym gazie nie pali wachy. Ktos powołal sie na komputerek pokladowy w oplu. Stwierdzam ze tak samo ma i N15 jak i kazdy wtrysk. Wszystko ladnie obserwuje ostatnio na moim urzadzonku.

 

Tak poza tym. Wiec podlaczylem juz wersje ktora rozbudowywalem i aktualnie ja testuje i dodaje mnostwo funkcji. Po miescie wychodzi mi srednia 8-8.2 l /100 wiec jest to bardzo bliskie prawdy, wiec wsz dziala :)

 

Musze dodac srednia predkosc.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy sie z postepu prac :P Jak widzisz możliwość podpięcia się do silnika TD ? Ponawiam swoją ofertę pomocy przy ew. "produkcji"... :wink:

 

 

Wiesz co, nie mam pojecia jak z dieslami:(, nie wiem czy tam jakos automatem paliwo nie jest podawane.

Oczywiscie nadal mam najwiekszy problem zeby to ladnie wygladalo. Na razie mam w przezroczystej obudowie po dysku twardym hihihih:)

Pozyczylem kumplowi aparat to nie pokaze jak wyglada, ale moze lada dzies cos wymysle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No porobilismy dzis z kumplami fotek kilka i zamontowalismy moj smieszny ukladzik. Nie wyglada to moze, ale wazne ze dziala i jest super widoczny teraz.

 

Przygotowanie rzepów :)

f31.jpg

 

 

Przymiarka ukladu:

f32.jpg

 

 

Z dalszej perspektywy:

f33.jpg

 

 

Pierwsza opcja: predkosc, spalanie chwilowe na 100, spalanie na sek, ile spalil od uruchomienia

f35.jpg

 

 

Druga opcja : przejechany dystants , ile spalil na dystansie, jakie bylo srednie spalanie. Wszystko mozemy w kazdej chwili wyzerowac.

f36.jpg

 

Trzecia opcja: Czas jazdy i predkosc srednia. Powiazane z danymi opcji 2.

f37.jpg

 

Czwarta opcja: Stan paliwa w baku (przypuszczalny), i jaki mozna na nim dystans zrobic.

f38.jpg

 

Widok od strony maski :

f40.jpg

 

 

Czekam na opinie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Opinia może być tylko jedna: JESTEŚ WIELKI :wink: . Nie pozostało Ci nic jak zacząć masową produkcje, a obudowe to każdy se sam skleci :D . Tylko pomyśl nad dieslem mistrzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to wszytsko działa to super jest. nad wygladame mozna jeszcze popracować ale to najwyżej sobie każdy sam wymysli.

 

mam kilka pytań:

1. jak jest z trudnością montażu tego licznika?

2.ile zajmuje Ci czasu zrobienie jednej sztuki?

3. W jakich granicach zawiera sie mniewięcej ksozt brutto tej "zabaweczki" ? ;)

 

 

brawo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to postaram sie odpowiadziec na wasze pytania.

 

Podswietlenie jest na zielono nie widac w dzien. W nocy idealnie.

 

Do diesla to nie pasuje, chyba ze ktos umie badac jakos spalanie i powie jak to robi.

 

Czy uklad dziala ??? Tak, dziala. testuje go na ok 500km juz i dane są prawdopodobne, przy najblizszym tankowaniu wyjdzie jak to jest z tą wydajnoscia wtryskow, bo juz pisze procedure przeliczajaca.

 

Trudnosc montazu : hmm, w sumie jedyny problem to dostac sie do skrzyneczki (ECC) i tam wpiąc sie w 6 przewodow, kolejne 4 podpiąlem do deski od strony zaroweczek. Jesli nie chcemy rezerwy to juz dwa odpadaja. Dla wprawnej reki montaz to pikus, aby wiedziec w kt punkty.

 

Zrobienie jednej sztuki : nie mam pojecia. mysle ze skoro mam juz wzor to nie bedzie to dlugo, nie mniej jednak montaz reczny na plytce uniwersalnej to jednak pracochlonne.

 

Koszt "brutto": hihihi nie bedzie zle ;)

 

 

Super, chcialbym to w autku : nie ma problemu hihihi

 

Silnik mi rzęzi i mnie wkurza. Macie pomysl ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt "brutto": hihihi nie bedzie zle ;)

Super, chcialbym to w autku : nie ma problemu hihihi

 

Niech kolega już nie kręci tyle tylko mówi ile :-)

 

Pozdrawiam Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam.

 

calkowity koszt urzadzanka dla nissanmaniakow 229zl. Wersja taka jaka zaprezentowalem. Wersja bez rezerwy 209zl. Jak na razie mam tylko 2 wolne wyswietlacze takie. Wiec potem ceny moga byc nizsze wyzsze zalezy zalezy od rodzaju wyswietlacza.

 

Cena jak mowilem ok jednego tankowania.

 

Wazna sprawa: uklad (program) nie zostal jeszcze zakonczony, ale bliza sie ku niemu.Choc poki co samochod mnie wkurza. Cos rzezi, puka. Nie lubie go !!!!

 

Uwaga. Prawdopodobnie bede wstawial do kumpla do hondy civiv. wtedy sie okaze czy poza N15 bedzie podobnie.

 

POzdrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brysik
Opinia może być tylko jedna: JESTEŚ WIELKI . Nie pozostało Ci nic jak zacząć masową produkcje, a obudowe to każdy se sam skleci . Tylko pomyśl nad dieslem mistrzu...

 

Dołączam się do opinii i też jestem tym zainteresowany do mojego traktorka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam.

Wiec potem ceny moga byc nizsze wyzsze zalezy zalezy od rodzaju wyswietlacza.

 

Kiedyś podawałem linka do wyświetlacza takiego bursztynowego z epsilon'a. Jak myślisz? czy jest możliwość podłączenia go do tego urządzenia czy tez wymaga to nowego softu ze względu na ilość linii na tym wyświetlaczu.

Szczerze mówiąc ładniejszy by był [wg mnie] taki wyświetlacz brązowy z jasnymi literami w nocy widocznymi jako żółte.

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...