Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Uszczelki w drzwiach


Gość Kiniaczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kiniaczek

Ostatnio zwrociłam uwagę na jedną denerwujacą "niedoróbkę" w swoim samochodzie. Większość normalnych aut ma tak spasowane wszystkie drzwi, że nie ma przerwy pomiędzy drzwiami a resztą karoserii. Almera natomiast (N16 r2004) ma przerwę, tzn. drzwi kończą się prawie z dachem a uszczelka jest tak "mała", że tworzy się przerwa pomiędzy drzwiami a resztą karoserii.

Ma to dosyć duże znaczenie bo właściwie ta przerwa działa jak gwizdek i przy większych prędkościach w aucie robi się głośno (nie za sprawą silnika, tylko słychać denerwujący świst powietrza).

I tu mam pytanie:

Czy ktoś się orientował czy jest mozliwość założenia jakieś bardziej dopasowanej uszczelki tak zeby tą przerwę zlikwidować?? Jezeli tak to ile sobie za to wołają w serwisie Nissana (auto mam na gwarancji)

 

P.S. Pozdrawiam i czekam na dobre rady miłych forumowiczów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się"cieszę",że ktoś o tym pisze.Mój ojciec ma N16 z 2004 roku i ma dokładnie to samo!Ale zmartwię Cię.Na gwarancji wymieniali uszczelki i nic to nie dało i ten trochę denerwujący szum powietrza jest nadal.A przt jakiej prędkości zaczyna być to u Ciebie słyszalne?

Jeździłem w salonie nissana nową almerą z silnikiem diesla i niestety było to samo.Muszę też dodać,że mechanik w aso bardzo się starał to usunąć ale poprostu nie dał rady.Powodzenia.Jak byś znalazł na to patent to pisz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze raz czytam co napisałeś i chcę dodać,że u mnie to nie jest świst tylko szum powietrza.Może to ważna uwaga.A co do spasowania rzwi to przyjżę się ale z tego co pamiętam to nie ma tam żadnej przerwy czy niedopasowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Wam o to że drzwi na swojej górnej granicy nie dochodzą do blachy dachu i na całej długości drzwi tworzą szczelinę? Ma to swoje wady, ale ma też i zalety. Po pierwsze Ci, co lubią trzaskać drzwiami nie muszą martwić się że zniszczą lakier na rantach, a poza tym bez nich nie dałoby rady zamontować bagażnika dachowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kiniaczek
Bardzo się"cieszę",że ktoś o tym pisze.Mój ojciec ma N16 z 2004 roku i ma dokładnie to samo!Ale zmartwię Cię.Na gwarancji wymieniali uszczelki i nic to nie dało i ten trochę denerwujący szum powietrza jest nadal.A przt jakiej prędkości zaczyna być to u Ciebie słyszalne?

Jeździłem w salonie nissana nową almerą z silnikiem diesla i niestety było to samo.Muszę też dodać,że mechanik w aso bardzo się starał to usunąć ale poprostu nie dał rady.Powodzenia.Jak byś znalazł na to patent to pisz!!

 

Słyszalne jest juz przy 60km/h, ale przy tej prędkości nie jest to jeszcze uciążliwe. Natomiast po przektroczeniu 100km/h hałas jest juz wyraźny, a jak jadę szybciej niz 130km/h to nie słyszę nawet silnika!!! Tylko powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprubójcie może z uszczelkami samoprzylepnymi do drzwi i okien jak wam to przeszkadza. A tak na poważnie to fakt, bez tej szczeliny nie ma mowy o bagażniku. A jak człowiek zrobi trochę kilometrów z belkami na dachu to zupełnie przestaje mu przeszkadzać ten szumek. Inna sprawa, że w wersji robionej na rynek troszkę bardziej wymagający te przerwy są zdecydowanie mniejsze niż np. w wersjach dla Polski. Porównywałem to niedawno ze znajomym, który miał taką śliczną prosto z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie jak wy sobie to wyobrażacie . Brak szczelin w drzwiach w samochodzie? Chyba pomyliło wam się z szafą. Nadwozie w czasie jazdy pracuje. Jak nie wierzycie to wsadzcie palce właśnie w tą szczelinę w drzwiach w czasie jazdy. Poza tym drzwi w samochodzie zamyka się trochę inną techniką jak np. te od mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...