Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

olej czy dobry


Gość filtron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeździł ktoś na: ELF SPORTI SRI 15W40 :?:

Mam taki teraz ale musze wymienić bo zbliża się termin, i zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Co radzicie ?? Nie chce niepotrzebnych komplikacji, i jak trzeba to kupie ten, ale może jest jakieś inne bezpieczne wyjście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie pomykam na olejach z elf'a (elf turbo diesel 15w40)

dobry stosunek cena/jakosc

cena nizsza od mobila a jakoscia mu nie ustepuje

 

i jeszcze jedno zapytanie do szanownych bo skolowalem sie strasznie

mam przejechane 200kkm (i pewnie z 60 kkm cofniete znajac zycie)

silniczek ani kapki nie bierze

ale po zrobieniu paru przerrobek zbiera sie lepiej i cisne go wyzej po obrotach

chcialbym ulzyc silniczkowi i nalac mu polsyntetyka (jezdze na mineralnym jw) czy nie rozszczelni sie przy takiej zmianie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec zalewa Peugeota Elfem 15W40 Sporti od 10 lat i jakos jezdzi- olej jak olej taki lepszy mineralny a zalewac po 200kkm półsyntetykiem to niewiem czy to dobry pomysl zeby na niego przechodzic....ale niech sie inni wypowiedzą bo ja nie chce miec twojego silnika na sumieniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomykam na Shell Helix Ultra 5W40. Poprzednio lałem ten sam olej do Seata Ibizy. Ale raczej o jakości tego oleju mam niewiele do powiedzenia bo Ibizą jezdziłem do 80 tys km , a almera ma dopiero 90 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomykam na Shell Helix Ultra 5W40. Poprzednio lałem ten sam olej do Seata Ibizy. Ale raczej o jakości tego oleju mam niewiele do powiedzenia bo Ibizą jezdziłem do 80 tys km , a almera ma dopiero 90 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomykam na Shell Helix Ultra 5W40. Poprzednio lałem ten sam olej do Seata Ibizy. Ale raczej o jakości tego oleju mam niewiele do powiedzenia bo Ibizą jezdziłem do 80 tys km , a almera ma dopiero 90 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość speedy gonzales
Witam wszystkich użytkowników!

 

Mam tak miały problem wlany został wlany olej 5w-40 do primerki P12. Ostatnio zasłyszałem, że powinien być 10w-60 czy jest to prawda?

A jaki masz silnik w tej P12? Jak QG to jest ok. Sam leje do QG syntetyk Texaco 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

chciałbym zmienić olej w mojej n15, ale niestety nie wiem jaki olej nalany jest teraz, przebieg 73000. Myśalem nad pólsyntetykiem Lotosu (trzeba popierac polska produkcję, a co:) Proszę o porade czy to dobry wybór, czy polecacie cos innego?

pozdrawiam

 

ps. ile litrów oleju wchodzi do Almy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak czytałem sobie ten temat i widze ze wszyscy polecają filtry knetcha albo mana ,ja kupilem nipparts i leje castrol 10w40 bo poprzedni własciciel lał taki od dłuszego czasu.No i moje pytanie czy ten filtr nipparts jest dobry czy nastepnym razem kupowac inny no i czy jak dłuszy czas był lany castrol a zaleje teraz valvoline które kazdy tak zachwala nic sie nie stanie bo prawie od nowosci był lany castrolem.Auto to primerka p10 2.0 wielopukt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Valvoline 10W-40, 5l. Filterek Mann.

(filtrony nie mają zaworka zwrotnego i po dłuższej jeździe jak "zgasisz" silnik olej zamiast zostać w filtrze to spływa do miski olejowej)

 

Ile dokł. wchodzi oleju do P11 GT 98'?

 

pzdrwm

 

[ Dodano: Czw 22 Lis, 2007 09:32 ]

Ja kupiłem Valvoline 10W-40, 5l. Filterek Mann.

(filtrony nie mają zaworka zwrotnego i po dłuższej jeździe jak "zgasisz" silnik olej zamiast zostać w filtrze to spływa do miski olejowej)

 

Ile dokł. wchodzi oleju do P11 GT 98'?

 

pzdrwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalałem w końcu Valvoline MaxLife 10w-40 i jestem baaardzio zadowolony! silniczek zaczął ciszej pracować i zniknęło nieprzyjemne wibrowanie kierownicy kiedy autko stało na luzie! Do tego filterek Mann'a i jest na prawde miodzoi:) Polecam wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Valvoline Max Life Diesel 10W40 będzie dobry i pewny. Ew. możesz spróbować czegoś rzadszego.

 

 

A ja mam pytanie czy ktoś używał Elfa Evolution 10W40 (w benzynie) i jakie ma doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość mdzalewscy
Jaki olej wlac matce do Sieny :?: Samochod ma 70 tys przebiegu i jezdzi na syntetyku, ale strasznie cieknie olej. Wlac od razu mineralny :?:

 

fiaty maja jakiś dedykowany chyba selenia ?, wlej syntetyk albo semisyntetyk, na mineral przy 70tyś to za wcześnie, chyba że już widać zużycie i olej znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

elo ludzie :D zakupiłem fajowy samochodzik, Opelka Astre w kombi 1.6 16V :diabel: Jest z Niemiec i

i musze zmienic olej,ale nie wiem jaki był lany wcześniej. Na liczniku niby 145 tyś. :D wiadomo :P mam wlać mineralny czy półsyntetyka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...