Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co ciekawego wozisz swoją Navarą? - zapraszam do zabawy


domadm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to ja ostatnio 7 tonowa przyczepe/kemping przemanewrowywalem, po piachu i pod lekka gorke - efekt - krzyzaki do wymiany... :/

 

Niestety jak robiłeś to na reduktorze to do manewrowania przydałoby się odłączenie przodu. Też często manewruję z przyczepą i jak się załącza reduktor samochód dodatkowe opory stwarza przez zapięty przód. Idealnie dal mnie byłoby mieć reduktor z samym tyłem. Może da się to jakoś elektronicznie wymusić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie dal mnie byłoby mieć reduktor z samym tyłem. Może da się to jakoś elektronicznie wymusić? :)

 

Hmm, w starych modelach (ileśtam przed 2000r) były ręcznie zapinane przednie napędy, więc takie coś bez problemu dało się zrobić. Odkąd są automaty - niestety.

 

Mnie z kolei brakuje możliwości jeszcze ciut rozszerzonej, a mianowicie płynnego przełączania z reduktora na zwykłe przełożenie (niech jest nawet przy niskich prędkościach), bo nieraz aż się prosi w korku żeby przełączyć na reduktor i powolutku jechać. Ale potem jak się rozluźnia, to trzeba by się zatrzymać żeby wyłączyć reduktor, a to niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... nieraz aż się prosi w korku żeby przełączyć na reduktor i powolutku jechać. Ale potem jak się rozluźnia, to trzeba by się zatrzymać żeby wyłączyć reduktor, a to niebezpieczne.

 

Wystarczy ruszyć lekko z pierwszego biegu , zapiąć dwójkę i puścić gaz i samochód nie zgaśnie nawet jak pojawi sie podjazd pod górkę. Komputer pilnuje żeby silnik nie zgasł.

 

Tak jest w większości diesli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale jak nawet jedynka jest za szybka to reduktor w biegu idealny :) kilka razy też w korku pokusiłem się o zapięcie reduktora ale faktycznie jak zaczyna korek przyspieszać robi się kaszana :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ziemię, gruz, częściej papier no i bardziej rekreacyjnie quada. Piasek pakowany w workach i cięzkie paczki papieru najpier władowane na burte, a potem dalej na pake spowodowały lekkie opadniecie burty, a jazda 15 km z quadem dobiła ją totalnie. Trzeba było dźwignąć z jakies 2, 3 cm żeby zamknąć. teraz mam zrobiony stelaż i podjazdy, które nie opierają się na tylniej burcie. Dobrym rozwiazaniem byłaby calkowicie demontowalna tylna burta, wtedy nawet wózkiem widłowym palety lepiej by się pakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

demontowana klapa jest w wersji amerykańskiej :027: niestety nie pokażę bo mam pakę od europy bo powypadkowe auto :| nie zamontuje inaczej bo nie ma wzmocnień w tym miejscu europejska burta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, zarowno w d22 jak i d40 - fajny patent - 30 sek. i klapy nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami wożę instalatorom butle do spawania, a nie zawsze chce mi się je zabezpieczyć,

w większych zakrętach zastanawiam się co by było gdyby odpaliły?

...... może pierwsze autko w dieslu do kolejnej części szybkich i wściekłych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami wożę instalatorom butle do spawania, a nie zawsze chce mi się je zabezpieczyć,

w większych zakrętach zastanawiam się co by było gdyby odpaliły?

...... może pierwsze autko w dieslu do kolejnej części szybkich i wściekłych

Byłby to pierwszy Nissan o napedzie rakietowym ;) a w zasadzie hybryda dizel - rakieta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na dachu belkę stropową :) betonowa ze zbrojeniem :) zabrakło mi jednej a robota stała :diabel: Waga jakieś 80kg. podłożyłem gąbki i spiąłem gumkami. Myślę, że przy ostrym hamowaniu poleciałaby niezła kopia przed samochód :) Jadąc przez miasto ludziki się oglądali :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 300L preparatu do kanalizacji w opakowaniach 20L

- 300L kwasu solnego 15% w opakowaniach 30L

- meble

- dywany

- rzeźby drewniane, cała paka, w sumie, ze 350kg

- płyty gipsowe, worki z cementem, worki z piachem, kafelki

 

no i raz się zdarzyło, że 2 koleżanki lekko wstawione, ale to po drogach lokalnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś myślał nad czymś takim? teraz czas wakacji wiec w sam raz...

http://images.google.pl/i...sa%3DN%26um%3D1

 

http://images.google.pl/i...sa%3DN%26um%3D1

Ja ostatnio w Pradze takiego agenta widzialem nie navara ale calkiem ciekawe :D

http://www.zie.pg.gda.pl/~atrzinsk/my/DSC_3535a.jpg :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość szczureczek

1762f9e54dc8458a.jpg

 

86f4685a916e91c1.jpg

 

100 m2 maty karate i wiele innych rzeczy z tyłu na fotelach, zamierzam prawie 200 przewieść a na razie nie mam haka i chyba na raz muszę zmieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widziałem dzisiaj we Wrocławiu NP300 z ciekawą zabudową na pace. Zgadniecie???? To był oczywiście domek campingowy:D śmiesznie wyglądało to połączenie:D

 

Eeee tam. Ja w tym roku trafiłem w Chorwacji na D40 z zabudową kempingową. Wyglądał conajmniej dziwnie, ale kierowca był szczęśliwy czyli działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...