Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Pathfindera ? Zapytaj tutaj


Gość DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry - szukam pathfindera do 2011 r51 roku w wersji benzyna (+Ew lpg) 4.0 najlepiej LE. Wątek powyżej przeczytany - jeśli macie jakies sugestie odnośnie top 5 spraw do sprawdzenia - chetnie przygarnę. Jeśli macie coś do opowiedzenia o tym: https://m.olx.pl/oferta/nissan-pathfinder-full-wersja-CID5-IDFYBkl.html?reason=
bardzo uprzejmie proszę o komentarze. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zwa,

o tym z aucie z ogłoszenia ktoś pytał z tydzień temu na FB grupie Nissan Pathfinder Navara. Ktoś go oglądał i ogólne wrażenia są takie że jest to auto lekko przetykane na wyprawach. Jak się zalogujesz i sprawdzasz wątek to dowiesz się więcej. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. 

Póki co nie mam jeszcze Patka ale super jak w tym roku będzie. W związku z tym poszukuję auta do 50k. Rocznik od 2012. Ma ktoś coś ciekawego? Odpada gaz i dostosowany do terenu. Auto będzie jezdzić 99% po mieście. Może raz pojdzie w teren na zasadzie drogi leśnej ;). Skrzynia automat.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj. Wydaje mi się, że dostać coś ciekawego w tej cenie i roczniku może graniczyć z cudem. Oczywiście jeszcze zależy co się ma kryć pod pojęciem "coś ciekawego" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzien dobry, mam krótkie pytanie. Czy to ma Waszym zdaniem sens kupować Nissana Pathfindera 2,5 D, 171 KM, automat z 2008 roku w roku 2020 - zatem auto ma 12 lat. Czy to nie będzie już zbyt wyeksploatowany sprzęt. Cena 35 tys PLN. Będę wdzięczny za odpowiedź. Zakup planuję na dniach. Sugestie pomogą mi podjąc ostateczną decyzję. Pozdr. Mono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest sens z tym że trzeba go porządnie sprawdzic. Jeżeli właścieiel należycie dbał o niego będzie w dobrym stanie pomimo 12 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, apsik napisał:

Oczywiście że jest sens z tym że trzeba go porządnie sprawdzic. Jeżeli właścieiel należycie dbał o niego będzie w dobrym stanie pomimo 12 lat. 

Dziękuję, będę miał możliwośc sprawdzic go oczywiście na jeździe próbnej a potem już tylko na stacji diagnostycznej (jest zbyt daleko bym ciągał ze sobą zaprzyjaźnionego mechanika kilkaset km w jedną stronę). Jak się zabezpieczyć przed wtopą - czyli na co szczególnie zwrócić uwagę ? 

Edytowane przez monotoniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku paneweczki lubią zagrać, wypytaj o rozrząd, o olej w skrzyni biegów, korozje ocenisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, apsik napisał:

W tym silniku paneweczki lubią zagrać, wypytaj o rozrząd, o olej w skrzyni biegów, korozje ocenisz sam.

Kolego Apsik dziękuję. Napisz proszę jak sprawdzić napędy. Nie znam Pathfindera, nie znam 4x4. Kupuję  4x4 pierwszy raz,  finansowo nie stać mnie na błąd więc się przejmuję. Jak podejsc do tematu  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy takim aucie trzeba być gotowym że w najbliższych miesiącach możesz dołożyć i nawet z 10k, to kwestia uczciwości sprzedającego, szczęscia (bo może się cos wysypać z racji wieku). Napędy sprawdzasz np na trawie, włączasz napęd i but pełna moc, jak zostawi 4 slady to napęd działa, ewentualnie patrzysz przez boczną szybę czy koła sie kręcą. Co do przegubów to włączasz napęd, skrecasz max w lewo i jedziesz do przodu i do tyłu,  to samo tyczy się skretu w prawo.  Wówczas jak będziesz powoli jechał usłyszysz bądź nie, chrupanie, terkot, etc. Reduktor sprawdz najlepiej na wzniesieniu, przy okazji sprawdzisz również skrzynie. Stan na wzniesieniu, przełącz bieg na wsteczny odjedz i jeszcze przed całkowitym zjechaniem ze wzniesienia zatrzymaj auto, przełóż bieg na jazdę do przdu i rusz, nie może być żadnych niepokojących odgłosów. Generalnie zalecam podejscie do sprawy na zimno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 11:16, monotoniac napisał:

Kolego Apsik dziękuję. Napisz proszę jak sprawdzić napędy. Nie znam Pathfindera, nie znam 4x4. Kupuję  4x4 pierwszy raz,  finansowo nie stać mnie na błąd więc się przejmuję. Jak podejsc do tematu  ?

Pochwal się fotkami jak kupisz fure ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 21:19, monotoniac napisał:

Dzien dobry, mam krótkie pytanie. Czy to ma Waszym zdaniem sens kupować Nissana Pathfindera 2,5 D, 171 KM, automat z 2008 roku w roku 2020 - zatem auto ma 12 lat. Czy to nie będzie już zbyt wyeksploatowany sprzęt. Cena 35 tys PLN. Będę wdzięczny za odpowiedź. Zakup planuję na dniach. Sugestie pomogą mi podjąc ostateczną decyzję. Pozdr. Mono

Przy powolnym przyspieszaniu automat powinien płynnie szybko zmieniać przełożenia bez przeciągania do wysokich obrotów. W przypadku szybkiego przyspieszania powinien zmieniać przełożenia płynnie bez żadnych szarpnięć. Turbosprężarki nie powinno być słychać. Sprawdź auto jak kolega wyżej pisał.

Auto 12 letnie jak najbardziej można brać pod uwagę jednak musisz je sprawdzić. Z zaniedbanym możesz mieć problemy, z zadbanym możesz spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie dzięki za rady. Kupiłem Pathfindera za trzecim podejściem. Rocznik 2009 (model 2010) w kolorze Desert Stone Metallic. Tapicerka welurowa w kolorze grafit/czarny. Auto wizualnie w bardzo fajnym stanie. Mechanicznie wydaje się OK choć na pewno coś trzeba zrobić. Słyszę coś jak jęczenie/piszczenie na wstecznym. Za kilka dni idzie na przegląd do zaufanego mechanika. Rama wygląda na okaz zdrowia, reszta pod spodem też. Po 3 tygodniach jestem wciąż zachwycony tym autem.

Edytowane przez monotoniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegow i kolezanki. Jestem juz posiadaczem x trail t30 2005. Doprowadzilem swoje autko do super stanu ( przez ostatnie 3 lata). Napewno go nie zmienie ale żonie tak sie spodobało ze stwierdzilismy ze czas na wiekszego brata i drugie auto :) Jest ktos, kto ma na sprzedaz Patka. ? Lub moze zna kogos kto ma na sprzedaz normalny egzemparz.. jestem realista i wiem ze zawsze jest cos do zrobienia. Nie trawie jednak jak chandlarze pisza. . Super silnik..  nic nie stuka i puka.. trafia mnie bo gowno wiedza a cena z kosmosu. Nie dbam o przebieg o ile ktos dba o auto.. jesli ktos mi powie ze u czciwie zrobil to i to a zostalo to i to - to predzej kupie takie auto nic wypacykowanego trupa. Rocznik od 2008 do 2010 - zawsze mialem diesel ale wiem ze benzyna tez ma opinie ok. Ewentualnie jesli ktos z kokegow zna egzempaz np. Z olx otomoto ktory warto obejżec tez prosze o info.

Ps. Widzialem juz 2 ale stan masakra stad prosba o wasza pomoc. Pozdrawiam Pawel

Edytowane przez masterozz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 19:34, monotoniac napisał:

Panowie dzięki za rady. Kupiłem Pathfindera za trzecim podejściem. Rocznik 2009 (model 2010) w kolorze Desert Stone Metallic. Tapicerka welurowa w kolorze grafit/czarny. Auto wizualnie w bardzo fajnym stanie. Mechanicznie wydaje się OK choć na pewno coś trzeba zrobić. Słyszę coś jak jęczenie/piszczenie na wstecznym. Za kilka dni idzie na przegląd do zaufanego mechanika. Rama wygląda na okaz zdrowia, reszta pod spodem też. Po 3 tygodniach jestem wciąż zachwycony tym autem.

Hej, cieszę się bardzo ;) dopiero teraz zauważyłem że masz nową furkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, wszystkich :) człowiek stary sie robi, plany zyciowe sie zeminiaja i potrzebuje duzego auta :)

Patek idealnie wpisuje sie w moje potrzeby i zawsze mi sie podobał :)

Szukam R51 diesle odpadaja jestem zwolennikiem benzyny, po odrobieniu lekcji i olx i oto moto stwierdzam ze zakup patka w benzie to kosmiczny wyczyn jak roównież jego ceny :D oczywiscie jestem realista ale zatyrane kiepy mnie nie interesuja.

Moze ktoś myśli o zmianie/sprzedaży auta ?

sprowadzał ktoś z USA jak to wyglada ? Ceny ? jest sens ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestetty obecnie sprowadzenia auta z USA nie ma sensu (duże koszty zakupu, opłat. pośrednictwa, etc,) Mozna upolować benzyne, nawet na OLX niedawno byla 5.6 ale chyba już poszła. Licz się z tym że kupująć Patka 4.0 możesz mieć trafiony silnik jak ja i będziesz musiał zrobić remont. W razie czego mam 4.0  i jestem po remoncie. W wielu kwestiach mogę podpowiedzieć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, apsik napisał:

Niestetty obecnie sprowadzenia auta z USA nie ma sensu (duże koszty zakupu, opłat. pośrednictwa, etc,) Mozna upolować benzyne, nawet na OLX niedawno byla 5.6 ale chyba już poszła. Licz się z tym że kupująć Patka 4.0 możesz mieć trafiony silnik jak ja i będziesz musiał zrobić remont. W razie czego mam 4.0  i jestem po remoncie. W wielu kwestiach mogę podpowiedzieć,

wiesz co juz nawet bede skłonny wiząść diesla jak bedzie zadbany, takze juz patrze na kazde opcje ale bezwzglednie wersja 7 osobowa i 4x4 bedzie potrzebna. Boje sie własnie tez kosztu ewentualnego remontu tak z ciekawości ile cie on wyniosl ? tak dzis chcialem jechac tego 5.6 z warszawy ogladac i ktos go sprzatną mi sprzed nosa w Lublinie stal 4.0 i tez juz sprzedany, Jak jest z filtrem DPF w dieslach byl od poczatku we wszystkich czy tylko w poliftach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nas dwóch :)

Też szukam R51. W znalezienie benzyny nie wierzę, więc trzeba się liczyć z mankamentami diesla :)
Gdyby ktoś z szanownych forumowiczów chciał sprzedać swój egzemplarz to zgłaszam się jako chętny.

 

Czy wersje benzynowe były w ogóle sprzedawane w PL salonach?

 

 

 

 

20 godzin temu, mlodyzawszezdziwiony napisał:

Witam, wszystkich :) człowiek stary sie robi, plany zyciowe sie zeminiaja i potrzebuje duzego auta :)

Patek idealnie wpisuje sie w moje potrzeby i zawsze mi sie podobał :)

Szukam R51 diesle odpadaja jestem zwolennikiem benzyny, po odrobieniu lekcji i olx i oto moto stwierdzam ze zakup patka w benzie to kosmiczny wyczyn jak roównież jego ceny :D oczywiscie jestem realista ale zatyrane kiepy mnie nie interesuja.

Moze ktoś myśli o zmianie/sprzedaży auta ?

sprowadzał ktoś z USA jak to wyglada ? Ceny ? jest sens ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NissanFun napisał:

Legenda głosi że w 2006 sprzedawali VQ40 w Hiszpani stąd czasami pojawiają się wersję EU.

OK, ale to wciąż nie jest polski salon, a o takim egzemplarzu słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, apsik napisał:

Remont 15k ale wsztstko nowe oprocz wału.

ajajjj musiało boleć, i weż wydaj 40/50k na auto i jeszcze za rok remont za 15 zrob ahh az sie odechciewa.

5 godzin temu, jotef napisał:

To jest nas dwóch :)

Też szukam R51. W znalezienie benzyny nie wierzę, więc trzeba się liczyć z mankamentami diesla :)
Gdyby ktoś z szanownych forumowiczów chciał sprzedać swój egzemplarz to zgłaszam się jako chętny.

 

Czy wersje benzynowe były w ogóle sprzedawane w PL salonach?

 

 

 

 

 

no ja tak samo juz raczej glowy nie bede sobie zawracal benzyna i zejde na ziemie i w miare zadbany egz w ON poszukam, auto potrzebne mi bardziej do jazdy z rodzina nie bede upałał go w terenie moze jakis ladnie wyposazony nie zmeczony szwajrar mi sie trafi :)

Panowie powiedzcie jak wyglada temat wytrzymalosci skrzyń automatycznych w dieslach 2.5? Ogolnie chciałbym wkoncu automat, moze by sie ktos wypowiedział kto remontowal skrzynie, jaki koszt remontu automatu itd?

31 minut temu, jotef napisał:

OK, ale to wciąż nie jest polski salon, a o takim egzemplarzu słyszałem.

wiesz co mogł sie trafić jakiś biały kruk na zasadzie ze ktos w PL miał dużo pieniążków i zaczył sobie w salonie w polsce ściagniecie takiego egzemplarza z zagranicy spotkałem sie kiedys z takimi mykami ale nie w nissanie wiec tutaj nie wiem czy to akurat bylo mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...