Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Pathfindera ? Zapytaj tutaj


Gość DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak była dosyć obszerna i był to pakiet max ok 700 zł ale sprawdzili wszystko i autko było na kanale z kompem podpinane i dokumentacja zdjęciowa wszystkiego. Dodatkowo telefon od Pana który sprawdzał autko zaraz po oględzinach i powiedział mi wszystko o samochodzie.

Podsumowali że autka nie warte uwagi. Zaniedbane w środku, po robionym całym przodzie i kopci na czarno przy odpaleniu i dodatkowo nie ma mocy :/

 

mam na oku kolejnego http://allegro.pl/nissan-pathfinder-full-opcja-i6918421446.html

Czy ktoś już sprawdzał ten model ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samym ogłoszeniu wywnioskować można że albo ktoś to zrobił niedbale albo nie zależy mu na sprzedaży, opisu praktycznie brak, zdjęcia nie pokazują niczego konkretnego, przedni lewy reflektor zdecydowanie bardziej zmatowiały niż prawy. Można zapytać o vin i sprawdzić co wyjdzie po rozkodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak oryginalnych stopnic. Uchwyt na kubki z tyłu wyłamany. Ale jeszcze dziwniejsze jest to gdzie zniknął zegar po lewej stronie od kontrolek układu napędowego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Patka ....dlatego proszę fachowców :) na tym forum o opinie nt oferty wystawionej, o dziwo, w salonie Toyoty w Radomiu na stronie https://www.toyota.pl/used-cars/pewneauto.json oferta 08172/460. Zamieszczone zdjęcia Nissana Pathfinder'a 2.5D SE z 2013 niektórym z Was wystarczą, aby wstępnie ocenić samochód. Postaram się uzupełnić wkrótce VIN. Wcześniej w innym salonie oglądałem Toyotę LC, która również posiadała ponoć udokumentowaną historię i gwarancje b. dobrego stanu tech. ale same ślady zacieków na niedopranej tapicerce, dużo mówiły o wysokim poziomie wody jaka gościła w kabinie i to nie raz:) stąd moja rezerwa do podobnych opisów wystawianych nawet przez salon firmowy. Choć wydaje się, że to pewniejszy zakup niż z ogłoszenia allegro/komisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissan w salonie toyoty ?

 

tak juz jest, ze na świecie zostawia się auta w rozliczeniu stad, diler danej marki będzie miał auta innych marek.

 

czy tam tak jest wytarty fotel kierowcy przy pokrętłach, czy to gra światła, jakoś dziwne mam watpliwosci co do przebiegu auta, i jego stanu które wygląda na mocno odswiezane (moze autodetaling) a nie świeże jak na 66tys km.

 

TO tylko foto moge sie mylic. trzeba dokladnie sie przyjrzec 

 

gwarancja jest fabryczna rozszerzona Nissana na cala Polske?, czy zewnętrznej firmy dla picu, nic nie obejmująca  jak się wgłębisz w warunki  ?

 

cena do mnie nie przemawia jak na auto ze szmatami i reczna skrzynia, jest drogo. 

 

Pamiętaj diler nie gwarantuje Ci uczciwości, wręcz przeciwnie czasami usypia nasza czujność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko mam dla Ciebie propozycje 

 

pali podobnie lub niedużo więcej 

duzo wygodniejszy

mlodszy o 3 lata

silnik nie padnie Ci zaraz po zakupie

2015/2016 juz wyeliminowana problemy wieku dziecięcego CVT (skrzynia mocna na łańcuchu)

i całkiem dzielny 

 

ta sama kasa, auto oparte na infiniti QX60 (tylko inna buda, reszta infiniti)

http://allegro.pl/nissan-pathfinder-2015r-pilnie-sprzedam-i6939421555.html

 

co prawda blisko 100tysi ale full mega wypas (wiem bo mam takiego, BOSE, skora z ostatniego dinozaura, blokowanie 4x4, kola 20', podwójny szklany dach), nowy taki w Polsce by kosztował z 250tysi, skoro X-Trial dobija do 200tysi

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-iv-gen-7-osobowy-najbogatsza-wersja-platinum-duzo-zdjec-fvat-23-ID6yK5An.html

 

musisz tylko dokladnie sprawdzac co bylo rozbite, bo nie ukrywajmy wiekszosc to powypadki z usa

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik może zapytajmy kolegę do czego potrzebuje ten samochód.

 

R52 a R51 to dwa różne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od zarania dziejów motoryzacji wiadomo żeby trafić dobry egzemplarz musisz mieć trochę szczęścia.

Swojego patha kupiłem przypadkiem. Byłem w stolycy w sprawach nie cierpiących zwłoki i jadąc ostrobramską ujrzałem pathfindera na lawecie, właśnie go ściągali do komisu. Impuls czy jakoś tak, nyska D40 stanęła na zatoce przystankowej. Popatrzyłem, posłuchałem i dałem zadatek. a raz się żyje. Po wnikliwym sprawdzeniu okazało się samochód leasingowy zlicytowany za niepłacenie rat leasingowych, że nie bity, tylna szyba wymieniona w aso, bez lakierowania, przebieg 65tk, kolor oliwkowy metalik. Ni to złoty ni zielony.

Do dziś "parę" razy upalony w błocie, 1 volvo v50 rozjechane, przebiegu niewiele ponad 110tkm i jeśli tak dalej pójdzie to dożywocie u mnie ma.

A jak będę sprzedawał to na pewno nie po średniej krajowej tylko dużo drożej. Bo samochód zadbany, ba pielęgnowany, serwisowany według potrzeb samochodu a nie serwisu (np. olej), trochę porysowany ale bez przesady. A jak kupiec będzie rozeznany w temacie to nie będzie się zbytnio targował. Pierwszemu lepszemu na pewno nie puszczę za bezcen.

Moja świętej pamięci teściowa mówiła: "tanie mięso to psy jedzą".

Na samochodach nie ma co oszczędzać.

Więc szukaj Panie tego jedynego a znajdziesz. Prędzej czy później ale znajdziesz.

Szczęścia i powodzenia

ML

 

Tak patrzę i chyba następny będzie szeroki srt. zero kompromisów, liczy się adrenalina

Edytowane przez Mleczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za powyższe uwagi ...może wyda się to dziwne, ale R51 podoba mi się bardziej stylistycznie niż R52 (również cenowo). A tak poważnie ... pomijając fakt podwyższonej ceny za tę ofertę z Radomia (plus brak skóry i manual) możecie Panowie podać jakieś argumenty natury użytkowej na bazie własnego doświadczenia dlaczego właśnie NIE wybierać modelu YD25. Czy wspomniane ryzyko, że  "silnik (...)padnie zaraz po zakupie" faktycznie jest duże ? może paść również przy R52 z USA. Czy pojawiające się opisy nt np. pękających głowic w tym modelu to 'zły marketing konkurencji' czy nagminne przypadki ?  raczej odniosłem wrażenie po lekturze komentarzy w szczególności kolegi sq9msc, że jak się dba o samochód (YD25 :))  to służy na lata.... Proszę podajcie mi kilka konkretów związanych właśnie z YD25 z MT.

 

btw ...padło pytanie do jakich celów poszukuję samochodu ...nie do lansu po asfalcie (choć większość jazdy to faktycznie miasto) ale na dojazdy z pod miasta do pracy ....po trudnym terenie i przede wszystkim pakownego (dochodzi b.duży pies) na wyjazdy rodzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko, to co kupisz to tylko łut szczęścia. Osobiście dowoziłem d40 do 323tkm, w ciężkich warunkach, z ładunkami do 3mb i niejednokrotnie dochodzącymi do 1 tony. O przyczepce nie wspominając. Miałem jeden przypadek unieruchomienia samochodu. Mianowicie po ok 65tkm 3 tłok postanowił zrobić sobie skok w bok. Po zakupie nowego, używanego silnika, do czasu sprzedaży śmigał aż miło. Większych problemów nie odnotowałem. Teraz, posiadając r51, poza czynnościami eksploatacyjnymi nie mam żadnych problemów (obym nie zapeszył). Ale on już jest eksploatowany w sposób niezarobkowy, można by rzec że dorywczy. 10 lat i 110tkm toż to początek żywota tego samochodu.

Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że do kupna trzeba podchodzić z dozą nieufności i z chłodną kalkulacją. Jednak w pewnym momencie trzeba zaryzykować i kupić.

 

Mi się udało czego i tobie życzę.

Pozdr.

ML

Edytowane przez Mleczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstępnie zastanawiam się nad przesiadką z X-Traila T31 na Patka. Rozglądam się w rocznikach 2010-2012. Na razie nie wiem nic na temat następcy. Mam kilka wstępnych pytań:

1. Czy w tych rocznikach występował diesel 3l czy tylko 2,5 ?  Jeśli tak, czy warto walczyć o ten większy silnik ?

2. Czy bać się AT, przy przebiegu ok 150 - 200 kkm ?

3. Kiedy był jakiś poważniejszy FL w R51 i co istotnego się zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

face lifting od 2010. Zmienił się przedni zderzak, atrapa etc. Najwięcej zmian we wnętrzu.

Silnik V9X pojawił się od 2011r, bardzo rzadko znaleźć egzemplarz z takim silnikiem ale warto o niego powalczyć.

Co do AT, jeśli właściciel dbał o nią, wymieniał olej regularnie to spokojnie będzie jeszcze służyć. Ważne - ma zmieniać biegi bez jakichkolwiek szarpnięć.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia AT w takim aucie to jedyny sluszny wybor, jest chodz jeden v9x w sprzedazy dzisiaj gdzies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma. Dlatego zastanawiałem się czy był wkładany w latach, które mnie interesują.


Jednak jest rodzynek, z roku 2011 (z kręconym przebiegiem). Kosztuje wywoławczo 81 klocków :o .

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie kierowcy w gorszym stanie niż u mnie po przebiegu 240 kkm.

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-ID6z6gfF.html#f62bc0390a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pierwszy wlascicel jest mozliwosc jakiejs weryfikacji przebiegu, dodatkowo jak wlasciciel grubas to skora nie bedzie wytarta, ale mocno zmarszczona, pogniecona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę nękał grubasa. Cena i tak przekracza moje plany i możliwości. Trzeba będzie prawdopodobnie przeprosić się z silnikiem 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie w stanie normalnym. Niestety trzeba się dobrze napocić aby utrzymać fotel kierowcy w super stanie taka niestety badziewna skóra została użyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko skóra, ale badziewne gąbki, skoro tak może być "zdeptany" fotel po 111 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

off topic:

Skąd pomysł że kręcony przebieg?? Ja mam R51 z 2007r. z przebiegiem 90250km.

A ja myślałem, że moje 116tk z 2007r to mało :o . Jednak można spotkać starszy samochód z małym przebiegiem.

pozdr

ML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...