Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Pathfindera ? Zapytaj tutaj


Gość DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ci się nie spieszy to w luty/marzec sprzedaję swojego.

Rocznik październik 2006. pierwsza rejestracja styczeń 2007r., przebieg ok 93500km, salon polska, kolor czarny w wersji LE - pełen wypas z Webastem (pilot z LCD), Android Pathfinder Project. 2.5DCi z DPF, automat. Szyberdach, klima 3 strefowa, bi-xenon z poziomowaniem i spryskiwaczami, składane lusterka elektrycznie, podgrzewane fotele przednie, tempomat, stopnice boczne, hak firmy Nissan, system bezkluczykowy Keyless. Jestem 2 właścicielem - faktura z salonu na 219tyś zł. 
Dwa komplety kół: zimówki Yokohama Geolandar I/T* bieżnik myślę że ok 9mm na oryginalnych alusach Nissana, letnie Continental ContiSport SUV 5 biężnik ok 7mm na oryginalnych aluskach Nissana.

Poprawione w aucie: rozrząd (oryginalne łańcuchy i napinacze Nissana), pompa oleju z wersji 195KM, wtryskiwacze po regeneracji, turbo po regeneracji, EGR regularnie czyszczony oryginalny, wymieniony SCV DENSO, łożyska w piastach przednich, nowe amortyzatory szyby klapy bagażnika (Nissan USA), klamka drzwi tylnych (metalowa - Nissan USA).

Amortyzatory przednie firmy Dobinsons, zawieszenie częściowo poliuretanowe.
Wszystkie akcje serwisowe: lakierowanie klapy pod osłoną nad tablicą rejestracyjną klapy bagażnika z dodatkową folią uniemożliwiającą przecieranie, wymiana wiązek sterowania foteli elektrycznych.

Suchy czysty bez wycieków, wszystkie osłony silnika i skrzyń na swoim miejscu, składana półka bagażnika i mata też jest. Gotowy do jazdy, lać i jeździć. Jedyna rzecz do zrobienia do konserwacja ramy. Dziur nie ma, brak pęknięć tylko rude naloty co brzydko wygląda. Z ręką na sercu mogę powiedzieć że jest to bezwypadek.

Wartość: 46-50tyś zł.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kolegi niemalże dwukrotnie przekracza mój planowany budżet:) Oczywiście nie neguję tego w żaden sposób, bowiem każdy ceni swoje auto adekwatnie do jego stanu. Generalnie jestem myśliwym - w związku z powyższym szukam samochodu, który nie musi być idealny ale też - rzecz jasna - nie chcę ulepa:) Bacznie śledzę internety i wnioskuję że za około 20 tysięcy można coś konkretnego wyhaczyć - oczywiście cały czas mówimy o pathfinderze. Fajnie jakby kolega podesłał kilka fotek tak orientacyjnie:) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 20 tyś zł. Ciężko będzie coś naleźć żeby ulepem nie było. Przyzwoity model od 35tyś zł. Generalnie problemem w Patku jest silnik a właściwie utrzymanie w dobrej kondycji a z tym u nas niestety jest słabo. Generalnie wszystkie bolączki ci opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jeśli chodzi o silnik to rzecz pierwszorzędna - to w sumie najważniejsze a zaraz po tym jest podatność na korozje czy też ogólny stan wizualny samochodu. Nie szukam ideału, nie oszukujmy się, samochód będzie używany częściowo w leciutkim terenie (tyle żeby po deszczu dojechać na polowanie leśną drogą) lub też przebrnąć przez większe koleiny (jednakowo ma się nadawać na jazdę do kościoła:)) nie mając przy tym duszy na ramieniu jak to jest w przypadku mojego obecnego auta którym się poruszam z uwagi na bardzo niski prześwit:) No i jeszcze napędy..  nie ma opcji żeby to było nie sprawne, generalnie resztę da się ogarnąć nawet jak wnętrze samochodu będzie troszkę podrapane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Potrzebuję kupić duże rodzinne auto, jako alternatywę dla minivanów rozważam Pathfindera.

Znalazłem COŚ TAKIEGO poprosiłbym o opinię bardziej obeznanych. Niby tanio, ale ostatnio też przerobiłem sprzedaż auta, które oceniałem na okolice 30 a poszło za 22,5 więc wiem, że różnie bywa ze sprzedażą.

Auto ma być rodzinnym dupowozem, pytanie czy takie po off-roadowe będzie dobrym pomysłem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mikimisz,

to ogłoszenie wisi już długo - ja szukałem od połowy 2018 roku i te z Twego wisi na bank od października - może wcześniej. Podejrzewam że ludzi odstrasza przebieg - ale przynajmniej jest szansa że prawdziwy. Bez oglądania nic się nie dowiesz. Wypytaj telefonicznie właściciela o rdzę (na ramie też), o to jak często zmieniał olej, kiedy wymieniał rozrząd i czy auto miało jakieś większe naprawy (sprzęgło, turbina, wtryski). Jeśli tak to fajnie jakby miał na to papiery.

Może też starsi (stażem)i koledzy coś od siebie dorzucą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzi odstrasza pakiet off roadowy, snorkel,wyciągarka, ATki, listwa led.. może i zawiecha 2"

skoro był tak modzony to z pewnością pod jazdę w terenie, no chyba ze był to ktoś kto lubi taki wygląd a w teren wjechał od wielkiego święta lub ma domek w górach...

albo, dalekie wczasowe wyprawy.

jeśli notorycznie było jeżdzone offroadowo to wiadomo, zawiecha, napędy, piasty , przeguby dostaja swoje popalić.

Oczywiście nie ma się czego bać, trzeba dobrze zerknąć na wszystko (i pod dywaniki) bo może ten path być w dosyć dobrym stanie a takie terenowe doinwestowanie troszkę kosztuje.

Musicie panowie pamiętać iż 90% pathów nigdy nie widziało off roadu, a "normalnemu" Kowalskiemu takie dodatki  są niepotrzebne i psują wizerunek auta.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

Mam jeszcze pytanie do użytkowników, jak się mają koszt utrzymania Patka do "zwykłego auta", mam na myśli serwis, eksploatacje - x2 cz bardziej x5?

Nie jest to decydujący argument, ale chciałbym mieć chociaż orientacyjne rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:"Mam jeszcze pytanie do użytkowników, jak się mają koszt utrzymania Patka do "zwykłego auta", mam na myśli serwis, eksploatacje - x2 cz bardziej x5?"

otóż... wszystko zalezy z czym będziemy porównywac jeśli z Tico to x5 albo i więcej , jesli z BMW, Mercedesem albo suvem  Jaguara, Porsche czy innym to będzie jak przy porównaniu Tico z Pathem na korzyśc nissana.

Cześci ekspolatacyjne od kilkudzisięciu do kilkuset zł,  płynów ustrojowych wchodzi 2x-3x.więcej a nizeli w "zwykłym aucie" Niestety ale w pathu oleje (wszystkie) się wymienia o czym informuje ksiązka serwisowa...

To nie jest tylko kupno 4l oleju plus filtr, jak w zwykłym aucie.... Oczywiscie tragedi nie ma, nikt nie każe kupować oleju za 150zł/1l. ani ori filtrów w serwisie...

Odnośnie opon tu już niestety koszta są bo od 500zł za jedną sztukę trzeba liczyć, ale też nie ma zle skoro do "plaskaczy" za niskoprofilówki możemy zapłacić i 800-900 zł/szt.

Spalanie, to już niestety średnio 10l/100km , a może i więcej. Zależy od kierowcy, miasta, warunków na drodze, stanu tech itd, itp...

Jeśli porównamy patha z np 1.8-2l benzyną jeszcze w dodatku turbo.... to 2.5 diesel nissana jest oszczędny , a nawet bardzo przy tej masie, i aerodynamice budowli sakralnej z przełomu  16 i 17 wieku...

Jeśli słyszę jak mały benzynowiec , "połowa" patha pali 12-14l/100km po mieście mówię- sorry panowie ale mnie nie stać na tak paliwożerne  autko dlatego pozostanę przy swoim 2 tonowym klocu z 2.5l dizlem.....

Części- tu już niestety rozbieżności są ogromne i co niektóre podzespoły są 2 a nawet 5x droższe od tych w aucie zwykłego Kowalskiego -Nissan a do tego rzadkość na naszych drogach oto powód.

np. remont zawieszenia, lift 2"- nowe amory, sprężyny, polibusze do wahaczy zamiast ori gumowych, sworznie, śruby to koszt blisko 5 tyś zł bez robocizny mechanika.

Następna sprawa, wielki minus, mało mechaniorów zna się na tym aucie..... (specjalnie pisze mechaniorów bo mechanik da sobie radę a jesli nie wie to zerknie do serwisówki, bo ci pierwsi to ruszą i spier....... jeszcze bardziej)

ogólnie wszystko jest do ogarnięcia, nawet sciągnięcie  trudno dostępnych części do dyfra za połowę ceny (naszego serwisu)  z Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ciągu 5 dni..... :-)

 

Edytowane przez KrisT
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

nie jestem pewien czy jest to  odpowiednie miejsce, ale gdyby ktoś był zainteresowany oferuję swojego Pathfinder na sprzedaż. Jeśli umieszczenie tej informacji jest niezgodne z regulaminem, z góry przepraszam i proszę o jej usunięcie.

Poniżej kilka informacji. Niedługom wystawię auto na OTOMOTO.

 

Nissan Pathfinder 2006r. Polski salon wersja LE 7os. Silnik 2.5 diesel 175 KM (fabrycznie bez DPF)

 

Do sprzedania oferuję Nissan Pathfindera wyprodukowanego w 2005 roku, pierwsza rejestracja maj 2006. Samochód w posiadaniu jednego właściciela do lutego 2016 roku, kiedy to został przeze mnie zakupiony.  Wnętrze auta w bardzo dobrym stanie, po zakupie auto zostało gruntownie wysprzątane z zakładzie autodetailingu. Od zakupu samochód został doinwestowany oraz wszelkie ewentualne niesprawności były usuwane na bieżąco. Kangur z przodu widoczny na zdjęciach został zdemontowany.

Auto od „dbalucha”.  Większość napraw przeprowadzona została na częściach oryginalnych.

                                            

Z samochodem rozstaję się niestety ze względu na żonę. Piękna i bestia nie są niestety kompatybilne, pokłady wytrzymałości mojej żony uległy wyczerpaniu. Jest to dla niej zbyt duży samochód do użytkowania w mieście. Jesteśmy zmuszenie do zmiany auta na bardziej przyjazne w uzytkowaniu.

Wyposażenie:

1.      Wbudowana nawigacja.

2.      3-strefowa klimatyzacja

3.      Skórzana tapicerka

4.      Szyberdach

5.      Elektrycznie regulowane fotele przednie

6.      Przyciemniane szyby

7.      Opony zimowe bieżnik 7mm

8.      Manualna Skrzynia biegów

9.      Światła ksenonowe

Cena jaka mnie interesuje to  43000 PLN.   Przebieg  204500 km.  Auto w ciągłej eksploatacji

Historia napraw.

Data

Przebieg

Zakres pracy

Koszt

10.08.2018

197515

Wymiana filtra kabinowego

58

09.08.2018

197506

Serwis klimatyzacji

150

06.08.2018

197139

Wymiana przewodów tylnego parownika klimatyzacji. Oryginalne przewody zastąpione elastycznymi.

500

19.06.2018

194234

Oryginalny napinacz kompletny pompy wspomagania. Nr. części 11925-VC80A. 

247

01.06.2018

192950

Wymiana kompletnego rozrządu. Części oryginalne Nissan: górny, dolny łańcuch, koła zębate pompy, wałków rozrządu, wału korbowego. Wymiana pompy oleju na nową zmodyfikowaną, wymiana uszczelniacza pompy, wymiana o-ringów pompy, uszczelki górnej pokrywy.

4000

01.06.2018

192950

Wymiana oleju silnika.

200

23.03.2018

189990

Wymiana tuleji przedniego mostu+nakrętek przegubu przedniego wahacza+wymiana przedniej dolnej prowadnicy prawego przedniego zacisku.Regeneracja alternatora. Wymiana tylnej poduszki silnika.

1960

24.01.2018

186880

Uszczelniacz prawej półosi Nissan 40227-EA00.Olej tylnego dyferencjału 75W-90 Revenol VSG Fullsynth

350

21.01.2018

186340

Płyn wspomagania Millers ATF SPIII-WS wymiana.Olej w przednim "moście" dyferencjale. Motul 80W-90 GL-5 MO2S.Olej skrzyni biegów Mitasu 75W-90 GL-4.Olej skrzyni rozdzielczej Millematic ATF SPIII-WS.

810

04.01.2018

185275

Regeneracja turbosprężarki. Garret GT2056V 751243-2 14411EB300.Chlapacze tylne .Krzyżak układu kierowniczego.Piasta koła przód prawy. Płyn chłodniczy. Wymiana oleju.

3433

19.12.2017

184385

Naprawy blacharsko lakiernicze. Zniwelowanie ognisk  pierwszych ognisk korozji. Malowanie - klapa bagażnika, drzwi wszystkie 4 sztuki, błotniki przednie, błotniki tylne, dach, lewy brzeg przedniego zderzaka. Wymiana szyby przedniej na nową, wymiana ślizgów zderzaka tylnego.

7320

28.07.2017

180283

Światła do jazdy dziennej  OSRAM LEDriving FOG. Koszt instalacji Czujniki parkowania tył-VALEO.Koszt z montażem.Wymiana uszczelniacza półosi lewej przód.

2146

03.07.2017

178836

Wymiana amortyzatorów, sprężyn oraz elementów mocowania tylnych amortyzatorów oraz sprężyn. Peddets Trakryder.

2440

23.03.2017

174900

Remont zawieszenia (części zgodnie z fakturą). Wymiana przednich sprężyn oraz amortyzatorów Peddeers Trakryder. regeneracja alternatora,

11800

13.03.2017

174680

Wymiana świec żarowych NGK 93293 świeca żarowa D-Power

285

06.03.2017

174408

Wymiana akumulatora

350

02.03.2017

174111

Pełen serwis wymiana wszystkich płynów i olei. Wymiana pompy wody, termostatu, piast kół przednich, rolka paska alternatora, pasek alternatora, pasek wspomagania, regeneracja zacisków hamulcowych, wymiana tarcz i klocków hamulcowych,wymiana elastaycznych przewodów hamulcowych. 

8620

Łączny koszt

44669

 

20170807_191626.jpg

20170807_191618.jpg

20170807_191854.jpg

20170807_191654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napaliłem się na Pathfindera.

Potrzebuję dużego samochodu, bo bliźniaki są w drodze, a mam też dużego psa, z którym wszędzie jeździmy.

Porównywałem Pathfindera do Pajero i pierwszy jest po prostu tańszy.

Jest jedna kwestia, której nigdzie w necie nie mogę ustalić, a ja już znalazłem jakieś dane, to są one chyba niewiarygodne.

Otóż muszę zmieścić klatkę dla psa w bagażniku (szerokość 70cm, na 108cm długości) + wózek dla bliźniaków z tym całym majdanem... W Pajero podają, że szerokość bagażnika to 1340cm. W Pathfinderze z kolei gdzieś wyczytałem 1128mm w najwęższym miejscu. To trochę niewiarygodne, bo moja cytryna ma tyle samo...
Dlatego mam olbrzymią prośbę do szanownych właścicieli Nissanów. Bardzo proszę o informację, jaka jest faktycznie szerokość bagażnika w tym samochodzie?

Reszty informacji nie potrzebuję - silnik wybrany, skrzynia też, przedział rocznikowy także, w zasadzie mam już nawet upatrzone ze 3 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też jestem na etapie poszukiwań pathfindera... Jak ktoś ma coś sprawdzonego na oku prosiłbym o link... Info... Szukam czarnego lub grafitowego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry.

Zastanawiam się nad zakupem tego Patka 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-2-5-d-se-salon-pl-1wl-gwarancja-ID6BO0vr.html#b384956e79

ale po lekturze tylko tego wątku mam wątpliwości czy to dobry kierunek ?

Bo niby krajowy, serwisowany, ale serwisy co 30 tys km, i z tego co wyczytuję to zabój dla motoru, rozrządu( mam na myśli interwał).

Co szanowne Grono może podpowiedzieć na podstawie powyższego ogłoszenia ?

Z góry dziękuje za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 15:57, Irex napisał:

Dzień dobry.

Zastanawiam się nad zakupem tego Patka 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-2-5-d-se-salon-pl-1wl-gwarancja-ID6BO0vr.html#b384956e79

ale po lekturze tylko tego wątku mam wątpliwości czy to dobry kierunek ?

Bo niby krajowy, serwisowany, ale serwisy co 30 tys km, i z tego co wyczytuję to zabój dla motoru, rozrządu( mam na myśli interwał).

Co szanowne Grono może podpowiedzieć na podstawie powyższego ogłoszenia ?

Z góry dziękuje za opinie.

Szukasz w Warszawie? Może byłbyś zainteresowany: https://gratka.pl/motoryzacja/nissan-pathfinder-r51/ob/8012741

Pierwszy właściciel, kupiony w polskim salonie. Auto teścia, który przesiadł się do RX-a, a dla mnie trochę za duże (pierwszy samochód). W Suwałkach ciężko jest znaleźć chętnego dlatego w przyszłym tygodniu powinien być już u mnie w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/29/2019 at 9:57 AM, Irex said:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-2-5-d-se-salon-pl-1wl-gwarancja-ID6BO0vr.html#b384956e79

ale po lekturze tylko tego wątku mam wątpliwości czy to dobry kierunek ?

 

Wazniejsze od stanu silnika jest stan budy, powypadkowosc , ja bym się chyba tak bardzo nie bał tych długich interwalow , jeśli tylko 125tys km.. to taka granica,  tylko przepłukał silnik , zalał dobry olej i zmienił co 15tysi. To auto używane ideału nie kupisz, ważne aby bezpieczne. Szukałabym natomiast wiarygodności przebiegu. Jest nowa moda cofka i serwis potwierdzający przebieg. Wolałbym przebieg 125 tys i interwały co 30tys niż, przebieg 250 i interwały co 15tysi. Ty kupując nawet auto z przebiegiem 100tysi, nie wiesz czy np. silnik nie był trochę przegrzany. W aucie wszystko się zużywa od uszczelek, gum, sztywność karoserii, ramy, lampy, szyby, skrzynia biegów po silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 tyś km. eliminuje z zakupu. Dlaczego ano dlatego że pasowałoby przed zakupem sprawdzić w jakim stanie są panewki. W szczególności na 4  tłoku.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrykkolos, dziękuje za info. Na razie bardzo wstępnie przymierzam się do zmiany samochodu, i zaintrygował mnie Patek. Jednak ze względu na ceny serwisu/części, chociażby z zestawienia MariuszaS chyba sobie daruję ten model.

sq9mcs widzę, że przekazujesz tu wiele cennych i obiektywnych informacji, które potencjalnemu nowemu użytkownikowi dają rzeczywisty obraz zalet i wad tego modelu. Duża piona za to !

Kazik_R52 to o czym napisałeś, to sama prawda. Wiem, bo zjeździłem wiele nowych(służbowych) samochodów i używanych: od dwuletniej Nivy, po dwudziestoletnią „beczkę”, którą w 1,5 roku zrobiłem 90 tys km. Największa mina to Multivan 2.4 d. Moje pupilki to Corollki, obecna E12. Mimo, że poflotowa, u mnie od 8 lat, bezawaryjnie przejechała ok. 85 tys. km. Koszty: paliwo, oleje, filtry i klocki.

Ponieważ Patek byłby u mnie przewidziany jako trzecie auto, po tanim aucie na gaz, i służbowym, z którego korzystam, to przebieg Patka oscylowałby między 5 a 8 tys km rocznie, na trasach. Trochę taka fanaberia, z chęci pojeżdżenia fajnym autem, ale jak mam wydać +- 50 tysi i otworzyć studnię kosztów to trochę studzi mój zapał.

A te 50 tysi to przedział od 2006 do powiedzmy 2011 roku, wiec tez nie młode auta...i koszty by się znalazły zapewne.

Jednak gdyby Patek dalej kusił mnie swoim powabem, to jeszcze tu wrócę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wybieram się na oględziny w sobote, ktoś coś może powiedzieć ? 
Wypytałem sprzedawce, robil zawias przód i tył (amory i spreżtyny), regulacja zaworów, rozrząd kpl, instalacja gazowa 4 latenia Stag 300, wymiana całego wydechu do katów, wszystko podobno działa

https://www.olx.pl/oferta/nissan-pathfinder-navara-4-0-benz-gaz-2005r-naped-4x4-CID5-IDC81Pg.html#7677fdf214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach śliczny. Za drogi?? W moim odczuciu cena adekwatna do stanu. Nie przesadzajmy, zadbanych egzemplarzy nie oddaje się za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ogladał ktoś już tego Pathfindera?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-bezwypadkowy-2-5-cdi-4x4-exclusive-7-miejsc-raty-zamiana-ID6CAfYj.html#d271a50056


Pytanie czy te Pathfindery to takie nie sprzedawalne auta? większość z tych ogłoszeń z pół roku już wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, NissanFun napisał:

Strasznie drogi w moim odczuciu, co to znaczy wymiana wydechow do katalizatorów? Tam jest tylko kolektor ktory raczej sie nie niszczy. Pozatym jesli opis prawdziwy to wyglada spoko. 

Katalizatory oryginalne, przy wymianie tłumikarz stwiedził podobno że są w bardzo dobrym stanie. Duzo zainwestowane w auto, regulacja zaworów, rozrząd, wydech, zawias, chłodnica cieczy i chłodnica oleju wymieniona z przezroności, tarcze, klocki i łożyska, + opony Yoko Geolandr ATS. Sprzedający tweirdzi że tankować i w jezdzić. Podobno nie wymaga wkładu finansowego. 

Jaka jest teoretyczna, realna cena za taki samochodzik ? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w moim odczuciu jest wysoka jak za '05 rok. Ale to moze moje skrzywienie bo osobiscie wolę kupić samochód poniżej wartości rynkowej ale do wsppmnianych wymian, wtedy wychodzi podobnie ale jestes pewny co masz, a nie ze ktoś wymienił amory na starą sprężynę i bez sworzni, a tytułuje remont zawieszenia.

Jesscze kilka miesiecy temu wisiały tylko trzy VQ40DE i ceny w okolicach 30k. Kolejna sprawa to poroś o VIN i zamów raport, coś napewno rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...