Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Pathfindera ? Zapytaj tutaj


Gość DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.01.2021 o 18:31, mlodyzawszezdziwiony napisał:

Panowie powiedzcie jak wyglada temat wytrzymalosci skrzyń automatycznych w dieslach 2.5? Ogolnie chciałbym wkoncu automat, moze by sie ktos wypowiedział kto remontowal skrzynie, jaki koszt remontu automatu itd?

Odnośnie swojego to przez 8 lat eksploatacji automat chodzi cały czas tak samo sprawnie jak w momencie wyjazdu z salonu.

Edytowane przez jaszczur_zybex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :)

Po 6 latach jezdzenia X-trailem T30 przyszedl czas na cos wiekszego.

Czy podpowiecie moze cos nt tego samochodu:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-2-5-171km-salonpl-i-rej-2008-4x4-7-os-ID6DCExU.html?fbclid=IwAR0RkHwND_5o0RyqInZks6nW-K6Z6YndWqgMxO0i0OuXECwkclumyqH2vrQ#3e04216089

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomasz Antkowiak napisał:

Dzien dobry :)

Po 6 latach jezdzenia X-trailem T30 przyszedl czas na cos wiekszego.

Czy podpowiecie moze cos nt tego samochodu:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-2-5-171km-salonpl-i-rej-2008-4x4-7-os-ID6DCExU.html?fbclid=IwAR0RkHwND_5o0RyqInZks6nW-K6Z6YndWqgMxO0i0OuXECwkclumyqH2vrQ#3e04216089

 

 

Witaj. Auto wygląda atrakcyjnie. Oczywiście z racji sprzedaży przez handlarza trzeba być czujnym. Rysy i wgniecenia na bokach, pytanie czy było coś poważniejszego czy faktycznie tak jak wydaje się ze zdjęć drobiazgi.

Co do stanu technicznego to nie wiadoma. Żadnych informacji o pojeździe, m in. kto i jak jeździł, co w nim robił, itp. Trzeba by to ustalić i zweryfikować stan auta na stacji diagnostycznej lub sprawdzonego mechanika. Historia auta w miarę klarowna co może sugerować prawdziwy przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na szczeliny miedzy zderzakiem przednim a błotnikami. Szpara po prawej stronie jakby wieksza niż fabrycznie.A po lewej wcale jej nie widać.

Mógł ktos tym samochodem dobić i potem zamontował czujniki parkingowe -przód i tył . Nie są oryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te otarcia mogą być po parkowaniu. Sam mam taką po prawej stronie. Żona się nie zmieściła i trochę v60 przytarła. I tak to wygląda jak na zdjęciach lewej strony. Aczkolwiek to po prawej jakoś nie pasuje do reszty. Mocno i przez cały samochód, stopień raczej by się nie utrzymał.

Zderzak z przodu nie ma maskownic po obu stronach wlotu powietrza. Coś tam było robione, może dzwon i przód zrobiony i nowa kierownica zpoduchą wymieniona po wystrzale? Dodatkowo brak osłon błotnych,a te przednie chyba były w każdym że stopniami bocznymi. 

Przy włączonym silniku kontrolka ESP I po lewej się świecą. Jakby coś mu dolegało. Te pomarańczowe nie powinny świecić, no chyba że ESP wyłączone to ta od ESP tylko świeci.

Środek ma odpicowany, jak dla mnie kierownica za mało wytarta jak na taki przebieg. 

 

Edit: właściciel miał 1 dziecko. Samochód 7 osobowy a nie 5 jak w treści ogłoszenia. 

poza tym skóry,  elektryka i automat  bez navi ? Jakaś dziwna konfiguracja wyposażenia. 

Tyle widać na zdjęciach, resztę trzeba na miejscu ocenić. 

Pozdrawiamy 

Ml

Edytowane przez Mleczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jaszczur_zybex napisał:

Witaj. Auto wygląda atrakcyjnie.

w zadnym miejscu to auto nie wyglada atrakcyjnie, powiedzialbym nawet ze znacznie ponizej sredniej
rdza na blotnikach malowana a spod niej juz widac purchle, fotel kierowcy wygnieciony i przetarty
na opraciu (jazda miejska na krotkich odcinkach?), manipulatory na podlokietniku podrapane (kobieta
w bizuterii?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szukam Patka od dłuższego czasu, były ciekawe egzemplarze ale był to drugi kraniec Polski i praktycznie były sprzedawane od ręki. Kilka ogladałem ale nic ciekawego albo bardzo zmęczone swoim życiem. Szukam w dieslu, rocznikowo od 2010, kwota na zakup około 50tys. - oczywiście przy samochodzie wartym więcej zawsze jest jakieś pole manewru z kwotą. Ważne abym nie musiał na dzień dobry pakować w niego 20tys. Może ktoś coś wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czas zmienić starą Hondę Civic na coś bardziej wyprawowego i dzielniejszego w terenie ;)

Chciałbym trochę pojeździć po Bałkanach i Skandynawii i tak sobie myślę, że fajnym rozwiązaniem byłby X-Trail lub Pathfinder (roczniki koło 2008 w moim budżecie). Znam te auta ze zdjęć i filmów ale chciałbym je zobaczyć na żywo, usiąść, przymierzyć się itp.. 

Czy są na forum użytkownicy X-traila i Pathfindera z trójmiasta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chce zakupić patfindera myślałem o benzyna z gazem coś koło 3,0 albo samej benzynie żeby zagazować chodź nie pogardzę dizlem , auto ma służyć do jazdy codziennej + wyjazdy w Polskę około 2 tysięcy kilometrów miesięcznie, Na co zwrócić uwagę przy zakupie czy przebiegi bardzo zabijają auta czy lepiej szukać coś koło 200 tysięcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Panaceu napisał:

Witam wszystkich chce zakupić patfindera myślałem o benzyna z gazem coś koło 3,0 albo samej benzynie żeby zagazować chodź nie pogardzę dizlem , auto ma służyć do jazdy codziennej + wyjazdy w Polskę około 2 tysięcy kilometrów miesięcznie, Na co zwrócić uwagę przy zakupie czy przebiegi bardzo zabijają auta czy lepiej szukać coś koło 200 tysięcy 

Nie ma Pathfinderów w 3.0 benzynie. Są 3.3, 3.5 ale to R50. 3.0 jest ale diesel. Najważniejsze w Pathu na co nalezy zwrocic uwagę to rama, buda, skrzynia jeżeli jest automatyczna (czy wymieniany był olej etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

halo, cześć

sprzedałem swojego Pathfindera kilka dni temu. 260tyś zł po 14 latach i 240tyś kilometrów frajdy z jazdy poszło za 15 kawałków (buu, trochę mi smutno). Co zauważyłem przez te lata:

- nigdy nie słuchaj mechanika, ten zawsze Cię oszuka by zarobić lub (najczęściej) sam nie ma pojęcia o czym mówi. Ufaj własnym osądom i podejrzeniom

- jeśli masz wątpliwości lub czegoś nie wiesz - zawsze pytaj na tym forum. Rodzina Pathfindera to wyjątkowa społeczność. Żaden inny model nie wzbudza tyle kontrowersji i nie posiada takiej ilości wyznawców. 

- regularna kąpiel auta w myjni (zawsze w pierwszym tygodniu każdego miesiąca - obowiązkowa, nawet jak "ale jestem czysty" zapobiegnie wielu problemom, zwłaszcza tych z przednimi piastami i korozją na łączeniach zderzaków

- jeśli zauważysz stukanie, zgrzytanie - zacznij o tym myśleć. Jeśli zauważysz usterkę, zazwyczaj jest już za późno

- nie bój się rozebrać swojego samochodu do rosołu, z pewnością uda Ci się naprawić usterkę, pozyskasz bezcenne doświadczenie przy kolejnych naprawach, które dość szybko okażą się równie proste i szybkie co te ostatnie 

- wymiany filtrów i niektórych płynów to dziecinnie prosta zabawa. Olej jednak zawsze wymieniaj w warsztacie (w dodatku na to patrz - podpowiesz mechanikowi jeśli coś robi źle - a to jest pewne, że zrobi źle) - z przyczyn ekologicznych

- i znowu - dbaj o swojego Pathfindera, odwdzięczy się całymi latami bezawaryjnej pracy lub awarie nie będą ani kosztowne ani uporczywe

- omijaj mechaników z Warszawy - wszystkich, bez wyjątku - to banda hochsztaplerów. Jeden z dwóch, godnych polecenia, pracuje na Sadybie, ale jest ciągle zajęty a koszt jego pracy jest porównywalny z nowym samochodem (w przenośni rzecz jasna). Drugi, właściciel warsztatu obok E.Leclerc na Ursynowie ma sporo wiedzy ale ogranicza się do diagnozy - naprawy raczej zawęża do zawieszenia. Fajny chłopak pracował w Bochni (w Cold'zie, nie pamiętam nazwiska, zajmował się klimą, jako tam jedyny), młody ale z wyjątkowo otwartym umysłem). 

Powodzenia i dużo cierpliwości życzę. W zamian otrzymasz od swojego samochodu naprawdę wartą każdych pieniędzy "miłość i wierność maszyny". Ja jadę dalej z duchem czasu - BMW iX3, oczywiście elektryczny :- ) 

PS, to był ulubiony samochód mojej żony, oczywiście jako pasażera :- ) "że taki... bezpieczny, ...i duży, ...i nasz". Było warto. Polecam R51. 

 

edit: poprawa literówki 

Edytowane przez ert
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

poszukuję dużego rodzinnego samochodu, który wjedzie prawie wszędzie(działka w górach, polowanie). Wybór padł na Pathfindera. Znalazłem taki egzemplarz https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-r51-doinwestowany-bez-wkladu-auto-w-super-stanie-ID6DKGXr.html , co o nim myślicie? Przebieg duży, ale pewnie przez to niekłamany. Z kolei czytałem, że w tych silnikach mogą się odezwać panewki więc troche strach, a chciałoby się troche tym autem pojeździć. Poza ogólnie pojętym dobrym stanem technicznym(rama, napędy) zależy mi na automacie i nieskórzanej tapicerce:) Może ktoś z forumowiczów będzie się pozbywał swojego wypicowanego cacka? Budżet planuje w okolicach 30k, oczywiście jeśli będzie stan "igła" to wiadomo, że warto dopłacić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.11.2021 o 23:14, wonsz napisał:

Cześć wszystkim,

poszukuję dużego rodzinnego samochodu, który wjedzie prawie wszędzie(działka w górach, polowanie). Wybór padł na Pathfindera. Znalazłem taki egzemplarz https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-r51-doinwestowany-bez-wkladu-auto-w-super-stanie-ID6DKGXr.html , co o nim myślicie? Przebieg duży, ale pewnie przez to niekłamany. Z kolei czytałem, że w tych silnikach mogą się odezwać panewki więc troche strach, a chciałoby się troche tym autem pojeździć. Poza ogólnie pojętym dobrym stanem technicznym(rama, napędy) zależy mi na automacie i nieskórzanej tapicerce:) Może ktoś z forumowiczów będzie się pozbywał swojego wypicowanego cacka? Budżet planuje w okolicach 30k, oczywiście jeśli będzie stan "igła" to wiadomo, że warto dopłacić:)

Cześć,

Jako użytkownik Pathfindera przez 1,5 roku mogę powiedzieć, że silnikiem martwiłbym się najmniej Przede wszystkim polecam sprawdzić stan ramy opukując ją porządnie młotkiem szczególnie w okolicach mocowań tylnej belki oraz baku paliwa. Jeżeli sprzedający nie wyrazi na to zgody to nawet bym nie przechodził do dalszego oglądania samochodu. Proponowałbym Ci szukać aut, gdzie właściciel zakonserwował ramę i ma zdjęcia z całego procesu jednak takich egzemplarzy jest jak na lekarstwo a i ich cena do małych nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozważam zakup pathfindera, czy mógłby ktoś podać wymiary bagażnika, szerokość, długość, wysokość do rolety i dachu przy 5 fotelach? 

 

Czy pathfinder r51 występował w dwóch wersjach zawieszenia? Z mostem sztywnym bądź na zawieszeniu nie zależnym? 

Jaki jest przedział cenowy za dobrym egzemplarz w wersji silnikowej 2.5?

Edytowane przez Szymon.ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary +-:

- szerokość pomiędzy półkami - 114 cm, ponad 145 cm

- długość - 114 cm

- wysokość do rolety - 45 cm, do dachu 93 cm (dach jest nierównomierny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 14:01, Szymon.ha napisał:

Czy pathfinder r51 występował w dwóch wersjach zawieszenia? Z mostem sztywnym bądź na zawieszeniu nie zależnym?

Występował tylko w wersji z tylnym zawieszeniem niezależnym. Ale jeżeli masz potrzebę to zawieszenie z mostem sztywnym pasuje od navary. Jeżeli znajdziesz egzemplarz za około 25-30 tys z rocznika 2007 do 2010 który nie był "topiony" to jest duże prawdopodobieństwo,że po konkretnej konserwacji jeszcze z 5 lat pojeździsz bez problemu.  A tak naprawdę to przy kupnie trzeba szczególną uwagę zwrócić na elementy konstrukcyjne. Nie ma co oszczędzać,  jechać na stację diag. czy warsztat z podnośnikiem,kanałem latarka w rękę i konkretnie oglądnąć od spodu z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i podanie wymiarów. 

Co do zawieszenia, to po prostu znajomy mi mówił że oglądał kiedyś pathfindera i widział takiego z sztywnym mostem i chciałem to wyjaśnić. 

Co do cen, to po prostu obserwuję dość krótko i nie znam jeszcze średniej rynkowej. 

Podałeś roczniki 2007-2010, czy to znaczy że nie należy zwracać uwagi na wcześniejsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymon.ha napisał:

 

Podałeś roczniki 2007-2010, czy to znaczy że nie należy zwracać uwagi na wcześniejsze? 

Czy to 2005 czy 2010 jeżeli był poprawnie eksploatowany będzie dobrze służył. Jak z każdym autem im starszy tym może być więcej problemów. Ale to nie jest reguła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć wszystkim 😃 

Jeśli zadane przez moją osobę były, to przepraszam za nieuwagę w czytaniu poprzednich wypowiedzi. 

Jestem nastawiony na zakup Pathfindera R51 rocznik od 2005 do 2010, aczkolwiek mam pewne wątpliwości, na jednych forach piszą jedno, zaś na drugich forach przeciwności, a informacje zawarte w nich są bagatela sprzed kilku lat!

Może co nieco o tym po co mi w ogóle ten samochód, no rodziny nie posiadam, mam jedynie dziewczynę, także do wożenia dzieci jak na tą chwilę się nie przyda, głównie jestem nastawiony na jazdę codzienną tym autem, czy to do pracy, czy po prostu na zakupy, bądź nocne przejażdżki, no typowe auto. Jazda w terenie, jeśli chodzi o nią, to wręcz mogę powiedzieć, że okazjonalnie, aczkolwiek mieszkam w okolicach Wolina (wyspa Wolin), dokładniej na wsi, gdzie drogi nie są zachwycające i często zmuszanym do szybszego przemieszczania jeżdżę drogami leśnymi i szutrowymi, choć nie ukrywam, że czasami człowiek ma ochotę wjechać głębiej w las i się nacieszyć, aczkolwiek moją A6 jest trochę ciężko 😂. Powiecie kup sobie X5, Q7 czy ML, no właśnie nie, w Pathfinderze, jak dla mnie, przewagą jest wygląd, po prostu bardzo mi się podoba ten samochód z wyglądu, mój dziadek miał navarę w pracy i nie narzekał, a z tego co czytałem to konstrukcje bliźniacze.  Ogólnie rzecz biorąc, auto ma służyć mi na codzień, do tego chcę go kupić z myślą o podróżowaniu w tereny nieco cięższe, gdzie osobówką czy wyżej wymienionymi Suvami nie dam rady wjechać. chciałbym się podzielić listą początkowych przeróbek do patchfindera, którą planuję od kilku tygodni :

  •  Poszerzenie nadkoli (tutaj wchodzi tylko i wyłącznie fjallasport) + większe koła
  • Podwyższenie pojazdu o 2 cale
  • Dodanie orurowania przedniego i tylnego wraz z customowymi stopniami do wsiadania
  • Dodatkowe oświetlenie na dachu jak i na zderzakach
  • Obszycie wnętrza skórą brąz i czerń, (auto do tapicera + przeróbka foteli i tylnej kanapy na wygodniejsze)
  • Jako, ze nawigacja i zwykłe radio montowane fabryczne jest na 2din, to wstawienie nawigacji/stacji multimedialnej (system android)
  • Przedłużenie podłokietnika (spawanie plastiku - później i tak będzie obite skórą/materiałem) bądź dodanie do foteli podłokietników kapitańskich
  • Oświetlenie "ambient" w środku
  • Zmiana plastików na czarne, drewniane, coś na styl mercedesa
  • Zaraz po zakupie maksymalne i profesjonalne zabezpieczenie podwozia
  • Oświetlenie w lusterkach padające na ziemię po otwarciu auta z kluczyka
  • Dodatkowe wyciszenie wnętrza
  • Zabezpieczenie spodu silnika osłoną z aluminium

Lista, jest dopiero na początkowym etapie planowania, później będzie dochodzić reszta 😁

Auta nie zamierzam topić, czy go upalać, co do jazdy to w wyścigówkę się nie bawię, ale zawalidrogą też nie jestem, czasami wiadomo, da się "lekko" gazu. Ogólnie rzecz biorąc nie chcę kolejnego powtarzającego się auta typu : Q7, ML, X5, tylko coś swojego z czego będę dumny a jednocześnie będzie się wyróżniał na drodze swoim niecodziennym wyglądem, malowanie na czarno z dodatkami w kolorze czerni, czyli czarny i jeszcze raz czarny z dodatkiem czarnego. Tylko właśnie chciałbym rozwiać swoje wątpliwości co do zakupu zwracając się do was, jako użytkowników tych pięknych maszyn zadając kilka pytań:

  1. Jak wygląda jazda tym maluszkiem, czy jest jakkolwiek komfortowa? Głownie chodzi o głośność w środku przy prędkościach 120-130 km/h.
  2. Jak sprawuje się silnik 2.5D - bo takiego zamierzam kupić (dokładniej 174 km), jest mocno awaryjny?  Czytałem, że jego bolączką jest temperatura oraz słaby rozrząd który się rozciąga - również wyczytałem, ze jest jakiś mocniejszy zamiennik rozrządu
  3. Gdzieś wyczytałem, że jeździ nim się jak czołgiem, co mi się spodobało, jest to prawdą?
  4. Ogólnie i szczerze, czytając moje poprzednie wypociny, czy polecacie ten model?

Jeszcze adnotując do pytania 1 - olej chcę i będę zmieniał często, do tego płukanki, czy cermaizery do silnika, po czym chciałbym zrobić jego generalny remont, a do tego, nowa turbosprężarka, oraz polepszenie chłodzenia silnika. 

Sumując moją wypowiedź wraz z zawartymi pytaniami będę wdzięczny za odpowiedzi 😀

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

Rozkminiam zakup z silnikiem 3.0 V6 Diesel (V9X). Obecnie tylko 2 ogłoszenia na znanym portalu:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-3-0-v6-231km-gwarancja-salon-pl-serwisowany-aso-ID6F8ypg.html

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pathfinder-ID6EUnZO.html

Poproszę o opinie o silnikach, ich największe bolączki, a może mają same zalety.

Skrzynie biegów automatyczne takie same jak w 2.5D? Wymiana oleju maks co 100k km? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 21:16, apsik napisał:

Wymiane oleju w automacie robi się co 5 lat lub 60-70K

Dzięki za info. A to ta sama skrzynia co w 2.5?

Ponowię pytanie - czy te silniki mają znane wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jest inna, w sensie na pewno ma inne przełożenia, korpus to może i ma ten sam.

2.5 miały wadliwe rozrządy, jest u nas na forum dokładna rozpiska co się sypie, jak wymienić i co zrobić aby się to nie powtarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...