Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Pathfindera ? Zapytaj tutaj


Gość DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja aktualnie też bym szukał 4,0 w benzynce - same plusy w porównaniu do DCI - moc, trwałość (sprzęgło, dwumasa, wrażliwość na słabsze paliwo którego jest pełno w polskich stacjach itp.), ale nie odpuszczałbym 4x4 - bo są takie wersje. Może ominąć Cię kupa świetnej zabawy. Ja ogólnie też wolę "kanciate" pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie napalilem, i juz mi przeszlo, wyglad ok, ale minusow za duzo,

co powiecie na konkurencje outlander 2007 rok 2.o did albo xc90 d5 2,4 diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość budmiller

Podane modele to raczej nie ten segment Outlander to raczej porównywalny z X-trailem a Volvo to SUV i nijak ma się do Pata a nawet Outlandera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się gdzie chcesz jeździć. Jeżeli asfalt a chcesz żeby zimą było łatwiej i bezpieczniej to ok. Pamiętaj tylko, ż outlander tez występuje w wersji 2WD. Mam dwóch kolegów co mają outlandera i są bardzo zadowoleni. Jeden jest przedsiębiorcą budującym kotły na biomasę a drugi sprzedawcą sprzętu rolniczego. Obaj sobie bardzo chwalą, ale z czarnego nie zjeżdżają, no chyba że szuter i polne drogi (ale raczej suche).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko asfalt i prosty, bo mieszkam w uk. a 4x4 czasem sie moze przydac jak snieg spadnie. tylko outlander ma ten beznadziejny silnik diesla 2.0 z vw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również nabrałem ochoty na patha ale starsza wersja około 2002roku z motorkiem 3,5 benzyna-gaz. I tu zapytuje posiadaczy. Ile takie wozidełko pali?

Poszukuję auta które było by tańsze w eksploatacji od terrano II 2,7 tdi ale nie gorsze w terenie oraz zdolne ciągnąć bez większego wysiłku 1,5t przyczepę oraz pakowne.

Moją alternatywa jest Terrano II 2,4 ale chciałbym spróbować czegoś innego by nie było deja vu

Edytowane przez popowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Od pewnego czasu szukam Pathfindera 2005+ 2,5 dci. Ostatnio wpadl mi w oko jeden egzemplarz z pełną opcją wyposażenia z 2005r, więc jestem coraz bliższy kupna.

W związku z tym chciałbym zapytac o kilka kwestii.

1. Jak wygląda sprawa rozrządu w tym silniku? Znalazłem jednego posta ktory mowil, że rozrząd jest na łancuchu co mnie cieszy. Czy to prawda? Wystarczy kontrola napinacza? Przebieg 170k

2. Z nr VIN odczytałem, że jest to wersja SE, czy to znaczy ze jest wyposażony w "blokadę" LSD?

3. Widziałem, że niektóre egzemplarze mają kamere cofania która podczas skrętu wskazuje tor jazdy. Czy w tym roczniku tez to powinno występowac?

4. Jest gdzieś tabela wymiay oleju w silniku, skrzyni i dyferencjale?

 

Jesteście w stanie powiedzieć kilka słów o tym silniku?

 

ps. Samochodem już jezdziłem, więc potrzebuje zebrac troche informacji przed kolejnym i może ostatecznym wyjazdem do sprzedawcy :)

 

Z góry dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie i forumowiczki no i oczywiscie forumowiczów.

Mam ogromna prośbe, przymierzam sie do zakupu Nissana Pathfindera z rocznikow 2006 -2008 . Zależy mi na aucie w bardzo dobrym stanie technicznym ktore posłuży mi i dzieciakom pare najbliższych lat (mam nadzieje bezawaryjnie ) . Poczytałam sobie o tym modelu i szczerze nie wiem co o nim sadzic - czesc uzytkownikow zachwala ten model druga polowa gani go za wady .

 

Poszukuje modelu z silnikiem disla w wyzej wymienionych rocznikach w manualnej skrzyni biegów .

Mam do was kilka pytań?

WYczytalam ze sa dwie jednostki 174 i 171 konna - W tych rocznikach tez sa róznice ?

Czy Dpf wystepuje w kazdym modelu i czy sa jakieś znim problemy ?

Wymiana rozrzadu co ile kilometrow i mniej wiecej koszty wymiany ?

SIlnik - czy jest to jednoska jakos specjalnie awaryjna ?

Co do sprzegła - piszecie ze nie należą do dlugowiecznych (moze to zalezy od uzytkownika ;-)).

Jakie sa koszty wymiany ? Moze lepszą alternatywą będzie skrzynia automatyczna ?

 

Ogladam sie za autem juz od czerwca i przyznam nie moge sie na nic zdecydowac , bardzo prosze o opinie osob ktore uzytkuja ten model (wiem ze bedzie ciezko bo nie jest zbyt popularne ) .

Wazna tez dla mnie jest opinia osob ktore przede mna poszukiwaly ten model - jakies spostrzeżenia na co zwrócić szczególna uwage.

 

Wielkie dzieki za pomoc .

UFF ale sie rozpisałam

Asika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego od nowości, kupionego w 2007 roku. Wersja LE z automatem. "Świnka" - jak go nazywają forumowicz z D - ma aktualnie na liczniku 154.000 km. Poniżej kilka uwag:

- czy 171 czy 174 to jest ta sama jednostka napędowa

- wersja z skrzynią automatyczną to (mim zdaniem) jedyne słuszne rozwiązanie (kosztuje jednak dodatkowo około 2 litrów paliwa)

- z dpf nie miałem nigdy problemu (jednak koszt jego posiadania to dodatkowe 1-2 litry paliwa)

- awarii brak jak wykonuje się odpowiednio często wymianę tego co potrzeba (jest na ten temat osobny wątek)

- koszt ewentualnych nowych części to KOSMS - musisz się z tym ewentualnie liczyć

- koszt opon jest też wysoki (sztuka najmniej PLN 800,--)

- kup wersję z LSD w tylnym dyfrze

- nie wymienia się pasków - są dwa łańcuchy rozrządu

- spalanie w mieście (moja wersja) około 12-15 litrów (jazda spokojna). Trasa to min 10 do nawet 16 litrów (jak masz ciężką nogę). Z ciężką przyczepą możesz sięgnąć 17 litrów

 

Generalnie auto wspaniałe i bezawaryjne jednak koszmarnie drogie w utrzymaniu. Musisz mieć firmę, żeby to zdzierżyć.

 

I jeszcze jedno. Jak kupisz to koniecznie zmień zawieszenie na np. Dobinsona. Poprawa prowadzenie jest bardzo na plus. Ale to są znowu koszty :whistle: Tan typ jednak t :wave: ak ma

Edytowane przez barwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz kolego Barwol.

Troszke jestem zszokowana iloscia paliwa które wyminiłes , auto co prawda bedzie firmowe ale to i tak sporo.

POwiedzicie mi jak poznac czy to jest wersja z LSD , chociaz az tak nie bedzie mi chyba potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swiadomosc ze to auto troszke waży i palic musi .Wydawało mi sie ze granica 12 - 13 litro bedzie górną . Jestem zaskoczona poniewaz jeden z moich kontrahentów posiada tuarega z silnikiem chyba trzy litrowym i to spalanie przynajmnie z rozmowy było nizsze .

Co do DPF czy wszystkie modele z tych roczników posiadaja ten filtr?

Edytowane przez asika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Chyba prawie wszystko wiem .... wiec szukanie na powaznie czas zaczać . Cos juz na oku jest :nissan2::dribble:

Szkoda tylko ze az 500 km ....ufff

Edytowane przez asika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w najbliższym czasie chce kupić jakiegoś suv-a bardzo podoba mi sie właśnie pathfinder i związku z tym muszę się jeszcze paru rzeczy o tym aucie dowiedzieć

 

1. Czy silniki 2.5 DCi jest tak samo awaryjny jak silnik 2.5 w d22. Czytałem że w silnikach 2.5 DCi lubi przepalać się tłok czy to prawda?

2. Jakie sa wersje wyposażenia Pathfindera

3. Czy silniki benzynowe 4.0 tolerują instalacje gazową

5. Czym różni się wersja 2.5 DTi od DCi i w jakich latach była produkowana

Edytowane przez jasiek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

2005 ma swoje przejechane nie moze być niezawodny mam takowe auto od nowosci 2006 rewelka 195 tys i jak piszą koledzy co do jakości skóry u mnie jest jak nowa kwestia kto jak użytkuje moge podesłac zdjecia skóry jak ktos ma ochote :) drobne usteerki zdarzaja sie wszędzie w kazdym aucie fakt ze wymieniałem juz szybe przednia 2 razy bo jest zbyt mało opływowa i kamienie swoje robia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed ofertą na mobile.eu:

http://szukaj.pl.mob...r=1&tabNumber=1

 

Ten samochód w sierpniu 2011r był na allegro (numer 1735426580) i miał przebieg 110tyś km.

 

http://xarchiwum.pl/nissan-pathfinder-2007-i1735426580.html

Edytowane przez Dugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Markus974

Witam kolegów

Mam zamiar kupić Pathfindera z 4 litrowym silnikiem benzynowym i LPG, lub później dorzucić LPG.

Słyszałem że wersje z tymi silnikami są praktycznie bezawaryjne, czy to prawda ?

Podpowiedzcie na co zwrócić uwagę w tym modelu i jakie są jego główne bolączki.

Z góry dziekuję i pozdrtawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam .

Chyba prawie wszystko wiem .... wiec szukanie na powaznie czas zaczać . Cos juz na oku jest :nissan2::dribble:

Szkoda tylko ze az 500 km ....ufff

Ja jak wystawiłem swojego to nawet nikt nie zadzwonił :) a mam go od nowości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...