Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Pathfindera ? Zapytaj tutaj


Gość DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość opacinski

Witam szanownych kolegów.

Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że path to nie jest auto do jazdy po papierosy czy gazetę do kiosku. To wielki, męski suv, bardzo reprezentacyjny i komfortowy. Jest idealny na dalsze trasy i w terenie trudniejszym.W moim jest silnik 4l, jego moc 266kM daje super przyspieszenie. A spalanie? Muszę zweryfikować: w trasie /do Chorwacjii z powrotem/ wychodzi 11,4l . W miescie mało jeżdżę pathem ,ale trzeba liczyć 16l.

A kolegom z innymi wózkami niż nissan - moi mili, to jest w końcu forum nissan-maniaków. I to odróżnia nas od

np. VW - maniaków , czy audi- maniaków!

Pzdr dla wszystkich.

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość grzegora

Witam wszystkich

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i laikiem w sprawach aut z napędem 4x4.

 

Przymierzam się do zakupu Pathfindera z silnikiem diesla.

Auto będę używał w dojazdach do pracy oraz w lekkim terenie wyjazdy na rybki :-)

 

Proszę bardziej doświadczonych użytkowników o porady na co mam zwrócić uwagę przy zakupie auta.

Autko podejrzewam że będzie z 2005r. max to 2006r. na nowsze mnie nie stać.

 

Poniżej linki do aukcji - jest tego sporo aż głowa boli od wyboru - różnice w cenie też spore.

 

http://www.otomoto.p...ow&id=C11171275

 

http://www.otomoto.p...ow&id=C11964368

 

http://www.otomoto.p...how&id=C7957488

 

Pozdrawiam Grzesiek

 

Połączyłem z tematem który jest nawet podwieszony a Ty zakładasz nowy.

Diabeł.

Edytowane przez Diabeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz kupic R51 z poczatkowego okresu produkcji. Ogolnie sprawdz historie serwisowa auta ( jak nie masz jak to podaj mi VIN na prv to sprawdze to ). Doweisz sie ile razy bylo sprzeglo wymieniane-duzy problem w tych autach. Rdza w rejonie zetkniecia dachu z prednia szyba warto tez sprawdzic. W jakim stanie sa klamki do rzwi tylnich-czesto nawalaja ze wzgledu na bardzo slaba jakosc wykonania. Jednostka napedowa YD25 nie jest doskonala , ale Nissan nie daje innego wyboru. Uwaga na turbine. To sa takien najwieksze problemu z tymi autami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim autku brakuje napisow i znaczka na tylniej klapie. skoro w opisie zaznaczono ze autko bezwypadkowe to zapewne poprzedni, 1 wlasciciej usuwal je zeby bylo ladniej:) a nie zgubil np przy malowaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegora

Hej

 

O sprzęgłach to już się trochę naczytałem na tym forum :-(

 

Nie myślałem że to dotyczy prawie każdego auta.

Jak często "pada" sprzęgło. I czy Wam się to przytrafiło.

 

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj

 

Jak na razie śmigam samymi klekotami i chyba tak zostanie.

 

Nie lubię poprawić fabryki.

 

Lubię diesla.

 

pzdr.

 

Witaj

 

Jak na razie śmigam samymi klekotami i chyba tak zostanie.

 

Nie lubię poprawić fabryki.

 

Lubię diesla.

 

pzdr.

 

Hello czy ktoś tu jeszcze zagląda ???

 

Jestem zdecydowany na diesla , czy lepiej brać z manualną skrzynią czy też z automatem ???

 

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj

 

Jak na razie śmigam samymi klekotami i chyba tak zostanie.

 

Nie lubię poprawić fabryki.

 

Lubię diesla.

 

pzdr.

 

 

 

Hello czy ktoś tu jeszcze zagląda ???

 

Jestem zdecydowany na diesla , czy lepiej brać z manualną skrzynią czy też z automatem ???

 

Pozdrawiam Grzesiek

 

 

elo. ja mam diesla z automatem. tazke problem sprzegla odpada. pozostaje problem z klamka w tylnych dzrwiach i sławetna wtyczką pod podwoziem, przez ktorą szwankuja kontrolki na desce (ale o dziwo systemy wszystkie dziłaja - ABS ESP SRS itp). Za dieslami nie przepadam - wolabym benzynkę ale jest co jest i nie marudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slednecks

mam reczna ale przy tej mocy wolalbym automat. silinczek troche za slaby do tego auta, 6 rzedowa bylaby lepsza :) ogolnie polecam samochodzik! jak jestes zainteresowany to mam znajomego ktory chce sprzedac patha na pelnym wypasie 2006 listopad i 57 tys przejechane:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Spróbuję trochę zreanimować ten temat ;-).

 

Interesują się Pathfinderem gdyż w dalszej perspektywie (1-2 lata) chcę taki kupić.

Planuję powiększyć rodzinę, przez co Tino może nie starczyć, a lubię szukać dróg „na skróty” - omijać zakorkowane arterie „innymi” drogami (aktualnie robię to jeżdżąc czasem Caravellą Syncro :-).

 

Chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy.

Na ile się zorientowałem do wyboru są wersje silnik/skrzynia:

2.5 dCi 174 KM (bez DPF) skrzynia manualna 6

2.5 dCi 171 KM (z DPF) skrzynia manualna 6

2.5 dCi 171 KM (z DPF) skrzynia automatyczna 5

4.0 V6 benzyna skrzynia automatyczna 5

(Nie uwzględniam tu tegorocznych zmian w ofercie).

 

Moje pytanie jest takie – w jakich latach w europie oferowana była wersja 4.0 V6 benzyna?

 

Pytanie drugie. Czym (z rzeczy istotnych) różni się wersja amerykańska od europejskiej? Podobno w europejskiej wersji jest pozycja „AUTO” w wyborze napędu 4x4, a w amerykańskiej jej nie ma. Czy to prawda?

Czym jeszcze istotnym różnią się te auta (nie pytam o symetryczne/niesymetryczne reflektory, brak

świateł przeciwmgielnych czy migacze)?

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do kupna Pathfindra R50 ale jest bardzo mało informacji w stosunku do R51 interesuje mnie ten egzemplarz http://moto.allegro.pl/nissan-pathfinder-2002-3-5-v6-4wd-24v-250km-warto-i1229628698.html

Możecie udzielić mi informacji jak się sprawuje ten model z tym silnikiem napewno zostanie założona instalacja gazowa i tu pytanie jak te silniki ją znoszą i zasadnicze pytanie czy silnik jest na łańcuchu czy pasek rozrządu oraz jak się sprawuje skrzynia czy nie ma z nią wiekszych problemów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez matys0644
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic między wersją EU a USA nie pomogę. W EU nie są i nie były oferowane wersje benzynowe (niestety...)

 

Chyba jednak były. W latach 2005 do 2007 była oferowana wersja z silnikiem VQ40DE.

Przykładowy artykuł, który potwierdza możliwość wyboru wersji 4.0 V6:

http://admoto.pl/pub/art.asp?g=GS&n=1105&f=iw_565.xml

 

Znalazłem też na różnych zdjęciach w necie pokrętła z pozycją „Auto” i bez takiej pozycji.

 

Właściciele Pathfinderów. Jak jest u Was i gdzie wyprodukowane jest Wasze auto?

post-8369-1285020238,7873_thumb.jpg

post-8369-1285020247,4534_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokretlo "auto" w usa tez wystepuje, jednak w wyzszch wersjach- LE. w swiatlach brakuje tylnego przeciwmgłowego, pozycje sa zółte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam;

NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI SPORT 5DR ONE OWNER chce go kupic na marginesie mieszkam UK koszt około 10K funa rocznik 2007 przebieg 70tysi.mil jest wart tej kasy?

Ile pali po mieście?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Wszystkich

Wprawdzie nie mam jeszcze Patf. myślę że to chwestja czasu. Mam ogromną prośbę mam kilka pytań i mam nadzieję że tu znajdę odpowiedz.

1. 2.5l z 2007 roku rozrząd jest na łańcuchu ? mam nadzieję że się nie myle co ile jest wymiana. Auta które oglądałem mają po 150 tyś.

2. od którego roku jest filter cząstek stałych i z jakim oznaczeniem silnika ?

3. Jaki silnik jest lepszy dti - 174 KM, czy dci - 171 KM czy ten drugi to Common rail .

Wiem że troche dużo tych pytań proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

na otomoto znalazłem takie oto ogłoszenie:

http://otomoto.pl/nissan-pathfinder-nissan-pathfinder-lpg-4-0-C23870778.html

jestem zainteresowany kupnem pathfinera, proszę o pomoc czy podana w opisie usterka wstecznego biegu to może być jakaś poważniejsza sprawa. Właściciel podaje, iż samochód z zimnym silnikiem cofa lecz gdy się rozgrzeje wsteczny zanika. Zaprzecza brakom wycieku oleju z mostu itp. Proszę o pomoc czy rozważać kupno tego auta mimo to (gotowy jestem usunąć usterkę gdyby kosztowała 3-4 tysiące) czy też szukać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem kupowanie takiego auta mija się z celem. Są dużo fajniejsze bryczki na asfalt a atutem pathfindera jest to, że masz 4x4 i możesz zwiedzać okolice i nie tylko "od podszewki", co zresztą bardzo docenia moja rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko, że głos zabierają tu osoby nie znające tematu.

Wersje Usa są różne: S, SE, LE i od tego zależy jaki masz napęd; także wyposażenie..

Ja posiadam identyczny egzemplarz jak ten oferowany na Otomoto. Ma napęd na tylnią oś - przez to jest oszczędniejszy w zużyciu paliwa niż wersje o napędzie 4X4 / SE LE /

Nie wypowiem się co do biegu wstecznego, natomiast ze zdjęć widać kilka rzeczy: lampy są prawdopodobnie USA czyli symetryczne, nie widać światła p-mgielnego z tyłu - a te rzeczy są w Polsce wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szczerze mówiąc nie widziałem w usa innych pathfinderów niż 4.0 i nie widziąłem aby stamtąd sprowadzano z innymi silnikami. brak światła p-mgłowego to nic w porównaniu z uszkodzoną skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys wczytaj się ze zrozumieniem. Ja nie polemizuję na temat wariantów i wyposażenia aut zza oceanu, tylko troszkę szerzej. Nie jestem znawcą katalogów i nie będę cytował. Chciałem tylko, żeby Marek P. zastanowił się czy mu jest potrzebny Pathfinder bez 4x4 - bo to jest jeden z jego głównych atutów. Keżeli tak - to nie ma gadki. Kiepsko jest wtedy gdy ktoś nie jest obiektywny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...