Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Miejsce dla CB


Gość sauron9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

gdzie macie u siebie zamontowane w N15 radia CB?

Ostatnio jechałem z pożyczonym zestawem i zastanawiam się nad kupnem radia. Dużo opcji na forum znalazłem co kupić, ale mam jeden problem... Gdzie to cholerstwo zamontować?

Schowek pod radiem jest dość mały i CB mi się tam nie zmieściło. Macie jakieś dobre miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to był jakiś Midland. Niby tam wchodził, ale nie do końca, ten schowek chyba się zwęża idąc głębiej. Powodowało to wysuwanie się radia przy szybszym starcie, poza tym trochę wystawało. Przed kupnem oczywiście sprawdzę wymiary radia i schowka, z tym że miałem nadzieję, że może są już jakieś sprawdzone miejsca które nie przyszły mi do głowy.

 

W każdym razie dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelka miejsce, ja niestety u siebie takiego nie posiadam i tak jak pisalem wczesniej kolo siedzenia pasazera na tym srodkowym tunelu na dwa wkreciki, troszke odsadzone jest zeby nie tlumilo glosnika. Porecznie schludnie i wygodnie zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, jak kupię radio będę coś kombinował.

 

TomK, kabel od anteny masz wyprowadzony jakoś tyłem? Robiłeś jakiś otwór? Bo widzę tylko zasilanie i kabel od gruchy.

Ja mam tam zwykły schowek, u Ciebie były jakieś kieszonki na kasety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość digital121

W N15 w tunelu po stronie pasażera jest śróbka mocująca tunel, wystarczy ją wykręcić i zamontować radyjko na uchwycie. Ja swój uchwyt musiałem przewiercić /dziurka nie na środku tylko ok 0,7 cm przesunięta w jeden koniec bo jak będzie na środku to nie zmieści się/. Idealne miejsce bo nie trzeba nic wiercić ani psuć. Jak będziesz chciał to potem możesz zmienić miejsce a śladu i tak nie będzie. Druga opcja to wyciąć kawałek denka z tej pułeczki i tam przymocować. Lepsza lokalizacja ale trzeba poświęcić półeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomK, kabel od anteny masz wyprowadzony jakoś tyłem? Robiłeś jakiś otwór? Bo widzę tylko zasilanie i kabel od gruchy.

 

Kabel jest poprowadzony pod tunelem środkowym prosto pod tylne siedzenia i stamtąd przez klapę bagażnika na dach :D nic nie musiałem wiercić. Poza ramką żeby przykręcić radio. Niedługo będę to rozbierał (bo zmieniam antenę na dłuższą) to porobię fotki.

 

Ja mam tam zwykły schowek, u Ciebie były jakieś kieszonki na kasety?

w niektórych był schowek w niektórych 4 miejsca na kasety :) jako, że mam radio na CD do tego kaset nie używam to wywaliłem kieszonki i zamontowałem tam CB.

 

 

PS Chce ktoś zamienić się antenami Mam krótką magnesową Siro a chce 1,5metrową na stałe mocowaną.. jest ktoś chętny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja u siebie w n15 mam midlanda i mam go w schowku. dobre rozwiązanie bo schwek jest zamkniety a kabel gruszki idzie przez szczeline i mam ją na wierzchu, mimo zamknietego schowka bardzo dobrze slychac a co najwazniejsze nie widac go. gruszka ma haczyk na tunelu pasazera i jest bardzo lawy dostep do niej nawet w czasie jazdy i nikomu nie przeszkadza, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie może nie wiecie ale ten schowek nad zapalniczką można w fantastyczny sposób zdemontować i postały w ten sposób otwór daje nam ogromne możliwości po pierwsze wejdzie tam każde radyjko, po drugie są tam zajefajne uchwyty które mocujemy zamiast do półki to do radyjka i primo można to zabudować panelem tak że radyjka nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę poprawie swoją wypowiedź na temat "odsłuchu" po zamontowaniu radia w schowku. Kupiłem za 20 zł zewnętrzny, obudowany głośnik i teraz wiem że głos z wbudowanego głośnika był stłumiony.

 

Głośnik przykręcony mam po lewej od kierownicy "za" dźwigienką od kierunkowskazów i super słychać :) Wcześniej żeby np w trasie przy większych prędkościach dobrze słychać radio było pogłoszone na 3/4 skali, teraz przy połowie jest już bardzo głośno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywiste ze bedzie gorzej slychac dzwiek w zamknietym schowku, ale 3/4 glosu a polowa daje Ci ten sam efekt? pewnie tak wiec nie wiem o co chodzi bo prądu przeciez nie bedzie to pobierało wiecej :/ ale zastosowanie jakies to ma i niech Ci sie spisuje a ja jakbym narzekał na złe odsluchy zamontowal bym to co Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja swojego allana zamocowalem na polce pod kierownica musialem wyciac koniec polki zaby ladnie weszlo do konca do boku 2 sruby i jest ok nic a nic sie niewidac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gdzie montowaliście CB w P11? Kupiłem Unidena 520 i myślałem że go zamontuję we wnęce pod pokrętłami od nawiewu, ale jest za płytka. Pod kierownicą to dostęp zły, jak będę chciał coś przykręcić np. filtr lub pogłośnić to nie da rady. Szukam miejsca jak najmniej inwazyjnego, żeby nie ciąć i nie narobić dużych dziur - że jak zdemontuję to żeby nie było potem widać lub jak najmniej. Między fotelem i tunelem jest mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczepan__k

Ja w mojej N15 radio zamontowałem w półeczce nad zapalniczką. Niestety, z racji gabarytów radia ( jest to TTI 770 - wąskie ale długie) musiałem podpiłować końcówkę półeczki, by wsunąć cb do końca. Antenkę magnesową trzymam na klapie bagażnika. :D

 

Wygląda to tak: (zastanawiam się jeszcze gdzie przykręcić uchwyt na gruchę)

 

dsc01587jt7.th.jpg

 

dsc01592fd1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

czy któryś z kolegów może mi dokładnie opisać jak wyjąć schowek pod sterowaniem od nawiewów w n15? bo chce tam włożyć taką kieszeń a w nią Alana 48+ multi http://allegro.pl/polkieszen-do-radia-cb-alan-48-plus-multi-tti-881-i1977997495.html

Edytowane przez krzysiuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

gdzie można zamontować radio cb w nissanie p12

 

Ja trochę w swojej P12 narzeźbiłem ale wyszło całkiem fajnie - zamiast popielniczki pod lekkim kątem do góry. Postaram się jutro zapodać fotki...

 

A oto i fotka

post-37876-0-69088900-1334670977_thumb.jpg

Edytowane przez -Bodix-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...