Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Stuki dochodzące z okolic pompy ABS


Gość trysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nową Primerkę P12 i przy ruszaniu przy około 20-25 km/h dochodzą stuki z okolic właśnie pompy ABS. Są to 4 do 5 stuki ale tylko podczas ruszania po dłuższym postoju (min 15 minut) . W serwisie bagatelizują sprawę i mówią, że te typy tak mają. Coś nie jest tak i im raczej nie wierzę. Mówili ,że w Almerach to występowało ale w Primerach jest spokój. Czy ktoś może spotkał się z takim zjawiskiem w swojej Primerce i może mi powiedzieć rzeczywiście czy jest to problem czy sprawę olać. Jestem wyczulony na takie różne rzeczy i mnie to wk..wia. Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich fanklubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czy przy delikatnym hamowaniu nie odczuwasz pod nogą na pedale hamulca jakby pobudzał się ABS? I to właśnie przy tych ok. 20 km/h. Zresztą przeczytaj mój post pt. "Pomocy - ABS w P11.144" w którym opisywałem właśnie podobne problemy, nawiasem mówiąc już rozwiązane. Podejżewam, że to może być pierścień zębaty. I w żadnym razie nie bagatelizuj sprawy. Być może masz autko jeszcze na gwarancji i nie popuszczaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co konkretnie było z tym pierścieniem? brudny? zardzewiały? krzywy? wyszczerbiony? pytam z ciekawości czystej bo nie spotkałem się jeszcze z tym zeby pierścień był zły, jeżeli już to brudny z różnych powodów, najczęsciej czujnik albo kabel od niego ewentualnie pierwsza kostka dostają wariacji, jak mozesz to napisz dokładnie jak oni wytłumaczyli że ten pierścień był zły? no mógłby być jeszcze odsadzony ale nie bardzo wyobrażam sobie to jak, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten pierścień był poprostu peknięty. Byłem na serwisie Nissana i ponoć to dość powszechna i częsta sprawa która dotyka Primerki. A może ja zwyczajnie miałem pecha że ten pierścień był pekniety. Akurat na mnie musiało trafić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...