Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ODMOWA PRZEDŁUŻENIA AUTOCASCO?


Gość maacieq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie możeliwe że jeśli przedłużam pakiet w hestii nie chcą mi uznać autocasca ze względu na wiek auta?? przecież zawsze można było przy przedłużaniu uzyskać to co się miało w poprzednim pakiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zaspisów OWU AC w Hesti - jeżeli mają § wykluczający pojazdy pow 10 lat to zmień ubezpieczyciela. Nie wiem kto ci kalkulował składkę do tej pory ale warto zapytać przynajmniej w dwóch miejscach bo często np salon nie zna podstawowych zasad zawierania ubezpieczeń. Praktyką w firmach jest kontynuowanie bezszkodowego ubezpieczenia nawet jezeli pojazd ma 11 czy 12 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W OWU Hestii jakie posiadam jest napisane ze nie ubezpieczaja aut starszych niz 12 lat, a kolei na stronie Hestii w OWU juz nic o tym nie wspominaja...

W Compensie maksymalny wiek auta to 10 lat.

Wiekszosc ubepzieczycieli nie ubezpiecza aut starszych niz 10-12 lat, dlatego ciezko bedzie cos znalesc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

nalzeży rozgraniczyc maksymalny wiek auta przy:

ZAWARCIU 1. UMOWY

KONTYNUACJI

KONTYNUACJI W PAKIECIE

 

 

HESTIA OWU AC na 2008 rok:

"3. Zawarcie umowy ubezpieczenia w wariancie serwisowym jest możliwe wyłącznie w odniesieniu

do pojazdów, których okres eksploatacji w dniu rozpoczęcia okresu ochrony ubezpieczeniowej nie

przekracza 9 lat."

oznacza to że w autach powyżej 9 lat okresu eksploatacji, można zawrzeć polisę AC jedynie w wariancie podstawowym (wycena) a nie tak jak w autach młodszych że "wycena" lub "serwis".

 

Np w PZU nawet pierwsza umowę na AC można zawrzeć dla auta strszego niż 10 lat ale po sepłenieniu kilku warunków (np stały klient, zgoda dyrektora inspektoratu), natomiast kontynuowac możesz sobie nawet na auto 20 letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

ja na poloneza z 91 roku, bo to była kontynuacja ubezpieczenia. W niektorych firmach jest jednak ograniczenie dla takich aut polegające na zawieraniu umowy AC tylko w wersji "kosztorys", w innych nie.

 

Przeciez od początku piszę że najwyżej może sie skonczyć pakiet (np dla aut do lat 5 czy 6) i wówczas trzeba będzie wykupic AC indywidualne.

 

poza tym można tez ubezpieczyc auto ponad 10 letnie zawierając dopiero pierwszą umowę pod warukiem że jest sie stałym klientem (ma sie inne auto ubezpieczone w tej samej firmie w zakresie AC), lub za indywidualną zgodą dyrektora inspektoratu. Na tej zasadzie zawierane sa PIERWSZE polisy (a nie kontynuacje) na auta historyczne lub zabytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Generalli dało AC na Primerę z 96r. W pakiecie z OC i NNW dałem jakieś 2,5 tys ale bez żadnych zniżek (prawko o d miesiąca).

Przy różnych pakietach często wychodzi taniej. Jedna z firm dawała tańsze OC, AC i NNW jeśli wziąłeś razem z ubezpieczeniam mieszkania od zalania niż sam zestaw OC, AC, NNW (tak przynajmniej wychodzi z testów Auto Śwaita).

OC w jednej firmie i dodatkowe AC w drugiej wychodzi najczęściej drożej niż w zestawie. Dodatkowo sprawdż możliwości doubezpieczenia samochodu, amortyzacji itp. bo Generalli wyceniło Primerę 96r na 6100 zł (więcej poszło na 'ulepszenia') i po stosunkowo niewielkiej stłuczce z mojej winy AC wypłacili i polisę zamknęli jako, że przekroczyłem 70% wartości pojazdu (błotnik, zderzak, kierunek). Teraz się doubezpieczam na 15tys. Parę stów to nie różnica w skali roku, a przy dzwonie to czuć.

Najlepiej weż regulaminy z firm które dają takie AC i poczytaj sobie w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

jestes świadomy że obojętnie za jaka wartość pojazdu opłacisz AC, wartość jest ponownie przeliczana na dzień szkody? tylko że duzo dokladniej niż robi to agent, a także z korektą na date szkody (lub ustalenia odszkodowania).

 

 

szkoda całkowita (oraz najpierw sama analiza czy szkoda jest częsciowa czu calkowita)powinna więc byc liczona według faktycznej wartości rynkowej na dzien o ktorym mówilem.

Wartość odszkodowania ktora wyjdzie przy szkodzie jest dopiero ewentualnie ograniczana suma ubezpieczenia (o ile ta suma nie zmalala ze względu na wyplacone juz szkody a pojazd w międzyczasie nie zostal doubezpieczony oraz jeśli umowa nie ma specjalnego zapisu o niezmienności sumy ubezpieczenia).

 

Dlatego suma ubezpieczenia przeważnie nie może sie różnic podczas zawierania polisy o bardziej niz (zaleznie od ubezpieczalni) około 20-30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość marcinkru1987

Mam multiagencje ubezpieczeniowa i wspolpracuje z Hestia. Wiek auta jak w kazdym towarszystwie ma znaczenie. U jednych 12 lat u innych 10 lat. Z tego co MNIE uczyli na szkoleniach i luznych rozmowach, przedluzenie AC dla auta powyzej limitu rocznikowego jest mozliwe za zgoda centrali i wylacznie wtedy, kiedy jestes ich lojalnym klientem (np. zawierasz juz jakis czas ciaglosc ubezpieczenia AC). Co wazne, mowili ze zazwyczaj nie ma zadnego problemu z przedluzeniem ryzyka na AC. Moga ewentualnie dac jakies ograniczenia w ochronie.

 

pozdrawiam

Edytowane przez marcinkru1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...