Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Wymiana uszczelki pod głowicą


Gość mezo

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu zamierzam wymienić uszczelke pod głowicą, olej silnikowy, filtry oleju i powietrza.

Pytanie tyczą się:

- Jaka to ma być uszczeleka, jakie są oznaczenia, by niezamówić złej?

- Ile oleju wchodzi do silnika i jakiego najlepiej użyć?

- Czy jest problem z zakupem odpowiednich filtrów?

 

Dla informacji podaje:

Nissan Micra K10

rok: 1993

poj: 1,2 LX (gaźnik)

przebieg: ok. 160 000

Rozrząd wymieniłem 2 miesiące temu więc zakładam spowrotem ten co mam.

 

 

Pozdrawiam, i czekam na wsparcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

uszcelka pod glowice normalna do silnika MA12

olej tradycyjnie polecam Texaco 10W40 i jak kupisz 3 litry to ci jeszcze zostanie na ewentualne dolewki( oby nietrzebabylo dolewac :wink: )

filtry kup jakies normalne chodzby Filtron ale jak masz dosc kasy i lubisz micrusa to kup Mann albo Bosch

PS

o co chodzi z tym: "Rozrząd wymieniłem 2 miesiące temu więc zakładam spowrotem ten co mam." ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sciaganiu glowicy sciaga sie pasek chyba ?, no ichodizlo mi ze nie bede wymienial paska i napinacza ;]

 

3l starczy ?

a to jest syntyetyk mineral czy jakis inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 litry to az za duzo a 10W40 to półsyntetyk - a Texaco to w/g mnie dobry olej :wink: mozesz nawet kupic 2 litry najpierw i zalac i zobaczysz jaki masz poziom bo moze sie okazac ze jest dosyc- ja wlasnie kupuje 2 l i mi wystarcza :wink: a jakbys mial malo to dokupisz jeszcze litr i sobie dolejesz :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam idac z przyzwyczajenia w poprzednim aucie z silniczkiem 1,2 wlewalem około 5 litrow oleju kupilem tez 5 litrow i polowe tylko musialem wlac hehe lotosik półsyntetyk i hiba 10 w 40:P

co do filterka to ja kupilem za 15 złociszy i niebyło problemu

marki niepamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...