Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-TRAIL opony zimowe + felgi


Gość sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest tylko taki, że trzeba dawać 260zł w roku za przekładkę + parę złociszy na azot jak ktoś jeździ. Poza tym czasami jak patrzę jak traktują felgi i opony to... zwłaszcza jak czasu nie mają. To mnie najbardziej odstręcza od zmiany samych opon (no i jeszcze kolejki :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

Po przeczytaniu tego watku, i po wczorajszych tancach na lodzie jednak kupie zimowki.

Notabene, jak gleboki ma byc bierznik, lub do jakiej glebokosci mozna jezdzic ?

Mam stare zimowki, ale maja od 2 do 3 mm moze 4 to max.

Na felgi to juz chyba sie zdecydowalem na te:

FELGI

 

Jak wiadmo et40, co robi roznice ze trzeba czesciej auto myc.

OK.

Teraz kwestia opon 215 czy 225 obydwie 60/ r16.

 

Patrzac po sklepach internetowych to juz stanialy ok 200 pln, na oponie wiec juz z 2400 pln za komplet robi sie 1600, ale czy warto takie drogie kupowac, jak najgorsza opona zimowa, ma tylko 0,5 m w plecy w hamowaniu od najlepszej ?

 

Jutro jade do salonu zobaczyc czy maja jakies felgi do T30, mam nadzieje ze cena mnie nie zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam jedną wątpliwość co do stalowych kół. Przy odrobinie niefartu... można mieć problem z ubezpieczeniem bo to w końcu koła nie od tego modelu.

A co do opon to w zupełności się zgadzam, z moich wieloletnich obserwacji wynika, że nie ma się co sadzić na najdroższe ale oczywiście te drogie dają odczuwalną poprawę trakcji.

Ale jednak chyba nic nie zastąpi odjęcia tych 20-30km/h z prędkości.

 

Na zimę im węższa tym lepsza więc 215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

a jak to jest z felga aluminiowa, ktora niby moze sciemniec zczarniec po zimie od soli ?

ile w tym prawdy ?

Pozdrawiam.

 

Kupowal ktos juz stalowe?moze da namiar na sklep internetowy.nie bede szukal i pytal.

kupie tam gdzie sprawdzone miejsce.

P.S. 637 pln za stalowa felge do X-a w salonie !makabra, pogielo ich.a do Qua... 315 gdzie sens gdzie logika !???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci w nowej bryce opony zimowe i felgi jesli napewno masz gumy "all seasons"??

na takich przejechalem juz jedna zime ( w gorach ) - bez klopotow

 

Super tylko do Czech i na Litwe np. nie pojedziesz bez zimówek bo się nie opędzisz od mandatów

 

Teraz jest fajna promocja w nissanie i za 4 opony pirelli 215/60/16 + felgi 16' właśnie z quasqaia w sómie za 2400 brutto i powiedzieli mi że będą się nadawały do x-traila niesą wzmacniane i w ciężki teren na nich raczej nie pojedzie ale po asfalcie napewno.

Potem do zakupu zimówek jest taniej niz 17 około 100 zł na oponie a na lato mam 17 oczywiscie na alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam opony - a za 600 zł wiecej masz felgi stalowe 16' i opony pirelli, nietrzeba zmieniać, przekładać koszt odchodzi i zmieniasz jak potrzeba jak wstyczniu bedzie 20 stopni to szybko można założyć alu z letnimi na lewarku chociażby samemu. Po za tym nastepnym razem 16 są tańsze przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten dylemat . Zostawię jednak felgi 17 i założe zimówki.

Co do felg stalowych i ich zamienników. Proponuje uważać co się kupuje / fele z qasqai/ bo jest jeden mały problem.. w przypadku jakiegokolwiek roszczenia z tytułu ubezpieczenia / stłuczka, wypadek, tfu/ jeśli ubezpieczyciel stwierdzi że felgi nie były xtriala, to nie wypłaci ubezpieczenia. Więc proponuje nie kombinować, szczegółnie tym którzy mają nówki autka, bo zdziwienie może mieć bardzo wielkie oczy ;) i wszelkie oszczędności związane z zamianą felg / 1000 czy nawet 2000 zylek/ mają się nijak do możliwych kosztów. Pamiętajcie że nasz Nissanik obuty w zimówki i nówki fele wyhamuje, ale jakiś oszołom swoją suuuuuuper bryką nie, i problemik możemy mieć że ho ho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

nie ma przepisu nakazujacego, zmiane ogumienia na zimowe. Rowniez ubezpieczyciel tego nie wymaga. Takie pisanie ze ubezpieczyciel moze stwierdzic ze to nie od tego modelu to pisanie i robienie wody ludziom z mozgu! Przyklad: masz 6 letniego X-traila. Po 6 latach nie z felga cos ci sie stalo ze starosci i co ?zakladasz orginalne ??no nie bo juz nie ma orginalnych do Twojego modelu.albo producent juz nie produkuje Twojego modelu samochodu. Trzeba zalozyc zamiennik ! PROSTE. Qasqai to nic innego jak zamiennik !

 

Pozdrawiam. Do Nota(3 lata na rynku) do tej pory nie ma nawet orginalnych felg stalowych wiec co wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła stalowe od Q nie są zamiennikami do T31. To są koła od innego samochodu a że pasują (i to prawie) to przypadek i nasze szczęście. Ale jestem na 100% przekonany, że ubezpieczyciel robił by problemy i wcale nie z powodu zimowego ogumienia lub jego braku a np. z powodu rozmiaru felgi i ET. Nie ma się co łudzić, ONI takie rzeczy to mają w małym palcu i bezwzględnie to wykorzystują. Pierwsze co robią przy każdych oględzinach to foto kół i jak są inne a wypłata ma być z AC to robi się krucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam opony - a za 600 zł wiecej masz felgi stalowe 16' i opony pirelli, nietrzeba zmieniać, przekładać koszt odchodzi i zmieniasz jak potrzeba jak wstyczniu bedzie 20 stopni to szybko można założyć alu z letnimi na lewarku chociażby samemu. Po za tym nastepnym razem 16 są tańsze przy zakupie.

 

Nie nazywałbym opon firmy TOYO "jakimiś tam oponami" Dla obytych w swiecie motoryzacji jest znana i ceniona marka

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja nieznam tych opon, tak czy inaczej felgi w komplecie przebijają jak dotąd wszystkie oferty z jakimi sie spotkałem kupujesz 4 płacisz za 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma przepisu nakazujacego, zmiane ogumienia na zimowe. Rowniez ubezpieczyciel tego nie wymaga. Takie pisanie ze ubezpieczyciel moze stwierdzic ze to nie od tego modelu to pisanie i robienie wody ludziom z mozgu! Przyklad: masz 6 letniego X-traila. Po 6 latach nie z felga cos ci sie stalo ze starosci i co ?zakladasz orginalne ??no nie bo juz nie ma orginalnych do Twojego modelu.albo producent juz nie produkuje Twojego modelu samochodu. Trzeba zalozyc zamiennik ! PROSTE. Qasqai to nic innego jak zamiennik !

 

Pozdrawiam. Do Nota(3 lata na rynku) do tej pory nie ma nawet orginalnych felg stalowych wiec co wy na to ??

 

 

Owszem przepisu nie ma ale jest życie, i to jest Polska.

 

Ja miałem już kilak razy doczynienia z ubezpieczycielami i to nie z mojej winy i wiem coś o tym. A czy nie napisanie o tym zagadnieniu jest robienie ludziom wody z mózgu czy tylko przestrogą.

Każdy zrobi jak uważa, może jeździć nawet na dętkach i nie Tobie ani mnie o tym decydować. Więc nie pisz że robię wodę z mózgu bo swoją negacją sam to robisz.

 

Zobacz w ksziążce czy masz coś napisane o zamiennikach z Qasqai do xa

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

Redamix - nie tyczylo sie to bezposrednio Twojej osoby. Moze zle sie wyrazilem. Przepraszam.

 

Sam stoje przed zakupem i nie wiem co zrobic. szkoda mi wydac 670 pln za jedna felge stalowa, i chyba kupie alusy na zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobre a co sądzicie o felgach stalowych z primery P12. Zadałem pytanie w innym wątku i cisza.

Felgi z P12 - np. 16 cali, takie samo ET - w tym wypadku 40, do tego średnica sworznia jak należy - bodajże 66,1. Wszytko to samo. Potem na myśl przyszło mi, że moze x-trail jest cięższy. Okazało się że P12 też tyle waży - ok. 1,5t. A na allegro można kupić komplet za 6 paczek. Jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monte ;) :one:

Mnie gość z serwisu opon powiedział że za alumy + buty zimowe zapłacę ok 740 zł/szt więc chyba oki, te opony całoroczne są do bani, już kilka razy załączył mi się aniołek /esp/, wystarczy trochę wody i mocne depnięcie i już zaczyna przyhamowywać.

Więc jeszcze na wiosnę też czeka mnie kolejny wydatek. :(

pzdr.

 

[ Dodano: Nie 30 Lis, 2008 18:32 ]

No dobre a co sądzicie o felgach stalowych z primery P12. Zadałem pytanie w innym wątku i cisza.

Felgi z P12 - np. 16 cali, takie samo ET - w tym wypadku 40, do tego średnica sworznia jak należy - bodajże 66,1. Wszytko to samo. Potem na myśl przyszło mi, że moze x-trail jest cięższy. Okazało się że P12 też tyle waży - ok. 1,5t. A na allegro można kupić komplet za 6 paczek. Jak to widzicie?

 

Kodi ok.czy prawie to jak Żywiec ;)

 

Zerknij parę postów wyżej... ;)

 

Tak naprawdę to prowadzimy tu tylko dewagacje, nie ma złotego środka, wybór i tak należy do Ciebie.

 

Masa własna Xa w automacie to 1637kg, maksymalna masa całkowita 2170kg, a wraz z przyczepą 3520kg, więc faktycznie tyle samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wybór należy do mnie, ale po to jest forum by pytać i uzyskiwać opowiedzi.

 

Mówiąc o masie - miałem na myśli moje auto T30 i P12. I oba te auta mają bardzo zbliżoną wagę. I przypuszcam, że i jeden i drugi pociągnie przyczepę i w jeden i drugi wskoczy 5 osób i trochę bagażu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi nie chodzi o to czy Twoje auto pojedzie z 5 osobami czy z 10, bo pewnie i tyle wejdzie ;) , każdy może założyć jakie chce kapcie, to też nie problem. Problem i darcie włosów z głowy następuje w momencie bardzo nieprzyjemnym kiedy zaczynamy użerać się z ubezpieczycielem, jeśli mamy coś takiego jak AC i czytamy treści zawarte w warunkach ubezpieczenia.

 

Robię rocznie ok 50tyś km więc też kombinowałem jak koń pod góre z felgami i oponami, pomimo że jest to ostre szarpnięcie za moją kieszeń, i tak sobie pomyślałem że jeśli bym pożałował z 600 zł na różnicę w felgach, a potem mógłbym mieć problem żeby odzyskać np.10 tyś z ubezpieczalni to pozostanę jednak przy wytycznych Nissana X-Trail, wolę nie kusić losu :diabel2:

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo
Monte ;) :one:

Mnie gość z serwisu opon powiedział że za alumy + buty zimowe zapłacę ok 740 zł/szt więc chyba oki,

 

Gdzie takie ceny ? namiar podaj.

740x 4 = 2920 pln.

ja liczylem 450 pln za opone x 4 =1800

+

allusy jesli uzywane to ok 1000 pln (z dostawa pod drzwi)

jesli nowe to 320 pln za sztuke.

 

Tak, wiec te same pieniadze.

 

P.S. Czy mozna kupic wzmacniane allufelgi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie takie ceny ? namiar podaj.

740x 4 = 2920 pln.

 

P.S. Czy mozna kupic wzmacniane allufelgi ??

 

Zestaw ten dostępny jest w Łodzi na ul. Wróblewskiego róg JP II, wjazd od Proletariackiej.

 

Czy są i można kupić wzmacniane alusy - nie wiem, nie pytałem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest fajna promocja w nissanie i za 4 opony pirelli 215/60/16 + felgi 16' właśnie z quasqaia w sómie za 2400 brutto i powiedzieli mi że będą się nadawały do x-traila niesą wzmacniane i w ciężki teren na nich raczej nie pojedzie ale po asfalcie napewno.

Potem do zakupu zimówek jest taniej niz 17 około 100 zł na oponie a na lato mam 17 oczywiscie na alu.

 

Mnie poinformowano, że opony w tej promocji kosztują 470 zł/ szt (Pirelli 215/60/16) a felgi stalowe do nich pasujące do T31 po 640 zł szt. To razem daje 4440 zł. Same opony to prawie 1900 zł, to wychodzi, że felgi do Quasquaia kosztują niewiele ponad 100 zł za szt. Jakoś mi te 2400 brutto "w sómie" wygląda podejrzanie.

 

pozdr.

Alv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

Jedno szybkie pytanie.

Mam t30 z felgami fabrycznymi 17", w oponeo, gosc zwrocil mi uwage,ze moga 16" nie pasowac, zadal pytanie o felgi na jakich jezdze teraz, mowie ze 17, a On zebym sobie sprawdzil czy 16 moge zalozyc, bo ponoc fabrycznie stososowano jakies wieksze zaciski do na hamulcach. Czy ktos z was sie spotkal z takim problemem ?????

bylbym wdzieczny za szybka rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno szybkie pytanie.

Mam t30 z felgami fabrycznymi 17", w oponeo, gosc zwrocil mi uwage,ze moga 16" nie pasowac, zadal pytanie o felgi na jakich jezdze teraz, mowie ze 17, a On zebym sobie sprawdzil czy 16 moge zalozyc, bo ponoc fabrycznie stososowano jakies wieksze zaciski do na hamulcach. Czy ktos z was sie spotkal z takim problemem ?????

bylbym wdzieczny za szybka rade

 

Nie wiem jak T30, ale T31 jest sprzedawany zarówno z 16 jak i 17 calowymi felgami, w parametrach technicznych też występują oba rozmiary. Nie sądzę, żeby robili sobie takie utrudnienie by stosować dwa rodzaje zacisków hamulcowych zależnie od rozmiaru felgi.

 

pozdr.

Alv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

trochę x -ów jeździ już na polskich dorgach i nie che mi się wierzyć że wszyscy pozostawią opony całoroczne, stoję przed dylematem co kupić za opony, ma kotoś jakieś pozytywne / negatywne wrażenia na ten temat aby mi pomóc w wyborze, :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...