Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-TRAIL opony zimowe + felgi


Gość sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sierpniu kupiłem taki zestaw:

http://www.netcar.pl/opony/zimowe/osobowe/uniroyal/UNIROYAL+MS+PLUS+66,215%2065R16,25,,,H_-_do_210_km%20h,82,0,5-0,115540646,szi.html

http://moto.allegro.pl/item719635823_nowe_felgi_16_5x114_3_nissan_promocja.html

Rozwaz, może odpowiada i Tobie takie rozwiązanie. Koła leżą sobie w garażu, wrażenia dopiero na wiosnę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć tydzień temu kupiłem opony COOPER COBRA 215/70/15 cztery sztuki za 1400zł cena całkiem niezła wygląd opony bdb, cicha dobrze prowadzi się w zakrętach (sucha nawierzchnia) nie piszczy dobrze hamuje a dalej czas pokarze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy w X-world, dlatego pytam, czy jakaś różnica jest w doborze opon zimowych pomiędzy T30, a T31?

Drugie pytanie, raczej prośba; Ktoś mógłby się pochwalić jakimiś zimówkami, którymi jeździł po czasami, szczególnie o poranku bardzo oblodzonymi drogami i był z nich zadowolony? Jaki to model?

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy w X-world, dlatego pytam, czy jakaś różnica jest w doborze opon zimowych pomiędzy T30, a T31?

Drugie pytanie, raczej prośba; Ktoś mógłby się pochwalić jakimiś zimówkami, którymi jeździł po czasami, szczególnie o poranku bardzo oblodzonymi drogami i był z nich zadowolony? Jaki to model?

 

pozd

 

wroce do domu i ci napisze (bede przekladal opony w garazu), bo teraz nie pamietam jaki to model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroce do domu i ci napisze (bede przekladal opony w garazu), bo teraz nie pamietam jaki to model.

 

Kurde, miał wrócić do domu a nie ma go i nie ma!! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy do nowego X-traila zamiast orginalnych opon 215/60/17 mogę założyć trochę większy profil wysokości 215/65/17 i czy poza przekłamaniem

licznika prędkości, będą jakieś inne różnice lub problemy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Witam

 

Mam założone felgi DEZENT O 7,5x17 5/114.3 offset 38 i do tego Opony Dunlop SP Winter Sport M3 215/60R17 96 H.

Jeździłem na nich pół poprzedniego sezonu i spisywały się bez zarzutu.

Wkrótce je znowu założę i wtedy może będę w stanie powiedzieć coś więcej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam nissana X-Trail 2,2 dCi T30.

Mogę kupić po dobrej cenie 4 felgi z nissana primery + 4 opony Fulda Kristall Supremo 205/60 R16 92 H

Czy taki zestaw butów na zimę będzie ok do nissana, czy też te opony i felgi nie nadają się do X-a??

 

Zestaw który mogę kupić:

 

 

4x FELGI STALOWE 5x114.3

 

6 1/2 J x 16H2

 

ET 40

 

NISSAN PRIMIERA

 

+

 

OPONY FULDA KRISTALL SUPREMO

 

205/60/16 92H

 

PROFIL : 4 x 6.5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podzielę się moim doświadczeniem. Do mojego X-a - T31,SE, 2008, 2.0 cdi 150Km seryjne opony całoroczne 17", aby zejść niżej w kosztach na zimę na 16", założyłem alufelgi kupione w Alucenter, Model: M502

Średnica 16"

Szerokość 6,5"

Rozstaw szpilek 5x114,3

Osadzenie (ET) 40

Kolor: polerka + srebrny(ze znakiem Nissan)

Opony kupiłem przez internet(opony-auto.pl) Nokian WR G2 SUV 215/65R16 102H XL w dobrej cenie. Całość, felgi i opony, z montażem za 3400zł. Felgi nie dość że wyglądają całkiem nieźle za tę cenę to pasują jak "ulał" do X-a. Może po zimie będą wyglądały gorzej ale napewno lepiej od stalówek z kołpakami.

post-21917-1257530147,8628_thumb.jpg

post-21917-1257530226,521_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam nissana X-Trail 2,2 dCi T30.

Mogę kupić po dobrej cenie 4 felgi z nissana primery + 4 opony Fulda Kristall Supremo 205/60 R16 92 H

Czy taki zestaw butów na zimę będzie ok do nissana, czy też te opony i felgi nie nadają się do X-a??

 

cześć moim zdaniem małe kapcie głupio będą wyglądać w tych dużych nadkolach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość amator x-triala

Mam pytanko do użytkowników T-30 , czy ktos z Was pomyka może na felgach stalowych 15" ?

Muszę do mojego dopiero co zakupionego X-trialka, kupic zimówki i trafiła mi sie taka dosyc interesujaco wygladajaca oferta:

FELGI (stalowe): 6J ET 5X114,3

 

OPONY SEMPERIT top grip (2X8MM 2X7MM0

205/70/15

 

Myślicie, że warto mu kupić takie "obuwie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amator x-triala

Doczytałem w międzyczasie, że z takim rozmiarem felg były sprzedawane X-y, wiec chyba nie jest tak źle :). Co do samych opon to fachowcy zalecają zimą zakładać jeden rozmiar mniejszy - ponoć lepiej się trzymają podłoża. Zobaczę jak to wygląda "na żywo" i wtedy zadecyduje.

Edytowane przez x-trialowy amator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie przypadkiem o jeden rozmiar węższy??

czyli węższa opona lepiej odprowadza wodę??

ja mam 15" i profil chyba 70 lub 75 i jest wygodnie:) w porównaniu z civikiem 225X45X17:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość amator x-triala

oczywiście, masz racje ! Miałem na myśli węższy rozmiar czyli: 205, a nie 215. Myślę, że ten rozmiar felgi trochę zrekompensuje wysokość gumy czyli 70 zamiast 65 i brzuchem nie będę szorował po śniegu :)

 

Chciałbym Wam powiedzieć, że kupiłem te felgi 15" (oryginalne nissana) z oponami 205/70/15 (semperit top grip), do tego dosyć fajne kołpaki i moim skromnym, amatorskim ;) zdaniem nie wygląda to źle... Jeździ się, przy takiej śnieżnej pogodzie, też całkiem fajnie, więc póki co (nie byłem jeszcze w trudniejszym terenie) polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Nie wiedziałem gdzie wrzucić ten temat, ale po sprzedanym x-t pozostały mi idealne alu 16" (oryginalne) z oponami zimowymi (stan dobry++).

Oczywiście mam komplet 4szt. Jeśli ktoś chciałby kupić proszę o kontakt na priv. Cena za całość to 1400pln. Myślę, że warto, bo za same takie opony używane trzeba by ze 600pln zapłacić, czyli felga wychodzi za 200zł :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja chcę kupić teraz jakieś zimowe opony i założyć na oryginalne felgi 17''. Moje auto to T31'2007. Na tych całorocznych Dunlopach(z których jestem niezadowolony) chcę jeszcze przejeździć lato (licznik jesienią wskaże ok.45 tys.km).Założę przed sezonem zimowym kupione teraz zimówki i kupię letnie oponki 17'' z felgami. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone zimowe 215/60/R17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Krzychuzzz

Witam

Wczoraj kupiłem X-a i czas rozejżeć się za kołami na zimę.

 

Mam na oku komplet 16" z oponami 225/60

 

Czy ta szerokość opony nie będzie za duża?

Auto w zimie będzie jeżdziło głównie na nieodśnieżonych oraz często nieutwardzonych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę kupić teraz jakieś zimowe opony i założyć na oryginalne felgi 17''. Moje auto to T31'2007. Na tych całorocznych Dunlopach(z których jestem niezadowolony) chcę jeszcze przejeździć lato (licznik jesienią wskaże ok.45 tys.km).Założę przed sezonem zimowym kupione teraz zimówki i kupię letnie oponki 17'' z felgami. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone zimowe 215/60/R17?

 

 

opona zimowa Dunlop SP Winter Sport M3 215/60R17 96H

to jest świetny wybór- nie sugeruj się całorocznymi , które masz jako firmowe, salonowe. To też dobre opony ale jazda w nich na sniegu to zabójstwo. Dunlop Wintersport kupilem rok temu, wczesniej mialem naprawde różne opony, te oceniam jako najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam panowie,

 

Mogę prosić o poradę jakie oponki wybrać?

Opony do T31 - 215/60 R17

Po przeczytaniu forum i trochę opinii, chyba się skłaniam do

1) Continental 4x4 WinterContact 215/60 R17 96 H FR *

A może by tak?

2) Dunlop SP WINTER SPORT M3 215/60 R17

 

Dziękuję

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyborze zwykle kieruję się testami ADAC (są w miarę wiarygodne i złożone z wyników w kilku kategoriach):

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2010_Winterreifen_Test_225_45_R17.aspx?ComponentId=40334&SourcePageId=31821

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2009_Winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=29880&SourcePageId=31821

ADAC oczywiście ma na swoich stronach więcej testów, ale te wydają się być najlepiej dopasowane do rozmiarów opon, których potrzebują użytkownicy X-Traila.

Osobiście skłaniam się do zakupu Continental - widziałem w którymś sklepie internetowym za rozsądną cenę (około 400zł sztuka). Niestety nie ma ich w teście ADAC. Dobry powinien być model: CONTINENTAL ContiCrossContact Winter 215/65/R16 98 H - dedykowany do 4x4.

Gdybym miał wybrać najtańszą opcję, niededykowaną do 4x4, to brałbym ten model: Uniroyal Ms Plus 66 215/65/R16 98 H - od wielu lat używam Uniroyali letnich i jestem bardzo zadowolony, więc zimówki zapewne też będą porządne. Cena nieznacznie przekracza 300zł / szt.

Oczywiście oba modele mają taki sam indeks ładowności 98 (do 750 kg na oponę) i indeks prędkości H (do 210 km/h).

Opony do zwykłych aut osobowych mają nieco mniej wzmocnień, ale nie wiem czy to jest kluczowe przy Nissanie X-Trailu - w końcu to nie jest prawdziwe auto terenowe - ani nie jest tak ciężkie jak prawdziwe 4x4, ani nie jest przygotowane do jazdy terenowej - jazda w ciężkim terenie nie jest nim bezpieczna (sporo osób narzekało tu na spalone sprzęgło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Dziekuję za wasze opinie.

Chyba "uderze" w Continental 4x4 WinterContact 215/60 R17 96 H FR *

 

 

Mnie z kolei zastanawia jak sprawują się w zimie seryjnie montowane w X-trail'u opony teoretycznie całoroczne DUNLOP ST20. Ma ktoś może jakieś doświadczenia zimowe związane z tymi oponami? Wiadomo, że nie są to prawdziwe zimówki, ale czy od biedy da się na nich przejeździć zimę w mieście?

 

Dwie zimy przejechałem na seryjnych oponach. Nie polecam.

 

Pozdrawiam i milego dnia życzę

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...