Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Dmuchanie z korka oleju


Gość Macias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Silnik: 2.0D. Ostatnio zauważyłem, że jak odkęce korek wlewu oleju, to dmucha powietrze. Tak nawet dość wyczuwalnie. Podobno mogą to być pierścienie, ale nie ubywa mi oleju prawie wcale, ani też nie przybywa (Płyn chłodniczy też trzyma poziom :)). Czy może mnie ktoś pocieszyć, że to normalne? :P :roll: Faktem jest, że po odpaleniu zimnego silnika kontrolka ciśnienia świeci się jakieś 4s. Na ciepłym- bezproblemowo, gaśnie od razu.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Silnik: 2.0D. Ostatnio zauważyłem, że jak odkęce korek wlewu oleju, to dmucha powietrze. Tak nawet dość wyczuwalnie. Podobno mogą to być pierścienie, ale nie ubywa mi oleju prawie wcale, ani też nie przybywa (Płyn chłodniczy też trzyma poziom :)). Czy może mnie ktoś pocieszyć, że to normalne? :P :roll: Faktem jest, że po odpaleniu zimnego silnika kontrolka ciśnienia świeci się jakieś 4s. Na ciepłym- bezproblemowo, gaśnie od razu.

Dzięki za odpowiedzi.

Jeżeli leciutko dmucha to się nie ma co martwić. Ten objaw może występować nawet w nowych silnikach a szczególnie w dieslach. Nie ma idealnie szczelnych układów tłok-cylinder. Objaw ten będzie się powiekszał w miarę zużywania sie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...