Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Woda do kabiny


Gość sonar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak, mi ciekło pod nogi pasażera, zdjąłem plastik podszybia, przemyłem dokładnie blachy pod szybą i dokładnie zalałem siliconem.

Dodatkowo po prawej stronie podszybia, po stronie pasażera jest taka plastikowa klapka zasłaniająca otwór (chyba do serwisowania silnika wycieraczek), klapka ta jest mocowana do podszybia za pomocą taśmy dwustronnej, mi tam przesiąkało.

Wokół tej klapki zalałem dokładnie siliconem i mam już pół roku spokój. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Ponczek

Ostatnie dni były mocno deszczowe i nieźle lało i tez zauważyłem, że piasek na dywanikach jest wilgotny po stronie pasażera. Przeciek duży nie jest, ale jest i pewnie się pogłębi. Gdy tak się stanie, rozbiorę i pobawię się w silikonowanie :) Zdjęcia mimo wszystko mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam N15, ten sam problem mialem, ostanio wymienilem szybe bo mi pekla cala blacha wokol otworu okna byla skorodowana, dalem do mechanika naprawil wstawili mi nowa szybe nowe uszczelki, przyszedl deszcz w nocy mocny!, rano bylo kilka kropli na dywaniku pasazera.

Kupilem czarny uszczelniacz do uszczelek samochodowych w Castoramie ala silikon.

Tubka wieksza od pasty do zebow cena okolo 13 zl, nalozylem uszczelniacz na spinki i jakies miejsca gdzie odstawala uszczelka przy podszybiu wedle uznania, byly dwie ulewy i nic jak reka odjal prawdopodonie to wlasnie te nieszczelne spinki byly przyczyna.

Ten uszczelniacz to nic innego jak czarna uszczelka w masie, ktora zastyga i niewidac czy to uszczelka czy masa uszczelniajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak zdemontować podszybie (w "sam naprawiam" nie ma o tym słowa)?

 

Najpierw ściągasz kapturki z ramion wycieraczek - masują one śruby. Kapturki podważasz płaski śrubokrętem - jest tam taka szpara :) Odkręcasz śruby, musisz użyć trochę siły ale bez przesady bo ukręcisz - najlepiej zalej WD40 i poczekaj 10 minut , ja tak zrobiłem i pomogło. Ściągasz następnie ramiona wycieraczkę i podszybie "wyszarpujesz" razem z tymi plastikowymi zatrzaskami. Pewnie je połamiesz, nie przejmuj się, mi tez się połamały,a le można je dokupić - jesteś z Wro to jedź na Grota-Roweckiego, za wiaduktem jest po lewej stronie zakład co wykleja szyby przyciemniające - mają od groma plastikowych śrub, zatrzasków itp.

No i gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchmanek, chyba tak, po schodkach w takim jakby domu jednorodzinnym duzym po lewej stronie.

Byłem tam 2 razy i zawsze gość dobrał mi takie spinki jakie akurat potrzebowałem m.in. od podszybia.

Ale najpierw zdejmij, a nóż nie połamiesz żadnej :P powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

WITAM WAS, POCZYTALEM WASZE RADY ODNOSNIE PRZECIEKANIA WODY DO SRODKA SAMOCHODU. MIALEM TEN SAM PROBLEM I SILIKONOWANIE NIE POMOGLO W MOIM PRZYPADKU.PROBLEM POWRACA PO KAZDYM MYCIU SAMOCHODU WODA POD CISNIENIEM. SILIKON SIE ROZKLEJA, OSLONKA NA PODSZYBIU ZWLASZCZA W STARSZYCH MODELACH SIE WYGINA NA SLONCU I MIMO SILIKONOWANIA WODA LALA SIE DO SRODKA PRZEZ NAGRZEWNICE JAK JUZ KTOS PISAL.OSOBISCIE ROZWIAZALEM TEN PROBLEM PRZY POMOCY PLASTIKOWEJ BUTELKI PO WODZIE MINERALNEJ. ODCIELEM GORE I DNO BUTELKI PRZECIELEM CO ZOSTALO PO DLUGOSCI I ZROBILEM ZADASZENIE NAD WLOTEM DO NAGRZEWNICY. WODA DO WSPOMNIANEJ NAGRZEWNICY SIE NIE WLEWA TYLKO SCIEKA PO KOMORZE SILNIKA A I Z ZASYSANIEM POWIETRZA NIE MAM PROBLEMU. JEDYNE CO ZOSTALO TO NIEPRZYJEMNY ZAPACH PRZEMOCZONEJ WYKLADZINKI. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dłuższego czasu ten sam problem i nigdy nie moglem wymyślić o co chodzi.

Wczoraj wszystko rozebrałem i wyczyściłem i wygląda na to że to to. Dodatkowo uszczelnię tą dużą czarną zaślepkę ponieważ jest bardzo blisko wlotu powietrza i już musi być idealnie :)

Polecam Wam jeszcze sprawdzić czy czasem nie jest bardzo luźne "popychadło" od wycieraczki kierowcy- kiedyś mi raz spadło i już się zrobiło luźne. Polecam na to upchnięcie gumki recepturki do środka tej kopułki (między kopułkę a listki), tak żeby listki były bardziej rozwarte. Oczywiście później czymś nasmarować żeby tarcia nie było dużego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Tomasz Łącki

To od czego jest ta klapka?

pokrywapodszybia.jpg

Są głosy, że to pokrywka za którą znajduje się silnik wycieraczek lub jakiś AIR filtr. Jak to z tym jest i czy można to bez strachu uszczelnić silikonem. Standardowo znajduje się tam "gąbczasta" uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod tą klapką jest dostęp do silniczka wycieraczek. Jak wlatuje Ci woda do kabiny to są dwa miejsca, wytnij tą uszczelkę przeciwkurzową pod plastikiem i zaklej na sylikon. A druga sprawa to pod tym zielonym podtrzymaniem szyby czołowej. Możesz ją wydłubać i zakleić lub wydłubać, zasmarować sylikonem i z powrotem wcisnąć na swoje miejsce. Po tym zabiegu przestanie Ci się lać woda do kabiny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miarka się przebrała, a w zasadzie "woda się przelała" i postanowiłem zadziałać, spinkę zlikwidowałem a w jej miejsce dałem docięty kawałek dętki+jakiś klej montażowy- teraz czekam na opady   B)

To na pierwszym zdj. to jak rozumiem ten cały kanał od nawiewu, zastanawia mnie tylko to co zaznaczyłem na ostatniej fotce- to fabryka czy coś tam pękło, puściło?



Panie i Panowie, minął już tydzień w którym troszkę popadało a dywanik pasażera jest cały czas suchy, więc faktycznie warto zakleić tą feralną zieloną spinkę :)

post-8248-0-08354500-1369055889_thumb.jpg

post-8248-0-85121100-1369055897_thumb.jpg

post-8248-0-56862900-1369055906_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...