Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piaskować?


Gość RyHol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam felgi stalowe strasznie pordzewiałe i chciałbym coś z tym zrobić nie wiem czy oddać je do piaskowania czy szukać innych. Przed zimą czyściłem je szczotką na wiertarce i malowałem ale po zimie znów to samo. Farba była nie za dobra i też wszędzie nie dotarłem szczotką. Dało to jak widać krótkotrwały efekt wręcz zerowy. Może macie jakieś pomysły co z tym robić. Czy ktoś się orientuje ile takie ewentualne piaskowanie może kosztować? Czy szukać innych felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowanie i lakier proszkowy = rewelacja na wiele lat. Ja 3 lata temu piaskowałem felgi do przyczepy campingowej.Malowałem sam najpierw podkładem w sprayu a potem lakierem fo felg ,chyba MOTIP. Do tej pory felgi są jak nowe ani odrobiny rdzy. Szczotka druciana i nawet specjalne farby na rdzę to tylko półśrodki. Jak chcesz mieć spokój na długo to tylko piaskowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwianie wątpliwości. Piaskowanie i lakier proszkowy jeszcze może ktoś się orientuje w cenach takich zabiegów? Teraz pozostało mi poszukac jakiegoś dobrego zakładu co by mi to zrobiła pożądnie za rozsądnąą kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a czy piaskowanie też poprawi takie aluski?

 

http://img.photobucket.com/albums/v467/2prof1/PICT0124.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v467/2prof1/PICT0121.jpg

 

własciwie takie były od początku, ale nie miałem kasy, żeby zregenerować, a idzie wiosna:)

 

jak będzie lepiej po piaskowaniu: dać do lakiernika czy tylko dokładnie zadziałać sprayem bezbarwnym?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość jendrex

Dobrze wypiaskowana felga + dobry lakier to efekt gwarantowany zarówno bod względem wizualnym jak i zabezpieczenia antykorozyjnego.

Dołączam fotki felgi aluminiowej przed i po piaskowaniu. Proszę zwrócić uwagę że obrócz usunięia starej farby felga jest dokładnie oczyszczona czego nie uzyska się żadną szczotką czy druciakiem, oprócz tego jest odpowiednia chropowatość dzięki której farba lepiej i głębiej trzyma się podłoża.

Taki fekt uzyskuje się przy dobraniu odpowiedniego kruszywa, ciśnenia, dyszy no i oczywiście wprawy piaskarza.

post-20427-1272790634,0939_thumb.jpg

post-20427-1272790646,8245_thumb.jpg

post-20427-1272790658,8783_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam piaskowania felg aluminiowych ze względu na utlenienie się samej felgi co po piaskowaniu mogą wyjść wiele większe wżery. Przedstawiona felga powyżej nie wyglądała na zużytą w sensie utlenienia więc lekkie piaskowanie jej nie zaszkodziło.

Tak więc z piaskowaniem felg aluminiowych należy podejść do tematu ostrożnie.

 

Co do felg stalowych to tutaj temat jest troszeczkę inny. Felgi w dobrym stanie materiałowym można wykonać jak opisali przedmówcy. Stare natomiast felgi stalowe które odznaczają się znaczną korozją mogą spowodować uchodzenie powietrza z felgi.

 

ja dwa razy regenerowałem sobie felgi stalowe i w pierwszym przypadku lakier zwykły a w drugim malowanie proszkowe nie starczyło na długo. Po podliczeniu kosztów teraz wychodzi mi lepiej kupić jakieś używki aluminiowe na zimę, przeszlifować ręcznie papierem a następnie pomalować i to jest najlepszy efekt. Poza tym właśnie felga aluminiowa lepiej wytrzymuje warunki zimowe niż felga stalowa wbrew niektórym opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczotka druciana zostawia nalot i nie sciera rdzy tylko zostawia taki nalot czarny i sie wydaje że jest wyczyszczone papier scierny ręcznie lub flexem do golej stali potem jakis tlenkowiec i już ,,, wiadomo nic nie jest wieczne ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dwa razy czysciem doraznie szczotką na wiertarce -roboty troche jest a efekt dobry ale średnio trwały.

Dałbym do piaskowania felgi ale nie mam w domu na tyle klocków żeby auto zostawić a potem taczkami wieźć felgi, paiskować, malowac i płacić więc mam w stanie takim że co rok-dwa trzeba coś poprawiać.

 

Aha, od siebie nie polecam farb w stylu Hammerite -bezpośrednio na rdze. Na rdze to dobre jest czyszczenie i podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...