Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 OLEJ


Gość olej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proste.....tylko na swap na razie nie stać;/chociaż nawet mocno tym tematem sie nie interesowałem

 

Na swapa stać tylko tyle że jeszcze pozostają do wymiany później inne części które zwiększają budżet.

 

Jak narazie wymianie ulegną klocki i tarcze na Brembo i Ferrodo.

A później cały układ wydechowy.

 

 

Słuchajcie... mój projekt bardzo mocno przetarł szlaki w budzie N16. Teraz macie o wiele łatwiej i prawdopodobnie taniej... :)

Na przykład przy pierwszym swapie na SR20DET musieliśmy 3 razy wiązkę zmieniać, bo ciągle były problemy z uruchomieniem wszystkiego. :)

Swap trwał 4 miesiące, bo ciągle wychodziły rzeczy, których się nie spodziewaliśmy. Teraz wiadomo w jakiej kolejności co zrobić i co do tego kroku będzie potrzebne.

 

AutoR chociażby ma teraz już ogarnięte mocowania silnika fabryczne w budzie N16 oraz wiedzę na temat konstrukcji silników nissanowskich, więc jakikolwiek silnik będziecie chcieli włożyć, prawdopodobnie będą wiedzieli jak trzeba poprzerabiać komorę.

 

Tak samo ze skrzyniami itd...

 

Na koniec Coobcio ogarnia tematy elektroniczne jak nikt i projekt gotowy do jazdy. :)

 

Ja osobiście po tych wszystkich przejściach i po wszystkich modach także mam niezłą wiedzę na temat tego samochodu, jego możliwości oraz sposobów na większość przeróbek, więc jeśli ktoś miałby jakieś pytania, służę pomocą. :)

 

Generalnie kupa frajdy w takich projektach, tylko trzeba się liczyć z potrzebnym czasem i ewentualnymi nieprzewidzianymi kosztami. :)

 

Pozdrawiam serdecznie,

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ja uważam jedno, nie zakładaj stożka, zrób najpierw porządnie układ wydechowy. Więcej na tym zyskasz.

Później zajmij się dolotem, ale i tak nieodzownym urządzeniem będzie ecumaster, aby były jakieś widoczne efekty. Ale to tylko moje zdanie, zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ja uważam jedno, nie zakładaj stożka, zrób najpierw porządnie układ wydechowy. Więcej na tym zyskasz.

Później zajmij się dolotem, ale i tak nieodzownym urządzeniem będzie ecumaster, aby były jakieś widoczne efekty. Ale to tylko moje zdanie, zrobisz jak uważasz.

 

Eszi... Ale na silniku QG18?????

W życiu... żadnych wydechów ani nic, bo będzie dolewał więcej oleju niż paliwa...

Już to przerabiałem... Ba więcej... Nissan wymieniał już jeden silnik na gwarancji, bo oryginalny żłopał na fabrycznym setupie 3 litry na 1000 km...

To jest najgorszy silnik pod słońcem. Robić swapa i wtedy można się bawić. :)

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ja uważam jedno, nie zakładaj stożka, zrób najpierw porządnie układ wydechowy. Więcej na tym zyskasz.

Później zajmij się dolotem, ale i tak nieodzownym urządzeniem będzie ecumaster, aby były jakieś widoczne efekty. Ale to tylko moje zdanie, zrobisz jak uważasz.

 

Eszi... Ale na silniku QG18?????

W życiu... żadnych wydechów ani nic, bo będzie dolewał więcej oleju niż paliwa...

Już to przerabiałem... Ba więcej... Nissan wymieniał już jeden silnik na gwarancji, bo oryginalny żłopał na fabrycznym setupie 3 litry na 1000 km...

To jest najgorszy silnik pod słońcem. Robić swapa i wtedy można się bawić. :)

 

Piotrek.

No fakt, ten silnik to jeden wielki niewypał. Chodzi mi oczywiście o serię SR20, jeśli swap będzie grany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden OT o poleca warny :)

 

Bombelku... jeśli tylko nikt nie będzie zaczynał najazdów na moją osobę... Ja nie będę reagował. :) Piszę o samochodach i nie mam nic do nikogo. Za dyskusję przepraszam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I jak olej, dotarła przesyłka do Ciebie juz??

Pytam sie bo jestem bardzo ciekaw efektow jakie uzyskasz po zamontowaniu tego kolektora

 

No niestety wyniknęły pewne komlikacje i albo musze pojechać po kolektor osobiście albo dotrze dopiero w lipcu.

 

Sam dolot dał już dużo,a zobaczymy jaki efekt bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Wto 02 Cze, 2009 16:40 ]

I jak olej, dotarła przesyłka do Ciebie juz??

Pytam sie bo jestem bardzo ciekaw efektow jakie uzyskasz po zamontowaniu tego kolektora

 

No niestety wyniknęły pewne komlikacje i albo musze pojechać po kolektor osobiście albo dotrze dopiero w lipcu.

 

Sam dolot dał już dużo,a zobaczymy jaki efekt bedzie dalej.

 

Olej... czas przestać się szczypać. Widziałeś, co kiedyś kolega na literę O pisał? :)

Te silniki są ponoć naprawdę niezłe pod turbo, nawet sam się o nich naczytałem odkąd został mi przedstawiony zarzut bycia analfabetą silnikowym i mechanicznym! :) Może warto więc zrobić pierwsze w Polsce QG18deT? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto więc zrobić pierwsze w Polsce QG18deT?

 

Chciałbym bardzo, czas poważnie się zastanowić.

 

olej, furmanka ladnie wygląda widziałem dzis rano po 4 czwartej jak stała na spisaka

 

Dzieki :) i nawet nie zajechałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej gdzie kupiłeś taki zderzak? od autoRa? Chyba jest podobny od zderzaka Spootiego. Jak możesz to podeślij mi namiary :)

 

To chyba nie jest zderzak od AutoR... Gdybyś chciał taki jak mój, daj znać. :)

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zastanawiam, bo mam przedni zderzak do wymiany - uwalone mocowania, spawany i malowany przez poprzedniego właściciela po bliskim spotkaniu z mega krawężnikiem. Żeby założyć jakis fajnieszy muszę furę obnizyć bo będzie śmiesznie wyglądać :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej gdzie kupiłeś taki zderzak? od autoRa? Chyba jest podobny od zderzaka Spootiego. Jak możesz to podeślij mi namiary

 

Jest zupełnie inny niż Spootiego, patrzyłem taki sam, ale nie chciałem robić kopii :)

Zderzak jest fajny chociaż niski i zapomnij o wyższych krawęznikach. Mocowania jego są troszke inne niż fabryczne i na środku trzeba było dorobić mocowanie. I seryjny grill nie bedzie pasował do tego zderzaka.

Cena 500 zł czas oczekiwania 10dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...