Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] BIcie na kierownicy w pewnym zakresie predkosci


Gość zecikk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MAm taki problem ze w przedziale predkosci 80-90 jak hamuje autem silnikiem lub na luzie jade to pojawia sie silne drganie kierownicy tak ze az autem trzesie. wczesniej mialem takie bicie w zakresie 100-110km/h ale przy przyspieszaniu. problem zniknal po wymianie opon a teraz znowu sie pojawi tylko wlasnie przy zwalnianiu z 90 do 80. nie jestem pewien co to. sworznie wahacza niby luzu nie maja. bylem tydzien temu na przegladzie i wyszlo mi tylko ze zbieznosc do poprawy. czy to moze byc przyczyna bicia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze tarczami (bicie pojawiałoby się raczej podczas hamowania, ale hamulcem, a nie silnikiem), ale skoro wiesz, że masz usterke (nieustawiona zbieżność) to się ją likwiduje, bo niszczysz opony, a i przegubom się dostaje.

Ustaw zbieżność, a jak się nie poprawi to wtedy szukaj dalej.

Zaczynaj od tego co wiesz...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem po wyplacie jade na zbieznosc. tarcze na bank sa ok bo przy hamowaniu auto jak po sznurku jedzie. zero wibracji wtedy. zreszta nowe klocki ferodo wrzucilem teraz a tarcze ogladalem przy zmianie klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywazone masz kola?

ja go o to nawet nie pytałem, bo skoro zmieniał opony to mu chyba wyważyli od razu?

no chyba, że nie.

A może ciężarek źle przybili do koła podczas wymiany i odpadł (kolega raz tak zgubił), wtedy wyważyć by się zdało jeszcze raz... ale niech zrobi zbieżność najpierw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos podobnego.Powyzej 120 tak trzeslo kierownica i calym autem,ze masakra.Po wywazeniu,nie to auto.Jak reka odjal.Moze tu bedzie to samo :| Z tego co przeczytalem,to opony wymienial jakis czas temu.Wiadomo ze po jakims czasie znowu trzeba kola wywazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm opony wymienialem calkiem niedawno bo w sierpniu. miesiac na nich latam dopiero.ale moze macie racje zeby na wywazenie pojechac jeszcze raz. z tym ciezarkiem moze nie glupia diagnoza. dodam ze opony nówki zakladalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm opony wymienialem calkiem niedawno bo w sierpniu. miesiac na nich latam dopiero.ale moze macie racje zeby na wywazenie pojechac jeszcze raz. z tym ciezarkiem moze nie glupia diagnoza. dodam ze opony nówki zakladalem.

 

więc tarcze krzywe chyba że opona jest uszkodzona/niewyważona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tarcze krzywe chyba że opona jest uszkodzona/niewyważona.

 

ale przy zwichrowanej tarczy przy hamowaniu hamulcem byloby bicie a nie ma. tylko jak na luzie zwalnia albo silnikiem hamuje :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedż i wyważ. Drogie to nie jest, a przy nówkach to właśnie trzeci raz będę musiał wyważać w ciągu dwóch miechów, bo też tak mam. Felgi "TP" opony "Firestone"> Felgi ładne, opony śliskie, że ... szlag trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZisiaj zaskoczenie. JAde sobie do pracy i... zero wibracji. Zero bicia. Rozbujalem sie do 110 bo na wiecej pogoda nie pozwala i nie bylo zadnych niepokojacych zachowan auta.. CZyzby cud??? Ale i tak pojade wywazyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dlugi postoj auta ( odksztalcenie sie gum) lub jajowate ( wadliwe fabrycznie) gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...