Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] co ile wymienia się łańcuszek rozrządu ?


Gość Barthez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8) Witam mistrzów ceremoni od niedawna jestem posiadaczem primery p10 z 91 1.6 16v gaźnikowiec i mam pytanko co ile sie wymienia łancuszek rozrządu bo mója ma już przejechane 140tyś.km i nie wiem czy nie czas na zmiane, po drugie nie wiem jaki olej wlać do mojej bryki myśle nad mobilem półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek się wymienia jak go słychać, że już tłucze się.Różnie to bywa.Jeden potrafi się odzywać przy 150 tyś., a inny dopiero przy 300 tyś. Nie ma na to reguły.Co do oleju, to zależy jaki był wcześniej lany.Wiadomo, że najlepszy, to syntetyk, ale półsyntetyk możesz śmiało zalać, jeśli wcześniej za długo nie jeździłęś na mineralnym.Zmiana z dłuższego użytkowania samochodu na oleju mineralnym, lejąc syntetyk mogą pojawić się wycieki wokół silnika.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Witam mistrzów ceremoni od niedawna jestem posiadaczem primery p10 z 91 1.6 16v gaźnikowiec i mam pytanko co ile sie wymienia łancuszek rozrządu bo mója ma już przejechane 140tyś.km i nie wiem czy nie czas na zmiane, po drugie nie wiem jaki olej wlać do mojej bryki myśle nad mobilem półsyntetyk.

Łańcuszek wymienia się tak samo często jak plomby w zębach ;) Czyli tak często jak się popsują ;) ( łańcuszek się nie popsuje, ale zacznie szumieć ).

Co do oleju to lej mobila półsyntetyka, tylko dbaj o to by było go zawsze dość. Łańcuszkowe silniki lubią być dobrze wykąpane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na jednym łańcuszku przekulałem p10 2.0 slx '92 (jednopunktowy wtrysk) 412 tysięcy kilosów i w chwili sprzedaży auta łańcuszek był w dalszym ciągu cichy. Od początku auto jeżdziło na full syntetyku od przekroczenia 200 tyś filtry olejowe nie pochodziły z salonu ale dawałem zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xiho67, ładny wynik, 412000km. żeby wszyscy tak mieli, to byłoby super, a życie niestety pisze inne historie - 100 - 150 tys i wymiana łańcuszka rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze wszystkim było tak pieknie, w chwili sprzedaży do robienia była skrzynia brak 5 i sprzęgło a z powodu nie przypilnowania przez moją żonkę poziomu oleju zaczął odzywać sie wałek albo popychacze , silnik zaczął brać olej dopiero przy około 380 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie przekręciłem 200 tyś - łańcuszka nie ruszałem, troche już szumi, szczególnie zaraz po odpaleniu zanim smarowanie pójdzie. Kupiłem już zestaw i chciałem wymieniać, ale podjechałem do nissana to mnie wyśmiali, że to co ja uważam za szum to jeszcze nic i że nie warto jeszcze wymieniać, Bo na razie to tylko słychać jak się przystawi ucho do silnika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mój to mam 207 tyś. przejechane i łancuszka nie słychać, i 2 dni temu zalałem olejem ELF 10w40, jak zrobie z 5 tyś na tym oleju to napisze jaki jest .

P10 1995 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mój to mam 207 tyś. przejechane i łancuszka nie słychać, i 2 dni temu zalałem olejem ELF 10w40, jak zrobie z 5 tyś na tym oleju to napisze jaki jest .

P10 1995 1,6

 

Tez mam takiego Elf w silniku i niestety w najbliższym czasie bede musiał go zmienić. Zrobiłem na nim jakieś 3 tyś km troszke po autostradach reszta to miasto. Olej na początku był super silnik pracował cicho teraz olej zmineił sie w wode. Valvoline zagosci u mnie.

 

Co do łańcuszka to moja P10 ma 180 tyś i jak narazie słychac go tylko na starcie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

moja P10 dochodzi do 220tyś.,łancuszek zabrzęczy tylko przy odpaleni zimnego silnika,normalnie cicho z tej strony! Jeżdzę na mobilku 15W/40 jestem bardzo zadowolony

Normalka że syntetyki lepsze ,ale moja primka polubiła mineralkę (lekkie pocenia dookoła ale zero dolewki).

Mam nadzieję że silnik ,dotrzyma momentu zbycia mojej P10?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xiho67, ładny wynik, 412000km. żeby wszyscy tak mieli, to byłoby super, a życie niestety pisze inne historie - 100 - 150 tys i wymiana łańcuszka rozrządu
Wedlug mnie tyko nadgorliwi posiadacze... 188k, lanuch brzeczy przy odpalaniu i dalej cisza....olej polsystetyk z orelnu (semi cos tam) po tanosci trzeba.... W nissanie powiedzieli ze 300k na lancuchu to norma! Co do tego przebiegu 400k, jesli ktos przejezdza dluzsze odcinki to pewnie mozna spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisuję na temat oleju Elf 10W40, właśnie zbliżam sie do 5000 km przejechanych, moje ocena jest dobra sprawdziłem olej ,troszke zmienił kolor, ale za taka kasę co kupiłem to nie jest żle, wole częsciej zmieniać np. co 8000 km, - chyba że bedzie jeszcze dobry to jeszcze troszke pojeżdzę na nim ale MAX 10.000km.

Nie pamietam dokładnie ceny oleju ,ale coś około 95zł dałem [promocja] była, jaka teraz cena nie wiem.

 

[ Dodano: Czw 24 Sty, 2008 20:59 ]

Jeżeli chodzi o łańcuszek to narazie przy odpalaniu go nie słyszę [ może głuchy jestem hahhaahah]- albo jest w dobrym stanie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w poprzednim silniku mialem ponad 450 tys i cichosza byla! leje polsyntetyk TEXACO Havoline

chyba że bedzie jeszcze dobry to jeszcze troszke pojeżdzę na nim
nie ma dobrego albo zlego oleju ! przychodzi czas na wymiane to sie wymienia! im czesciej tym lepiej dla silnika. a poza tym jak ma sie gaz w aucie to olej nie czernieje tak szybko jak na benzynie. ja ostatnio wymienilem olej przy 8 tys i wygladal niemalze tak samo jak ten co wlalem nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powtarzam teoretycznie gdzieś to czytałem, że wymiana łańcuszka (w 1,6 są dwa łańcuchy górny i dolny jeden łączy wałki rozrządu a drugi przenosi napę z wału korbowego w 2.0 jest jeden) przy kapitalnym remoncie silnika to jest przy 450tyś. Oczywiście wszystko zależy od dbałości o samochód (wymiany olejów filtrów, regulacje, ustawienia, technika jazdy itd itp.)

 

Generalnie nie jest określone kiedy, jak piszę przyjmuje się że powinien wytrzymać do remontu kapitalnego 450tyś. ale jak widzimy może to być więcej i owiele mniej. Wszystko zależy od tego jak użytkujemy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powtarzam teoretycznie gdzieś to czytałem, że wymiana łańcuszka (w 1,6 są dwa łańcuchy górny i dolny jeden łączy wałki rozrządu a drugi przenosi napę z wału korbowego w 2.0 jest jeden) przy kapitalnym remoncie silnika to jest przy 450tyś. Oczywiście wszystko zależy od dbałości o samochód (wymiany olejów filtrów, regulacje, ustawienia, technika jazdy itd itp.)

 

A silnik QG16DE (1,6) i QG16DE (1,8) też mają 1 łańcuszek rozrządu :)

Ale to już P11.144 i P12

 

Widzę, że treść pisana w postach schodzi na inny temat.

Przypominam tytuł tematu:

Co ile wymienia się łańcuszek rozrządu?

 

[ Dodano: Sob 26 Sty, 2008 12:11 ]

Silnik GA16DE, prawie trzy stówy na liczniku, a łańcuszek słychać tylko dopóki nie zgaśnie kontrolka oleju.

To już powoli oznaka do zbierania pieniędzy na nowy rozrząd - od tego się zaczyna.

Łańcuch jest wyciągnięty i brzęczy, aż napinacz go napnie i wtedy jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik GA16DE, prawie trzy stówy na liczniku, a łańcuszek słychać tylko dopóki nie zgaśnie kontrolka oleju.

To już powoli oznaka do zbierania pieniędzy na nowy rozrząd - od tego się zaczyna.

Łańcuch jest wyciągnięty i brzęczy, aż napinacz go napnie i wtedy jest cisza.

Ale tak jest zawsze :) Od tego jest napinacz. Poza tym wiem jak brzęczy łańcuch do wymiany. Mojemu jeszcze dużo brakuje.

Podsumowywując. Łańcuszek w GA16DE powinien wystarczyć do generalnego remontu silnika, czyli do przebiegu grubo powyżej 300tys. Odnośnie silnika SR20Di, który też był w rodzinie, przebieg 300tys nie robił na nim najmniejszego wrażenia.

A kiedy słychać łańcuch? Wtedy, kiedy jest słyszalny na wolnych obrotach. Bo wtedy napinacz nie daje rady go napiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam podepne sie pod temat

jak słychac łańcuch jaki to dzwiek?bo mnie to przesladuje sluchac szum na wolnych obrotach ale machanik powiedział mi ze to łozysko pompy wspomagania??mozliwe?jak samemu moge to sprawdzic ?czy jak dostane sie do lancucha to bedzie widoczne czy do wymiany -naciagniety itp?autko ma przejechane 145 tys ale jak czytam to roznie z tym lancuchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norbert79, po pierwsze uzupełnij profil - jaki model i jaki silnik masz w primerce,

po drugie, na zimnym silniku jak odpalasz to słychać przez jakieś 2 sekundy dźwięk który zaraz ucichnie - napinacz napnie łańcuch i wtedy powinno być cicho, chyba, że jest już bardzo wyciągnięty to jak chodzi silnik otwórz maskę i posłuchaj czy nie słyszysz dziwnych metalicznych dźwięków - jak ten dźwięk opisać - wyobraź sobie, że łańcuszek ociera o obudowę :).

 

PS. używaj polskich znaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bodzió

BULI u mnie właśnie słychać coś takiego jak to napisałeś (wyobraź sobie, że łańcuszek ociera o obudowę :) ). Ale ja mam u siebie prawie 300 tyś nakręcone już, ale niepokoi mnie ten dźwięk więc pewnie trzeba będzie coś pomyśleć o wymianie łańcuszka ;)

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzió, nawet nie pomyśleć tylko to zrobić - nie ma na co czekać - 300 tys. to jest dużo - ja wymieniałem przy 140.000 w swojej z QG16DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bodzió

ok BULI tylko muszę się rozejrzeć ile kosztuje łańcuch itp ale żeby nie była to chińszczyzna tylko japońszczyzna :D i będzie się trzeba z to wziąć pewnie niedługo tylko coś wolnego sobie załatwić w pracy

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość norbert79

sorki za luki w profilu i znaki

no u mnie ten dzwwiek to słychac cały czas na wolnych obrotach i gosc mechanik sie wsłuchiwał i stwierdził ze to to łozysko od pompy wspomagania to jest mozliwe? a nie rozrzad ale cięzko mi byc spokoojnym bo konsekwencje moga byc opłakane?a mieszkam w uk i obawiam sie ze niestety cieżko bedzie znalezć mechanika który umie wymienic łańcuszek.samemu moge to jakos sprawdzic??

 

[ Dodano: Czw 01 Maj, 2008 20:23 ]

jaki jest dzwięk łancuszka jak go slychac? jest to jednostajny czy przerywany hałas? bo u mnie jest przerywany i nie wiem czy tołańcuch czy to tełożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zecikk

A ja zadam pytanie. Dosc glupie niestety ale ogladałem swoj silniczek (primera 2,0 16 115km) i nie moge zlokalizowac gdzie sie znajduje lancuszek rozrzadu :( obadałem go na wssytskie strony i nie widze nigdzie zadnej oslonki pod ktora moglby on smigac. podpowie mi ktos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...