Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

filtr stożkowy


Gość irek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam małe pytanko do użytkowników stożków.

Znajomy niedawno kupił autko już ze ztożkiem i tu pytanko- jak sie to czyści, jakimi środkami, jak często, ile kosztuje itd itp- słowem wszystko co trzeba wiedzieć o stożku żeby nie zaszkodzić autku.

Z góry dzięki za pomoc :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to bawełniany stożek, to musisz zadbać o to, aby był zawsze lekko natłuszczony specjalną "oliwką". Nie można zostawiać go suchego (brud musi się do niego przyklejać) - ale jak będzie zbytnio nasączony to straci swoją przepuszczalność. Porównując do wkładek sportowych czy zwykłych, trzeba go częściej czyścić - u nas są tak parszywe drogi, że najlepiej raz na miesiąc lub 2, no max 3. Do czyszczenia bawełnianych filtrów sportowych wielu producentów (np. K&N) sprzedaje specjalne kosmetyki. Niektórzy czyszczą je Ludwikiem albo innym ustrojstwem do mycia garów, ale osobiście tego nie popieram - stożek to nie garnek i wg mnie od Ludwika kilka razy szybciej się niszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam K&N i czyszcze go co kila tys kilometrow .Najpierw myjesz pod biezaca woda od wewnatrz do zewnatrz , czakasz az wyschnie i psikasz oliwka juz wspomniana. Koszt takiego zestawy do pielegnacji filtra to ok 80pln firmy chyba Jacky a ok 90 K&N . Ceny sa orientacyje zalezne od sklepu. Nie jest to skomplikowana sprawa i kazdy da rade sobie sam to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...