Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] parowanie szyb


Gość Mroziu_84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

co można zrobić z szybami które mocno parują przy takich pogodach jakie są teraz czyli 5-15stopni czy to prawda że zaleca się jeździć z klimą przez czły rok i że ona niby pomaga w szybszym odparowaniu szyb i o ile wzrasta spalanie jeżdżąc na klimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

1. sprawdź stan filtra kabinowego

2. zaleca się raz na miesiąc włączyć klimatyzację na ok. 10 minut ( w zimie oczywiście regulator temp. ustawiasz na czerwone pole )

3. włączona klimatyzacja błyskawicznie osuszy szyby (nadmuch na szyby) i zmniejszy wilgotność powietrza w aucie.

4. spalanie to ok. 1 litr paliwa więcej na 100 km

5. przeczytaj instrukcję obsługi Almery, do ściągnięcia chyba na tym forum - tam znajdziesz wszystko szczegółowo, o nawiewach, klimatyzacji i obiegu powietrza w kabinie. (jak nie znajdziesz to Ci wyślę tylko podaj adres e-mail)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroziu weź umyj szybki od środka - ostatnio parowały mi jak cholera - wystarczyło przetrzeć szmatką z pianką do szyb i po problemie.

A filtr kabinowy warto zmienić dla własnego zdrowia - zwłaszcza alergicy - i przy okazji wpuścić do układu nawiewu jakiś środek dezynfekujący - jest o tym na forum.

Filtr kabinowy zamienia się z białego w czarny już po 15 000 km.

pozdrawiam

 

wpisz w wyszukiwarkę; odgrzybianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o środku do dezynfekcji nawiewu. Na rynku jest wiele aerozoli z długą rurką by wpuścić środek w najdalsze zaułki układu wentylacyjnego i pozbyć się chorobotwórczych bakterii i grzybów. Uważnie czytaj żeby środek zabijał grzyby i bakterie a nie tylko odświeżał - takie sobie daruj. Trzeba - rozum nakazuje- odgrzybić klimę przy wymianie filtra kabinowego ( w n15 to 2 filtry). Uważam, ze po umyciu szybek parowanie zniknie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu po umyciu szyb, od środka nanoszę anty-parę shella. Efekt jest taki jakby chodziła klima. Szyba czołowa odparowuje w parę min po uruchomieniu silnika. Prosta robota a efekt murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SemperFidelis

przy takiej pogodzie to wilgoc jest wszędzie ....

podobno jest jeszcze jeden sposób ...

słyszałem ze niektórzy wożą koci piasek, albo ściagają nim wilgo z dywaników ...sam nie próbowałem ale jako ze mam sierścia w domu to wiem z obserwacji że skubany bryli się nawet jak kota nie ma ....znaczy reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wymiana filtra kabinowego-ale uważaj ja oficjalnie wymieniałem w maju, w ASO. W sierpniu miałem przegląd w drugim ASO i tu niespodzianka-powiedzieli mi, że do wymiany filtr znowu-na moja prosbę o pisemne potwierdzenie co bym reklamował poprzednia wymianę odpowiedzieli nie i tylko przedmuchali filtr. A zatem albo wymień sam albo niech to zrobia przy tobie. Myslę, że w maju nikt mi filtra nie wymienił tylko przeczyścili :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...