Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Układ chłodzenia w nissanie :/


Gość Arek12q
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow :)

 

Mam problem otoz jakos w wakacje kupilem sobie nissana sunny za jedyne tysiac zlotych :D i wymienilem w nim jedynie zawieszenie :P Autko naprawde fajnie sie spisuje, silnik jak pszczółka i wogole :P

 

Ale pewnego razu zrobilem wypad do Szczecina (jestem z Gryfina, 30km od Szczecina) i jadac w korku woda zaczela mi sie gotowac, spod maski dym i musialem sie zatrzymac. Dolalem troche wody aby zmniejszyc temperature i jakos dojechalem na uczelnie. Ale po zajeciach patrze, wody nie ma w zbiorniczku. Tak wiec dolalem troche wiecej niz max i w droge. Zajechalem na warsztat i powiedzieli mi ze z chlodnicy woda ucieka (jest nieszczelna) takze szukam aktualnie jakiejs na allegro.

 

Zauwazylem tez ze odkad jezdze nyska ani razu nie wlaczyl mi sie wentylator. Mechanik powiedizal ze trzeba by bylo sprawdzic, ewentualnie wymienic czujnik wody. Szukal wlacznika chlodnicy czy tam wentyhlatora/czunnika ale nie mogl znalezc. MOwil ze w wiekszosci aut znajduja sie przy chlodnicy a u mnie go nie widac.

 

Czy mozecie mi cos poradzic ? cokolwiek....moze ktos wie z was a napewno ktos wie :P gdzie znajduje sie czunik, wlacznik wentylatora ?

 

Mysle tez ze moze poprostu jakis bezpiecznik sie zepsul.

1. Wie ktos jak oznaczony bedzie taki bezpiecznik ? tam nizej kieronicy ?

2. jak on bedize oznaczony ?

3.Czy chlodnica do nissana n14 o pojemnosci 1.4 bedzie pasowac do nissana o pojemnosci 1.6 ?

 

Jakies inne sugestie ? prosze o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

Sprawdź bezpieczniki (na pokrywce od bezpieczników powinno być dokładnie pokazane który bezpiecznik/przekaźnik jest od czego, chłodnica onaczona jest "kwadracikiem" ze śmigiełkiem na górze )

Spróbuj spiąć wentylator na krótko i zobacz czy wogóle działa a jak działa to czujnik temperatury padnięty (ewentualnie kabelki zaśniedziałe styki/połamane przewody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzis sprawdze bezpieczniki, wentylator sprawdze na warsztacie jak bede wymienial chlodnice. Tylko teraz 3 pytanie, czy chlodnica z n14 1.4 bedize pasowac do 1.6 ? Bo jak bedzie pasowac to znalazlem jakas za 45 zl :P uzywany

 

 

Tak to jest n14 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie nowej chłodnicy bo dużej różnicy cenowej Ci nie zrobi a będziesz miał pewność i gwarancje a tak używka... kto wie czy nie cieknie, czy czasem nie zamulona itp itd i żebyś sie znowu na koszta nie władował

 

A czy pasuje? Trzeba sprawdzić wymiary i rozstaw otworków (zadzwoń do sklepu i sie zapytaj)

 

Ale radząc nową to szukaj sobie odrazu do 1.4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, źle przeczytałem

 

Z tego co patrze po cenach... 45 zł to by była jakaś suuper okazja a to może oznaczać... suuuper padaka ;)

 

jak chcesz pojeździć to kup nową a jak nie to bierz używke.

Popytaj ludzi co może ktoś ma jakieś zniżki w sklepach typu fota/hart/czy tam coś podobnego. Oni dają niektórym do 40 % zniżki więc wyjdzie tyle co normalna używka a będzie nówka

 

[ Dodano: Sro 05 Lis, 2008 11:29 ]

Bombel,

 

Kolega Arek12q, napisał że

 

Zauwazylem tez ze odkad jezdze nyska ani razu nie wlaczyl mi sie wentylator.

 

Więc chyba faktycznie zacząć od wentylatorka i czujniczka (tak żeby się kolega narazie czarnymi myślami nie zajmował)

 

ale Twoje uwagi jak najbardziej słuszne więc po nitce do kłebka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termnik wentylatora jest przy przy termostacie. Chłodnica od 1.4 pasuje do 1.6. Jeżeli zrobiła się dziurka w chłodnicy to w zal;eżności od wielkości uszkodzenia można ją zlutować. Koszt 50-100zł. Jeżeli uciekł płyn z układu to dolewasz do chłodnicy a nie do zbiorniczka wyrównawczego. Zbiorniczek wyrównawczy zbiera tylko nadmiar płynu z chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys mial uszczelke wywalona to np mialbys wode w oleju ...poza tym sprawdz weze czy ci puchna ... i na jaki kolor kopci silnik jesli w ogole kopci a jak jestes z gryfina to xedos na mierzynie moze miec chlodnice a poza tym maly OT zapraszam do tematu spotkania grupa zachodniopomorska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powodem nie wlanczających sie wentylatorów była wypalona ścieżka w komputerze :D

 

 

Tez kupilem sanego okazyjne, stał dlugo. Tez pojawily sie problemy z chlodzeniem. Mianowice owy wentylator, , zrobilem to, ale i tak sie zagotował bo termostat sie zawiesil ;) .... a do tego pompa wody byla nieszczelna ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek12q Ty lejesz wodę do układu, czy płyn chłodniczy? Jak wodę...to powodzenia jak zaczną się mrozy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeju ile postow :D super, dziekuje vbardzo za kazda podpowiedz :)

 

Jesli chodzi o Xedos to jest sk*** drogi, ostatnio zepsulem pasy bezpieczenstwa i za jedna sztuke zawolali 50zl a na allegro znalazlem za 25zl wszystkie. A to chyba jest roznica...

 

Staram sie kupowac tam jak najrzadziej.

O widzicie niby takie proste z dolewaniem wody a okazuje sie ze nie :P ja zawsze lalem do tgo plastikowego zbiorniczka. (tylko sie nie smiac :P)

 

Z tego co mi wiadomo to weze puchna... :(

Mechanicy tez nie wykluczali pekniecia uszczelki... Ale wpierw kazali mi chlodnice zalatwic :) bo tak czy siak jest do wymiany.

 

»

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to witam w klubie mnie tez sie zagotowal iuciekal plyn wymienilem chłodnice , wyczyscilem uklad chlodzenia wywalilem termostat , a co sie okazalo ze to tylko uszczelka pod pompa wody puszczala wode wymienilem odrazu z pompa i po problemie koszt okolo 130 zł moze u cibie jest to samo , a jak bys mial uszczelke pod glowica walnieta to bys mial "mleko" pod korkiem od wlewu oleju i by auto mialo mega mula i koszt uzywanej chlodnicy to okolo 150 -180 pln wiec jak masz za 45-100 to jak na moje to cos za tanio , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po swietach wybieram sie do tego sklepu :) zobacze ile to bedzie mnie kosztowac i jak sie bedzie oplacac to kupie nowa. Bo jak nadal bedzie drogo to chyba kupie uzywana za stowke. Babka z allegro olala mnie kiedy poprosilem o wymiary tej chlodnicy za 45zl. To aukcja nie warta swieczki...

 

Dzieki i pozdrawiam :)

Jak juz cos bede wiedzial dam wam znac

 

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2008 19:25 ]

Ok bylem w tym pbauto ale chlopaki powiedzieli ze nie maja czegos takiego. Mowili abym podjechal na bieszczadzka czy gdzies do coolmed czy jakos tak. Tam tez daja znizki ? gdzie to jest ? :P wie ktos ?

 

W xedosie zawolali 220zl bez wiatraka xD

A na allegro za 244 nowka sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Witam Wszystkich 

Jest to mój pierwszy post na forum mimo śledzenia forum latami 😁

Niestety jestem w punkcie gdzie nie radzę sobie z projektem renowacji Sunnego N14 

Mianowicie kupiłem auto dawcę by mieć wszystkie niezbędne części 

Ale wychodzi na to że silnik nie jest 1.4 jak u mnie tylko 1.6 choć nie jestem tego pewien

Dlatego potrzebuje Waszej pomocy by określić specyfikacje silnika 

Z góry dziękuje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...