Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czarna P10GT reanimacja


xkarol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wkoncu zebralem sie aby napisac cos o samochodzie. Narazie doprowadzam go jeszcze do stanu uzywalnosci :)

Nissan Primera P10GT '91r. SR20DE moc okolo 140KM

 

Nadwozie:

- usuniete wszelkie emblmaty

- grill po przerobce (do zmiany)

Wnetrze:

- radio Becker Monza oraz komplecik aby gralo w miare konkretnie :)

Silnik:

- przestawiony zapłon,

- dolot zimnego powietrza ze zderzaka /home made

- koncowy tlumik supersprint-a

- male grzebanie przy rozrzadzie przez Coobcia

Zawieszenie:

- seria

- zaciski hamulcowe pomalowane na niebiesko przod

- wymienione wszystkie gumki w zawiasie z przodu

- koła 17' z oponkami : Barum Bravuris 205/40/17

Michelin 205/40/17

Hamulce:

- reperaturki zaciskow i tloczki

- tarcze nacinane mikody i klocki ferrodo z tylu

---------------------------------------------------------------------------

Plany:

- CAI z bezwezkowa przeplywka

- Wymiana pompy paliwa

- ATE Powerdisc i klocki ATE na przod

- wydech (koncowy tlunik czeka)

- strojenie

- przemalowanie na biala perle i lakier felg na czarno :) (kiedys)

i kilka innych .... :)

 

Ogolnie samochod w zakretach smiga jak wariat, jest okrutnie twardo na tych felgach i oponach. Normalny czlowiek nie wytrzymalby na naszych drogach, ale przyjemnosc jest kosmiczna. Mam lekkie problemy z pompa paliwa najprawdopodobniej, samochod lekko zmulony, zaniedbany przed poprzedniego wlasciciela i tak powoli doprowadzam go do seri ;)

Kiedys:

dsc00144lb7.th.jpgthpix.gif

Obecnie:

dsc00144be9.th.jpgthpix.gif

img1240en3.th.jpgthpix.gif

img1251bz7.th.jpgthpix.gif

img1264vx1.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechsię prezentuje lepiej niż xtomeka

Bo to piekny i bestia bedzie :) U mnie moze na nastepny sezon T sie pojawi ... zobaczymy jeszcze, narazie doprowadzam do pelnej sprawnosci, aby spokojnie pomyslec o mocy.

:kosci: :kosci: :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, o turbo nic nie wspomniałeś. Przestaje mi się to podobać ;)

No i klimę trzeba uruchomić, Coobcio obiecał Ci tą feralną rurkę :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie półosie dają mi rade. A sprzęgło wymieniłem na Aisina jak Kuba mi polecił

Czerwona też ma Aisina. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dałem 2 miesiące temu. Wyrabia 205 kucy bez problemu :D Byłem u Coobcia czarną i moim zdaniem,sprzęgło do wymiany, jak pójdą motorkowe mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw to do wymiany macie pompe paliwa - to chyba najbardziej koniodajny mod będzie i najtańszy :)

no xkarol pewnie i u mnie będzie to samo :kosci: , jutro jestem u Kuby i sie okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol jakie robiłeś czasu na g-techu gadaliśmy coś chyba o tym ale zapomniałem:)
'

mialem zapieczone wszystkie zaciski i ta pompa paliwa ;) ... bysmy szli rowno :diabel: :diabel: ok 9 sek :diabel: hehe

Ale najpierw to do wymiany macie pompe paliwa - to chyba najbardziej koniodajny mod będzie i najtańszy

Kwestia tygodnia i wejdzie Walbro 255 ... Moze ktos ma jakos sprawnie, tanio i szybko zalatwic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol jakie robiłeś czasu na g-techu gadaliśmy coś chyba o tym ale zapomniałem:)
'

mialem zapieczone wszystkie zaciski i ta pompa paliwa ;) ... bysmy szli rowno :diabel: :diabel: ok 9 sek :diabel: hehe

Ale najpierw to do wymiany macie pompe paliwa - to chyba najbardziej koniodajny mod będzie i najtańszy

Kwestia tygodnia i wejdzie Walbro 255 ... Moze ktos ma jakos sprawnie, tanio i szybko zalatwic ?

to odchudzam i staniemy w tygodniu:D jak walbro jest w ofercie IC to dzwoń to mnie się ogarnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da cos zamontowanie takiej pompy w obecnym setupie auta czy to raczej juz pod kolejne mody???

podniesie już na wolnych obrotach ciśnienie o 0,5 bara, jezeli chodzi o osiagi to bez swiniaka i wiekszych wtrysków przyrosty niewielkie. :/ W twoim przypadku już czas na zakup walbro, a jak ci mało to dokup wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da mi tyle co dazenie do seri na obecnym setupie. Samochod mial shamowane 130 KM ... wiec to cisnienie jest za male bez watpienia. A pompa przyda sie na przyszlosc ... plany tak jak pisalem to Turbo na nastepny sezon. Ale wszystko pomalutku. Najpierw autko musi byc w 100% sprawne i pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystko pomalutku. Najpierw autko musi byc w 100% sprawne i pewne.

Święta prawda:) też od tego zaczynałem a dziś wkońcu wpadła skórka:) na wiosne jakiś projekt mechaniczny....co jeszcze to zobaczymy. Ale bede śledził dokłądnie twoją prezentacje:)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...